Bağlanılan Hatırlatmalar

• CKII - Videolu R: 28 Ocak 2011 - 30 Ocak 2011

Gönderen Konu: Crusader Kings II - Videolu Röportaj  (Okunma sayısı 1998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

Crusader Kings II - Videolu Röportaj
« : 28 Ocak 2011, 17:24:46 »
<a href="http://www.youtube.com/v/t9XpYjxSO50?fs=1&amp;amp;hl" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/t9XpYjxSO50?fs=1&amp;amp;hl</a>
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 17:33:15 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Luftwaffle

Güzel ama bence oyunun zaman çizelgesinin uzatılması lazım.

Çevrimdışı Ömer

Videodan aldığım bir harita görüntüsü:

Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
Doomdark'ın burada dediğine göre, sonunda şu Bishopluklar falan bir işe yarayacak demek. Askeri tarikatlar da daha etkin olacaklarmış.

Ayrıca hükümdarın ölümünden sonra taht kavgalarından özellikle bahsettiğine göre, o olay da geliştirildi. Sadece loyalty düşüşüyle kalmayacak anlaşılan.

Condottieri gruplarının sayısının ve çeşitliliğinin artması da iyi.

Oyunun puanlama sistemi de değişti diye tahmin ediyorum. Puanlamadan özellikle bahsediyor ama detay vermiyor.

Ledger da düzeltilmiş. Artık daha detaylı aramalar yapılabilecek.

Amcamın son cümlesine bittim.

"So it's both open ended and historical, which sounds like a paradox. But then, we are Paradox..."

Kelime oyununu yirim...  :D

"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

1187 olmalı demiştim, eklemişler. 1184'ü de ekleselerdi keşke. İki tane 1066 olması ise tamamen İngilizlerin balı. Köy fethetmiş bir adam üzerinde bu kadar durmaları herhalde pazarlama şeysiyle alakalı. Denizlerdeki yansıma grafikleri ise çok hoş olmuş, umarım kastırmaz. Senaryo ekranında istediğimiz tarihten başlayabilecek olmamız da yine sevindirici. Hayırlısı olsun bakalım.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
Yanlız videoda da eleman 1066'daki Battle of Hastings'den başlanacak diyor. İlk oyundaki gibi. Görüntüde farklı ama.

İki tane 1066 olması ise tamamen İngilizlerin balı. Köy fethetmiş bir adam üzerinde bu kadar durmaları herhalde pazarlama şeysiyle alakalı.

Yanlız Stamford Bridge senaryosu iyi olmuş, zira millet(ben de dahil) Norman istilası öncesini oynamak istiyordu.

Eylül 1066 ile Aralık 1066 arasında Avrupa'nın kaderinin geri dönülemez şekilde değiştiğini de unutmamak gerek.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

Ben Norman istilasının Avrupa tarihinde o kadar da önemli bir yere sahip olduğunu düşünmüyorum.
Savaşın öncesinin olması güzel ama bakalım nasıl yansıtacaklar. İki taraf herhalde savaş halinde başlayacak, umarım çok dengesizlik yaratmazlar.
Harold ile alternatif tarih yaratmak da eğlenceli olabilir.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
Ben Norman istilasının Avrupa tarihinde o kadar da önemli bir yere sahip olduğunu düşünmüyorum.

Norman istilası olmasa İngiltere daha uzunca bir süre kıta Avrupası'ndan izole olmuş vaziyette yaşamaya devam edecekti. Feodalizm adaya kim bilir ne zaman gelecek, İngiltere'deki halklar kim bilir ne zaman tek kral altında birleşeceklerdi? Doğal olarak İngiliz ulusu da Allah bilir ne zaman dünya sahnesine çıkacaktı?

Avrupa ve dünya tarihinin özellikle 16. yüzyıl sonrası en etkin siyasi gücü olan İngiltere krallığı sıradan bir Kuzey Avrupa ülkesi olarak varlığını sürdürebilirdi.(Belki de sürdüremez ve bir kaç istila yaşayabilirdi.)

Sırf bunlar düşünüldüğünde bile Norman istilasının ne kadar mühim bir olay olduğu sonucuna varılabilir.

U-38'in Harp Ceridesi

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.