Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 96081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Altheir33

• Kont
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #80 : 26 Eylül 2015, 14:09:49 »
herkese iyi forumlar aklıma 2 nokta takıldı bende fikir edinmek amaçlı foruma sorayım dedim :)

1-)Tüccar/Republic hakkında ilk sorum. Oyunun bize seçme hakkı verdiği tüccarlar dışında nasıl tüccar olabiliriz?
Tribal irlanda da entrika penceresinde Be Merchant Repub. gördüm ancak kafama takılan bir şey oldu.Republiclerde bizden başka 4 tane daha aile/hanedan olmalı ki  bir anlamı olsun.Biz kendimiz bir public oluşturursak 4 aile daha mı eklenecek? eğer triballer merchant olabiliyor ise (koşullar sağlanırsa oluyor) feodal olabiliyor ise Bir merchant yada feodal neden tribal e tekrar dönemiyor?

2-)2.Sorum holdingler ile ilgili. Bordeaux countluğunu ele alalım max 6 adet holding kurulabiliyor. İlk holding Bordeaux kalesi, ikinci holding kilise ve 3.cü holding city/kasaba/köy olarak
başlıyoruz.Yani 3 adet holding daha kurulabilir.Bu 3 holdingden birine dini yapı kurarsam büyük ihtimalle vergisi papaya gidecek. Kale kurup Baronluğu elimde tutmaz isem (herhangi birini baron yaparsam.)askerlerden sadece vassal yasalarının bana tanıdığı hak kadar faydalanabileceğim.Ancak tüm boş holdinglere city kurarsam muazzam bir vergi geliri elde edeceğim. tek countlukdan 1 kale 1 kilise ve 4 şehirden muazzam bir para elde etmiş olurum.Bu durumda neden boş holdinglere kale yada dini yapı inşaa edelim ki?

EDIT:CK2 wikide cityler için özetle kendini amorti eden ve karlı yatırım demiş.Genelde az ve hafif garnizon bulundurur demiş. Kaleler için Ağır/zırhlı asker avantajından bahsetmiş ancak baronların askerleri gelmiyorki :( Biri bana bu durumu izah etsin lütfen.

Birisi kaleni kuşatacağı zaman kalelerde özellikle çok zorlanır. Şehir ve dini yapılar genelde kolay işgal edilir. Garnizon özelliği bu.
Devlet-i Aliyye-i Osmaniye!

Bir mazlum sultan: Sultan Vahdettin Han.

Eski şerefimiz ve topraklarımızı geri alana kadar, yurtta harb, cihanda harb!

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.