Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 84488 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 53 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #800 : 22 Eylül 2017, 13:06:13 »
Kurduğun düklük içinde kalan topraklar onlar. Yani saldırıp alabilirsin.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #801 : 22 Eylül 2017, 13:46:35 »
Müslüman olduğumdan o sebeplere gerek yok başka sebepler de var zaten. Kapatsam sıkıntı olmaz heralde.

Savaşları ve diğer sorunlarımı hallettim bu arada yardımlar için teşekkürler.

Bana komplo kuranları nasıl dağıtacağım peki? Mesela istedikleri toprakları versem vazgeçerler mi komplodan? Lideri vazgeçirebilir miyiz? Suikast çok uzun sürüyor ayrıca destek olmuyor bazen.

Bi de bu hiç katılmak istemeyenleri entrikaya dahil etmenin bi yolu var mı?

« Son Düzenleme: 22 Eylül 2017, 15:50:57 Gönderen: fatih387 »

Çevrimdışı wintermute

• Müsellem
  • *
  • - Memento Mori -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #802 : 22 Eylül 2017, 15:51:18 »
Benim de kısa bir sorum olacak: Yeni bir oyuncu için başlangıçta hangi tarih ve karakter seçilmeli? Yahut hangi devlette kont olmak oyunu daha iyi kavramamı sağlar?
Acta est fabula

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #803 : 22 Eylül 2017, 16:21:02 »
Bence Wessex ile başla ben öyle baya öğrenmiştim.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #804 : 22 Eylül 2017, 17:16:46 »
Benim de kısa bir sorum olacak: Yeni bir oyuncu için başlangıçta hangi tarih ve karakter seçilmeli? Yahut hangi devlette kont olmak oyunu daha iyi kavramamı sağlar?
Şahsen jimenaları(ispanya kralları) her zaman tavsiyemdir.Holy war,crusade,claim gibi şeyleri anlamanızı sağlar.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2017, 18:14:58 Gönderen: Elessar »
Vesselam.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #805 : 22 Eylül 2017, 17:44:26 »
Ben de ilk kez oynuyorum. Önce wessex ile başladım ama sarmadı. Sonra anadolu selçuklu ile başladım. Savaşmak için sebep araştırmaya vs gerek kalmadan gürcülere, ermenilere vs saldırıyorum. Hem yer, isimler yanıdık olunca sardı açıkçası. Tavsiye ederim. 

Çevrimdışı wintermute

• Müsellem
  • *
  • - Memento Mori -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #806 : 22 Eylül 2017, 18:41:28 »
Bence Wessex ile başla ben öyle baya öğrenmiştim.

Deneyeceğim

Şahsen jimenaları(ispanya kralları) her zaman tavsiyemdir.Holy war,crusade,claim gibi şeyleri anlamanızı sağlar.

Tutorial da Leon kralını veriyor ve temeli kaptım açıkçası Reconquesta denenebilir. Becerene kadar mesela, bir nevi işkenceyle öğrenme.

Ben de ilk kez oynuyorum. Önce wessex ile başladım ama sarmadı. Sonra anadolu selçuklu ile başladım. Savaşmak için sebep araştırmaya vs gerek kalmadan gürcülere, ermenilere vs saldırıyorum. Hem yer, isimler yanıdık olunca sardı açıkçası. Tavsiye ederim. 

Hem çok büyük devlet hem de ben hanedan yönetmek istiyorum ziyadesiyle, Selçuklu ileri aşama.
Acta est fabula

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #807 : 22 Eylül 2017, 19:50:32 »
Dediğim gibi ben de ilk kez oynuyor sayılırım. O kadar da büyük değil anadolu selçuklu. Selçuklu büyük tabi ama.

Bu arada düzenli ordu avantajlı mı? Ne zaman oluşturmaya başlamalıyım düzenli orduyu? Ne kadar yapmalıyım?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #808 : 22 Eylül 2017, 19:55:00 »
Faydalı ama orduların geri yetiştirme maliyeti baya fazla oluyor. Ona dikkat et.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #809 : 22 Eylül 2017, 21:17:06 »
Düzenli orduyu full kullanın para bu oyunda önemsiz.Biriktirmesi kolay.Tabii viking vb. değilseniz.
Vesselam.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #810 : 22 Eylül 2017, 21:45:05 »
İsyan çıktı, bastırdım, adamları hapse attım. Dışarı çıkma teklifi geldi, çürümeye terkettim, tiran dediler. -40 yedim birçok adamdan.
Ne yapmam gerekiyordu da eksi yemeyecektim, serbest mi bırakacaktım isyancıları?
Ve bu tiranlık ne zaman gider benden?

