Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 96080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çiftbaşlı kartal42

• Şövalye
  • *
  • Devletin bekası için kardeş katli vaciptir.
Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #100 : 12 Ekim 2015, 17:08:40 »
Beyler Osmanlı'yı aldım.Murat'ı tahta çıkardım.Süleyman deceance midir nedir ona neden oluyordu(su üzüm gibi olan) azaltmasını istedim reddetti bende hapsedeyim  dedim kaçtı Hindistan'a sığındı.Şimdide adventurer olarak savaş açtı taht için lakin daha gelmedi.Sizce ne zaman ve nerden gelir 7k ordusu varmış hazırlıksız yakalanmak istemiyorum ama ekonomiye yük oluyor.İsterseniz resimde atarım.
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #101 : 12 Ekim 2015, 17:11:46 »
Beyler Osmanlı'yı aldım.Murat'ı tahta çıkardım.Süleyman deceance midir nedir ona neden oluyordu(su üzüm gibi olan) azaltmasını istedim reddetti bende hapsedeyim  dedim kaçtı Hindistan'a sığındı.Şimdide adventurer olarak savaş açtı taht için lakin daha gelmedi.Sizce ne zaman ve nerden gelir 7k ordusu varmış hazırlıksız yakalanmak istemiyorum ama ekonomiye yük oluyor.İsterseniz resimde atarım.

Resim atsana

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #102 : 12 Ekim 2015, 17:29:10 »
(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

Resimler bunlar az önce çektim. İlk kez bir oyunumda Aztec istilası gördüm bu arada isveç'e ve Normandiya'ya çıktılar öyle bekliyorlar.
Sultana güçlü bir eş aldım.2 yıl sonra Sultan'da eventle güçlü oldu.Bunu da ilk kez yaşadım.
Suan düşman ordusu ortada yok haritaya baktım göremedim.Normalde maceracıların hemen saldırması gerekmiyor mu.İrlanda oyunumda hemen basmışlardı ortalığı.
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #103 : 12 Ekim 2015, 18:19:20 »
Maceracıların geliş tarihi var o tarihte gelirler. Orduları genelde 3 - 5 K arasında olur ama sende ne kadar olur tam kestiremiyorum. Savaşı açtılar da ordu mu yok ortalıkta?

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #104 : 12 Ekim 2015, 18:39:18 »
3 Kasım 1352 yılında gelecek dedi 3 Kasım'da savaş ilan etti 6 ay geçti piyasada yok.3. resimde 7k ordusu var gözüküyor(hepsi event spawned) Allah'tan fazla büyük değil sadece kendi ordularımı çağırdım vassalları çağırmadım ama ekonomi 9 altın zarar ediyor 10 ay gelmese 90 altın yapar.Aksi gibi çakılı kaldım savaş açıp risk almak istemiyorum Anadolu birliği biraz daha bekleyecek anlaşılan.Eratna devletinde 10k ordu var birde tek tek fetih olayı var uğraştırıyor adamı bu oyun ya
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #105 : 12 Ekim 2015, 18:55:37 »
Bug olmasın? Gelmesi lazım.

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #106 : 12 Ekim 2015, 19:05:36 »
Bilmiyom resimler oyunun son hali devam etmedim belki yemekten sonra oynarım.1-2 sene gelmezse bug derim gelirse buyursun gelsin çünkü ben Murat Hüdavendigar'ım  ;D
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #107 : 12 Ekim 2015, 20:12:03 »
Büyük ihtimalle karadan yürüyerek geliyordur. Portresine sağ tıkla çıkan sembollerde "find the character" gibisinden bir şey olması lazım ona basarsan ekranın karakterin bulunduğu yere kayar. Daha sonra o toprağa casusunu atabilirsin ne kadar kuvvetle geldiğini görmek için.

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #108 : 12 Ekim 2015, 20:27:06 »
Bir denerim oyuna girince güzel fikir işe yararsa daha güzel olur tbrk*.

Düzenleme:Olmadı ama hallettim.Suikastle Rumeli Fatihini ortadan kaldırdım( :( ).Bu arada ordusu 1354 oldu gelmedi Allah'tan suikastle imha eyledik.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2015, 21:02:17 Gönderen: çiftbaşlı kartal42 »
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Crow

• Asil
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #109 : 12 Ekim 2015, 21:06:35 »
Başarım yapmak için İron man açıyorum. Save dosyasını cloud içinede kayıt edıyorum ama hiç bir başarım olmuyor. Misal bir çok oyun açıp evlilik yaptım ama hala evlilik başarımı olmadı  :sick2:  Yanlış bir şey mi yapıyorum acaba  :-\

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #110 : 12 Ekim 2015, 21:29:50 »
Başarım yapmak için İron man açıyorum. Save dosyasını cloud içinede kayıt edıyorum ama hiç bir başarım olmuyor. Misal bir çok oyun açıp evlilik yaptım ama hala evlilik başarımı olmadı  :sick2:  Yanlış bir şey mi yapıyorum acaba  :-\

Iron Man ı seçtiğinde simgesinin yanında yeşil tik olması lazım. Kırmızı çarpı işareti oluyorsa ve Mod yüklüyse sil. Bazı modlar iron man oynamanı engeller ve başarı alamazsın.

