Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 380440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bersun

Son durum, 1142:

En son 1130'du size anlattığımda. Kral Ferrand zaten geç tahta geçmişti, kısa süreli hükümdarlık etkisi de kaybolunca işler epeyce yoluna girdi. İspanya'da yarım kalan işi tamamlamak için Valencia emirine savaş açtık. Hedefimiz 5 şehirden 3'ünü ve emirin tüm ünvanlarını kapsayan Valencia bölgesiydi. Savaş kısa sürede bitti ve istediğimizi aldık. Truce biter bitmez son bölgeleri Kurtuba'yı da alıp onları bitirmek istiyordum. Daha sonra fark ettim ki, Valencia Emiri'nin ünvanı kalmayınca başka bir ülkeye courtier olarak kaçmış. Son toprakları da kont seviyesindeki bir adamın elinde La Mancha Şeyhliği olarak kalmış. Hemen savaş açıp ilhak ettim. Valencia Dükalığı'ndan sonra Kurtuba'yı da kurdum. Valencia'nin tüm demesnelerini kendime, Kurtubanınkileri de kontrolümde üreyen ailelerden birine verdim.

Daha sonra Kurtuba'nın parçası olmasına rağmen Murabıtlar'ın (Moritanya) elindeki Cordoba şehri için Murabıtlara savaş açtım. Uzun savaşlar sonrası istediğim tek şehri alıp beklemeye koyuldum zira ülke yorulmuştu. 1130'ların sonlarına kadar böyle bekledim.

Truce bittikten birkaç hafta sonra Murabıt Sultanı Abbas ölünce ülkedeki bir emir isyan etti. Ben de bunu kullanayım dedim. İber'deki 5 şehirlerinden 3'ünü kapsayan Gırnata için savaş açtım. Kısa sürede iki şehri falan aldım. Bu sırada I. Ferrand hayata gözlerini yumdu. Yerine en büyük oğlu VII. Louis geçti. Yıl 1140.

Savaşı tüm hızımla sürdürüyordum. Holy Order'lar sayesinde düşman kuvvetlerini kırıp geçiriyordum derken bir aptallık edip kaleleri assault ile düşüreyim dedim. Ordunun yarısı gidince 6000 askerime karşı 9000 müslüman saldırıya geçti. 7000 kadarını kesip geri yolladım. 14 WS falan almıştım yanlış değilsem. Bir o kadar daha asker geliyordu ki yeni sultan taleplerimi kabul etti. Kabul mektubunda 7 sülaleme de bir atıfta bulunmayı ihmal etmemiş hıyar.  ;D

Savaşı bitirdikten kısa süre sonra Kudüs ve Sina emiri halifesinden ayrı olarak Filistin'de kalan son Hristiyan topraklarını benim elimden almak için harekete geçti. Zaten sayısı azalmış olan tapınakçıları falan çağırım 20.000 dolayında paralı asker aldım. Darum'da ordularını yenip Beersheba'yı, Eşelon'u ele geçirdim ve Kudüs'ü kuşattım. Bunun üzerine barış teklifimi kabul ettiler. Kendimi toparlayınca Haçlı Seferine çıkmayı planlıyorum.

Kutsal Topraklar:Son sınırlar:Louis de Poitou being Shakespeare :P

 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.