Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 380786 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deniz

• İmperium
  • *
    • DotA Türk

Oyuna İskoç kralının vasalı Lothien Dükü olarak başladım. İskoçya-İngiltere sırınıdaydım ve bana bağlı lordlarla birlikte 5 vileyete sahiptim Kuzeydeki Lothien ve Dunbar direkt olarak bana bağlı, güneydeki Cumberland da o sıralarda çocuk olan ilk oğlum Dolfin'e aitti. Geri kalan iki vilayet soylulardaydı. İlk iş komşum Adalar Dükalığı'na tabi Galloway Kontluğu üzerinde hak iddia etmek için işlemlere başlamak oldu. O sırada İskoç kralı ile benim karakterim pek sıkı fıkıydı ve ben hak iddiası kazandıktan kısa süre sonra Adalar Dükalığı'na savaş açtı, savaşı kazandı ve barış antlaşmasıyla Galloway'i bana verdi. Ben de Galloway'i ikinci oğlum olan Waltheof'a bıraktım. Kısa süre sonra üçüncü oğlum Alwin'e de Dunbar'ı bıraktım ve gerekli hazırlıkları tamamlayıp diyarımın adını Galloway Dükalığı olarak değiştirdim. Ülke bolluk içindeydi ve adalet vardı. Herkes mutlu ve herkes kardeşti.

Arka plandaysa İngiltere hem Norveç hem de Norman istilasına uğruyordu. Pek ilgilenemesem de Piç William ülkeyi fethedemedi ve yenilerek hapse atıldı, ama İngilizler William'ı yenerken Norveçlileri unuttular ve ülke Norveç istilasına uğradı, kısa sürede de ilhak edildi. Hemen ardından ilk tepkiler geldi, Sakson soylular Norveç kralına karşı teker teker ayaklanmaya başladı. Bu uzun süre devam etti. Bu isyan dalgası sırasında İskoç kralı öldü ve yerine geçen oğlu fırsattan istifade edip en kuzeydeki Norveç toprağını ülkesine kattı. Daha o zamandan anlamalıydım damadımın abisinin ne kadar "çakal" bir insan olduğunu.

Buraya kadar her şey normaldi. Yeni kralın kardeşi ve tahtın ilk varisi kızımla evliydi ve Moray dükü de ikinci kızımla evliydi. Yarım kalan işi de halledip Galloway'in hemen kuzeyindeki Carrick'te de hak iddia ettim ve kralımın Adalar lorduna saldırmasını bekledim, saldırdı da. Ama o ülkeyi işgal edemeden benim karakterim öldü ve Dolfin (ilk oğlum) başa geçti. Yaptığım hatayı anladığımda artık çok geçti, zira Dolfin'in iki kardeşine de önemli toprakları vermiştim ve isyan bayrağını babalarının ölüsü soğumadan açtılar. Ülkenin 1/3'ü birden elimden çıkıverdi ve bana düşman oldular. Bana kalan topraklar verimsiz sayılırdı ve görece daha az asker besleyebiliyorlardı. Kralımsa yardımıma gelmiyor, kızımın evli olduğu Moray dükü de çekimser davranıp beni geri çeviriyordu. Daha da kötü olamaz derken Dolfin'in Carrick üzerinde iddia ettiği hakkı Kralımın tanımadığını ve burayı kendine ayırdığını gördüm. Bu sinirle elde avuçta ne varsa toplayıp kardeşlerimin üstüne yürüdüm. Çetin savaşlar sonucunda güçlerini kırdım, anca bundan sonra Kral yardımıma geldi. Nihayetinde taht kavgasını sona erdirdim ve iki kardeşimi de demir parmaklıklar ardına yolladım. Diyarım büyük bir sarsıntıyı zor da olsa atlattı.

Şimdiki planım bana sırtını çeviren ve hakkımı yiyen İskoç kralına suikast düzenlemek. Şansım %30 olarak gözüküyor ama bu adamla başka türlü başa çıkılmaz. Krallık haklarını genişletmeye çalışıyor ve bu nedenle alabileceği ne kadar toprak varsa hepsinin peşinde. Ama yeni karakterimin bir oğlu yok ve 30 yaşını geçti, can sıkıyor.

Beklemede kalın.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.