Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 376485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih pasha

  • Tribunus Militus
  • *
  • İleti: 1985
En zor CK oyunumdan bahsedeceğim biraz. Ufak Aragon Krallığı ile başladıktan sonra akrabalıklar yoluyla önce Navarra'yı ele geçirdim. Ardından bölgedeki ufak Müslüman devletleri alarak güneye doğru biraz genişledim. Bu sırada akrabam olan Leon ve Kastilya kralları birbirine girdiler ve Leon kralı iki ülkeyi birleştirerek benim bütün batı sınırımı kapladı. Bu sırada Barcelona düklüğü tamamen Müslümanların eline geçmişti, Kastilya'nın yok olmasından sonra bana katılan Rodrigo Diaz de Vivar (El Cid) burada çok işime yaradı. Barcelona düklüğünü tamamen geri almıştım. Ardından Tolouse'da oğlumun hak iddia ettiği toprakları oranın dükünün elinden sökerek aldım. Bu sırada Fransa benim topraklarımı geçerek gündeydeki Valencia gibi şehirleri almaya başladı. İşte herşey bundan sonra döndü. Tam ben Fransa ile nasıl başa çıkarım diye düşünürken tüm Batı Afrika'yı birleştiren Sultan "Genç" İsmail Gırnata'yı da alarak Fransızların üzerine yürüdü. Fransızları kısa sürede buradan attıktan sonra kuzenim Leon kralının Kastilya topraklarına da kısa sürede çöktü. Onbeş yıldır yeni hedefi benim. Her beş yılda bir savaş açıp sayıları 20.000'in üzerine çıkan ordularıyla ülkeme giriyor ve çok kanlı savaşlar oluyor. Akrabalarım HRE imparatoru ve İngiliz kralının yardımlarıyla her savaşı white peace ile bağlıyorum ama nereye kadar gidecek bilmiyorum. Kuzenim ise gittikçe güçsüzleşiyor, İber Yarımadası'nda yalnız kalmak istemiyorum... ;DAragon'la iyi başarı. Galiçya, Leon, Kastiya mücadelesini her oyunumda Leon kazanıyor. Kardeşleri temizleyip kuzey İspanya'ya çöküyordu. Sonraki 20 yıl içinde de müslümanları temizleyip İspanya hakimi oluyordu. İspanya, İngiltere'den sonra en sevdiğim CK coğrafyası. Yapılabilecek bir sürü şey var.

Ama diğer yandan Fransa'nın her 2 oyunun birinde İspanya'yı işgale girişip müslümanları temizlemesi cidden sinir bozucu. Tam sürümde düzeltemediler, inşallah yamayla düzeltirler.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi
 

 

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.