Çevrimdışı Crow

• Asil
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #111 : 12 Ekim 2015, 22:12:54 »
Türkçe Yama vardı. Mod tikini kaldırınca ironman yeşil tik oldu. Önceden aktif edince Yeşil yerine sarı oluyordu. Demek ki TR moddanmış. Teşekkür ederim.  tbrk*

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #112 : 12 Ekim 2015, 22:23:36 »
Türkçe Yama vardı. Mod tikini kaldırınca ironman yeşil tik oldu. Önceden aktif edince Yeşil yerine sarı oluyordu. Demek ki TR moddanmış. Teşekkür ederim.  tbrk*

Rica ederim. Ben mod kullanmıyorum sırf bu yüzden.

Çevrimdışı Semavi7

• Kont
  • *
« Yanıtla #113 : 13 Ekim 2015, 17:17:13 »
Oyuna yabguid ile başlıyorum ama tam kendime gelicem hazarlar kafa atı veriyor. Üç oyun açtım üçüde aynı :wall: Ne yapmak lazım? Asker sayısını bir türlü ona ulaştıramıyorum. En sonki oyunumda tam yeniyordum hata ettim orduyu böldüm yine tokatladı. Hayır vasal beylerin ordularını ben yönetsem yine şansım varda böyle zor oluyor. :dizzy2:

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #114 : 13 Ekim 2015, 17:30:15 »
Oyuna yabguid ile başlıyorum ama tam kendime gelicem hazarlar kafa atı veriyor. Üç oyun açtım üçüde aynı :wall: Ne yapmak lazım? Asker sayısını bir türlü ona ulaştıramıyorum. En sonki oyunumda tam yeniyordum hata ettim orduyu böldüm yine tokatladı. Hayır vasal beylerin ordularını ben yönetsem yine şansım varda böyle zor oluyor. :dizzy2:

Horse Lords var mı?

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #115 : 13 Ekim 2015, 19:58:41 »

Aynı sorunu bende yaşadım adamların asker sayısı çok fazla başlangıçta 3 klana sahip 2k dan 8k ordu yapar birde komutanlarıda güçlü ve ağır süvari basıyorlar yani çok güçlü müttefikle ancak iner.Vasal askerlerini çağırınca yakın bir yerde bekle sana katılmak için hareket ederler sana gelince ordular otomatik birleşiyorlar(bazen müt askerleride sana katılabiliyorlar)

Bir keresinde Abbasi desteği ile ezmiştim onları Sunni isen kızlarını Abbasi şehzadelerine ver güzel müttefiktir  ;D.Alabiliyorsan kız al ama küçükken al yoksa 16 olunca hemen everiyorlar.
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Semavi7

• Kont
  • *
« Yanıtla #116 : 13 Ekim 2015, 20:32:33 »
Horse Lords var mı?
Var. Hayır benim anlamadığım o kadar orduyu nasıl basıyor? Ordu barındırma limiti nasıl artıyor?
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2015, 20:35:08 Gönderen: Semavi7 »

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #117 : 13 Ekim 2015, 20:45:44 »
Ordu limiti ? CK 2 limit yok tek sınır senin ekonomin ve Göçebe isen manpower.Feodal veya ikta isen sadece düzenli ordularda limit var ki zaten o olmasa bile demesne ve vasal askerleri yetiyor(tabi orta veya büyük devlet isen).
Aklın güzelliği dil.
Dilin güzelliği söz.
Kişi güzelliği yüz.
Yüzün güzelliği OĞUZ.
Hükümdar(Ulubeğ)

Çevrimdışı Istvan

• Senyör
  • *
« Yanıtla #118 : 13 Ekim 2015, 20:48:04 »
Bende bugün Uygularla öylesine bir oyun açtım Yabgularda takıldım. Kapaghan ın 3k ordusu vardı  vasalları hariç.

Ordunu 7k yapana kadar savaştan kaçın sonra dağıt gitsin. Tarihte olduğu gibi önce güçlen fırsatını bulunca yumruğu indir ya da göç et.

Çevrimdışı Turgay

• Dük
  • *
« Yanıtla #119 : 13 Ekim 2015, 22:40:05 »
Doğuya doğru genişle. Hazarlarla mümkün olduğunca müttefik olmaya çalış. Gereksiz asker kaybedeceğin savaşlardan kaçınmaya çalış. Abbasiler sana savaş açarsa mümkün olduğunca savaşma, milletin yanında savaşa katılmasını bekle. Mümkünse Abbasilerle karşılaştırmaya çalış Hazar ordusunu. Abbasileri takip etmeyi ihmal etme, savaştayken Khiva'yı ele geçir. Orayı yıkarken kazanacağın altın ve teknolojiyle Hazarlarla başa çıkarsın.

Benim oyunlarda Hazarlar genelde batıya doğru genişliyor, sadece bir oyunumda üzerime geldiler ama büyük sıkıntı olmamıştı.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.