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #811 : 22 Eylül 2017, 22:51:18 »
Hapse atmana tiranlık demişler.Hapiste tutmakla alakası yok.Süresini hatırlamıyorum ama uzundu.
Vesselam.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #812 : 23 Eylül 2017, 00:02:09 »
Vassallarım toprakları çocuklarına bırakamasın bana geçsin, tekrar dağıtayım diye bi yasayı değiştirdim "serbest veraset" gibi bir şeydi hatırlamıyorum. Ancak bana geçmiyor topraklar. Çocuğuna da kalmıyor, bambaşka birisine gidiyor. Galiba kendi vassalına olabilir.
1. Şimdi tam olarak kime nasıl geçiyor bu vassallarımın toprakları. Bana gelmesinin bi yok mu öldüklerinde?
2. Konseye yetki vermem için çok sık isyan çıkıyor, batırıp hepsini hapse atıyorum. Bi süre sonra ilişkim çok düşük olmayan varsa çıkarıyorum, ilişkim 40lara falan çıkıyor. Bunları serbest bırakmam mantıklı mı? Devamlı tehdit mi oluştururlar bana?
3. Şuan çocuğum, benden sonra amcama kalacak krallık. Ama o da Altın orda devletinin vassalı. Ben toprak ünvan vermedim, veremiyorum da zaten. Ben ölürsem oyun biter mi yoksa amcadan devam mı ederim?
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2017, 02:02:12 Gönderen: fatih387 »

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 9 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #813 : 24 Eylül 2017, 16:38:32 »
1-Vassallarının toprakları onların ailesi yok olana kadar sana geçmez, eğer verasete göre sadece erkekler geçebiliyorsa erkeklerin ölmesi lazım.

2-İçeride kalmaları daha iyi.

3-Amcandan devam eder.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #814 : 24 Eylül 2017, 18:49:28 »
"Bağları koparma" ne oluyor? Kararlar kısmında geldi.

Yıldız ile işaretlediğim karakterler göremiyor muyum? Sağ tarafta çıkan menüde görünmüyor. Bi videoda oradan bakıyordu eleman.

Bir de uyarı geliyor haklı hapis diye. Ben bu adamların neden hapsedilmeleri gerektiğini nereden göreceğim? Suikast sebebiyle olanları gördüm ama başka ne sebepler var hapsedilmek için?
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2017, 23:21:57 Gönderen: fatih387 »

Çevrimdışı x1nV1s1bL3

• Azab
  • *
  • [ ]
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #815 : 25 Eylül 2017, 20:47:58 »
oyuna yeni başladım daha hiç birşey bilmiorum taktik kendimize nasıl toprak alıcağız nasıl asker basıcaz eu vic hoi ye göre beyağı farklı bu oyun

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #816 : 25 Eylül 2017, 20:54:27 »
Kısa sorular ve cevaplar konusundan sorularını sorabilirsin.

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 9 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #817 : 26 Eylül 2017, 08:03:28 »
"Bağları koparma" ne oluyor? Kararlar kısmında geldi.

Yıldız ile işaretlediğim karakterler göremiyor muyum? Sağ tarafta çıkan menüde görünmüyor. Bi videoda oradan bakıyordu eleman.

Bir de uyarı geliyor haklı hapis diye. Ben bu adamların neden hapsedilmeleri gerektiğini nereden göreceğim? Suikast sebebiyle olanları gördüm ama başka ne sebepler var hapsedilmek için?

Türkçe çeviri kullandığın için bazı dediklerini anlayamıyorum.

Suikast, komplo, onursuz hareketler vs. hapse atman için sebeplerdir.

oyuna yeni başladım daha hiç birşey bilmiorum taktik kendimize nasıl toprak alıcağız nasıl asker basıcaz eu vic hoi ye göre beyağı farklı bu oyun

Savaş veya birisinin (vassalın, senin çocuğun vs.) başka topraklardaki veraseti ile toprak alabilirsin.

Asker için sol üst kısımda miğfer ve kılıç var oraya bas, sonra oradan asker çıkartma direk karşına geliyor zaten.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #818 : 26 Eylül 2017, 12:58:35 »
Yamasız da ben oynayamıyorun maalesef. Peki pluşturabildiğim kadar krallık oluşturmalımıyım?3 krallık krallığım olunca İmparatorluk kurdum. Trabzon krallığı da oluşturabilirim şimdi. Peki bunun artısı eksisi nedir?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #819 : 26 Eylül 2017, 13:24:58 »
3den fazla krallik tutarsan vasallarindan eksi yersin. Krallillari paylastir. Hem vasallarin artr o zaman.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.