Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 81646 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih387

Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #1020 : 20 Mayıs 2018, 12:23:51 »
İlhanlılarla ittifa kurmak istiyorum, is not landless, yazıyor. Toprağı yok diyor sanırım ama var. Üstelik imparator bir de. O bana teklif etti, haçlılara karşı savaştık ama savaştan sonra bozulmuş sebebini bilmiyorum. Şimdi de ben teklif edemiyorum.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #1021 : 20 Mayıs 2018, 17:19:55 »
SS atabilir misiniz?
Kronoloji, Aptallar tarihi.

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.

[KAYNAK]

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #1022 : 20 Mayıs 2018, 18:00:59 »
Saldırmazlık anlaşmam var. Ayrıca bi dönem müttefiktik, savaşa çağırdım.

(aç/kapa)

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #1023 : 20 Mayıs 2018, 20:58:02 »
Adamın toprakları var mı?Yani herhangi bir kontluğu veya baronluğu.Yoksa hatadır.

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.

[KAYNAK]

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #1024 : 23 Mayıs 2018, 17:56:16 »
Paralı asker grubu oluşturmanın bir faydası var mı ve akraba olmasının faydası var mı?

Bi grup oluşturdum, 22k oldu ama tutma parası 2k, aylık maaliyeti de 153. Ucuz falan değil, ne faydası oldu şimdi bunu oluşturmamın?

A.selçukluyla oynarken çok ucuza tutulan kalabalık bi grup var, başka devletlerde de var mı böyle?

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 6 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1025 : 23 Mayıs 2018, 20:51:10 »
Eğer paralı asker grubu oluşturursan (vasin olacak şekilde) onları sadece sen tutabilir ve normalden daha ucuza tutarsın.

Evet var başka devletlerde de.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #1026 : 24 Mayıs 2018, 12:53:42 »
Vasim olacak şekilde nasıl oluşturabilirim? Assemble mercenary company seçeneği var sadece. Bir tane oluşturmuştum ama dediğim gibi ucuz değil, 2k ücreti var. Ne yapacağım imamlık falan mı vermeliyim?

Çevrimdışı kubilaykaplan

• Müsellem
  • *
  • mare nostrum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1027 : 28 Mayıs 2018, 10:40:55 »
Arkadaşlar veraset ile ilgili bir sorunum var. Yanıtlayabilirseniz sevinirim.

-İskoçya krallığı ile oyuna başladım viking age te. Bir müddet sonra irlanda topraklarını da krallığa katıp irlanda kralı ünvanını da aldım.

-Bu 2. CK2 oynayışım. Daha önceki oyunum bir italyan derebeyiyle idi. O oyunumda İtalya krallığını oluşturmuş akabinde kuzey afrikada topraklar kazanarak afrika kralı ünvanı da almıştım fakat primogniture kanununa geçtiğim halde afrika krallığı veliahta değil, diğer oğula kalmıştı. Birkaç yıl önce oyunu ilk oynadığımda olan bu durumu hatırlayarak, iki krallığı da veliahta devretmek için tek erkek evlat olmasına dikkat ettim. Tabi gene primogniture yasasını geçirdim.

-Galler kralı ünvanını alabilecek olmama rağmen ilk başta uğraşmadım, çünkü galler krallığı yasalarını toparlamak zaman alacaktı ve elimden çıkabilirdi. Hızlı bir şekilde impatorluğu oluşturdum. Ana kültür iskoç olduğu için Alba Empire şeklinde oluştu. Akabinde Galler ve İngiltere krallıklarını oluşturdum. Galler krallığında elective gavelkind var sanırım, diğer krallıklar primogniture.

-Şöyle bir durum oluştu en son. İmparatorluk ve iskoçya krallığı veliahtıma kalıyor, irlanda ve ingiltere krallığı diğer erkek evlada kalıyor, galler zaten kendi feodal beylerinden birine kalıyor.

Sorularım şunlar. Primogniture yasasının olduğu krallıkların hepsi niye veliahta kalmıyor da, ingiltere ve irlanda diğer erkek evlada kalıyor? Bunun önüne geçmenin tek yolu, sadece bir erkek evlat olması mıdır? Ironman oynadığım için geri dönüşü yok ama ileride oynayacağım oyunlar için tecrübe olması açısından da şunu merak ediyorum, imparatorluğu kurduktan sonra galler ve ingiltere kralı ünvanlarını almam gereksiz bir iş mi oldu?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 42 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1028 : 28 Mayıs 2018, 11:21:30 »
Diğer krallıklarda da o yasayı geçirmen lazım.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #1029 : 28 Mayıs 2018, 21:04:57 »
Diğer krallıklarda da o yasayı geçirmen lazım.
Doğru her krallığın kendine has veraset yasası var.Her birinde tek tek değiştirmen ve Primogeniture'a ayarlaman gerek.Diğer krallıkların yasa sayfasına geçmek için bayrağına basman gerek üstte.

[KAYNAK]

Çevrimiçi smbflsh0102

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1030 : 31 Mayıs 2018, 12:00:22 »
Öncelikle sa gençler. Ck2'de bazen sizin hanedanınıza ait üyeler kendi hanelerini kuruyorlar da, bunu nasıl yapıyorlar?

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1031 : 31 Mayıs 2018, 12:25:39 »
Eğer gayrimeşru iseler yapabiliyorlar bunu.

Çevrimiçi smbflsh0102

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1032 : 31 Mayıs 2018, 13:05:15 »
sağol

Çevrimdışı Mephisto

• Yaya
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1033 : 31 Mayıs 2018, 23:21:36 »
Akradaşlar bu oyun ile yeni tanışıyorum ama daha önce VC2 oynadım. Arkadaşlar sorum şu: Bu oyunda amaç ne? Yani krallık bi şekilde devamlılığını sağlıyor zaten. Savaş açmak zaten zor. İnternette bir sürü sınırlarını genişletmiş insan görüyorum. Bunu savaş ile yapmak çok zor ama bu adamlar nasıl yaptı? Hanedan entrikalarıyla mı ? Yani bir krallığı entrika ile kendime bağlıyabilir miyim? Bunu nasıl yapabilirim?

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1034 : 01 Haziran 2018, 01:14:52 »
Oyundaki amaç hanedanını güçlendirmektir, savaş ile sınırlarını geliştirmek için claimler, invansionlar vs. bir çok yol var. Ayrıca verasete kendini veya hanedanından birilerini sokabilirsen o devleti inherit edebilirsin.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Huai-Hen Teleüt

Çevrimdışı Huai-Hen Teleüt

« Yanıtla #1035 : 01 Haziran 2018, 01:16:19 »
İnvasion gereksinimleri ne tam olarak

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 42 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1036 : 01 Haziran 2018, 01:27:44 »
Akradaşlar bu oyun ile yeni tanışıyorum ama daha önce VC2 oynadım. Arkadaşlar sorum şu: Bu oyunda amaç ne? Yani krallık bi şekilde devamlılığını sağlıyor zaten. Savaş açmak zaten zor. İnternette bir sürü sınırlarını genişletmiş insan görüyorum. Bunu savaş ile yapmak çok zor ama bu adamlar nasıl yaptı? Hanedan entrikalarıyla mı ? Yani bir krallığı entrika ile kendime bağlıyabilir miyim? Bunu nasıl yapabilirim?

Ben Macaristan ile Bizans'ı kendime almıştım. İmparatorun çok uzak olmayan akrabası ile kızımı kadın egemen evlilik yaptırdım. Sonra taht kızımın kocasına gelene kadar suikast düzenledim. Kızımın kocası geçtikten sonra 1 2 kuşak benim hanedan kaldı. Sonra vesaret kanunları falan bütün ünvanları tek kişide topladım.

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1037 : 01 Haziran 2018, 13:01:51 »
İnvasion gereksinimleri ne tam olarak

Pagan isen yapabiliyorsun.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #1038 : 03 Haziran 2018, 17:55:31 »
Müslümanlar da hristiyanlara karşı invasion yapabiliyor. Zaten savaş sebebinin üzerine gelince yazıyor ama hatırladığım kadarıyla 1000 dindarlık gerekiyordu.
Savaş sebebi bulmakla uğraşmak istemiyorsanız komşusu farklı dine sahip olan bir devlet seçin. İspanya'da olabilir ya da anadolu'da müslüman devletle gibi.
Ayrıca mesela düklük/beylik üzerinde hak iddia eden birisine ufak bi toprak verip sonra da onun adına savaş açıp genişleyebilirsiniz. Onu da beyliğe tıklayınca hak iddia edenler sekmesinden görebilirsiniz.

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1039 : 06 Haziran 2018, 01:06:34 »
Son cümledeki genişleme için hak iddia edilen unvandan daha yüksek bir unvana sahip olmanız gerekir.