Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 388634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih pasha

  • Filozof
  • *
  • İleti: 1985
En zor CK oyunumdan bahsedeceğim biraz. Ufak Aragon Krallığı ile başladıktan sonra akrabalıklar yoluyla önce Navarra'yı ele geçirdim. Ardından bölgedeki ufak Müslüman devletleri alarak güneye doğru biraz genişledim. Bu sırada akrabam olan Leon ve Kastilya kralları birbirine girdiler ve Leon kralı iki ülkeyi birleştirerek benim bütün batı sınırımı kapladı. Bu sırada Barcelona düklüğü tamamen Müslümanların eline geçmişti, Kastilya'nın yok olmasından sonra bana katılan Rodrigo Diaz de Vivar (El Cid) burada çok işime yaradı. Barcelona düklüğünü tamamen geri almıştım. Ardından Tolouse'da oğlumun hak iddia ettiği toprakları oranın dükünün elinden sökerek aldım. Bu sırada Fransa benim topraklarımı geçerek gündeydeki Valencia gibi şehirleri almaya başladı. İşte herşey bundan sonra döndü. Tam ben Fransa ile nasıl başa çıkarım diye düşünürken tüm Batı Afrika'yı birleştiren Sultan "Genç" İsmail Gırnata'yı da alarak Fransızların üzerine yürüdü. Fransızları kısa sürede buradan attıktan sonra kuzenim Leon kralının Kastilya topraklarına da kısa sürede çöktü. Onbeş yıldır yeni hedefi benim. Her beş yılda bir savaş açıp sayıları 20.000'in üzerine çıkan ordularıyla ülkeme giriyor ve çok kanlı savaşlar oluyor. Akrabalarım HRE imparatoru ve İngiliz kralının yardımlarıyla her savaşı white peace ile bağlıyorum ama nereye kadar gidecek bilmiyorum. Kuzenim ise gittikçe güçsüzleşiyor, İber Yarımadası'nda yalnız kalmak istemiyorum... ;DAragon'la iyi başarı. Galiçya, Leon, Kastiya mücadelesini her oyunumda Leon kazanıyor. Kardeşleri temizleyip kuzey İspanya'ya çöküyordu. Sonraki 20 yıl içinde de müslümanları temizleyip İspanya hakimi oluyordu. İspanya, İngiltere'den sonra en sevdiğim CK coğrafyası. Yapılabilecek bir sürü şey var.

Ama diğer yandan Fransa'nın her 2 oyunun birinde İspanya'yı işgale girişip müslümanları temizlemesi cidden sinir bozucu. Tam sürümde düzeltemediler, inşallah yamayla düzeltirler.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi
 

 

Johan'dan CKII AAR

Başlatan Ömer

Yanıt: 4
Gösterim: 1404
Son İleti 04 Ekim 2011, 22:08:25
Gönderen: Barış
CKII - Sistem Gereksinimleri

Başlatan Dadakoğlu

Yanıt: 7
Gösterim: 12276
Son İleti 07 Aralık 2011, 07:52:35
Gönderen: Kaan✰
CKII Beta Oyuniçi Videoları

Başlatan Ömer

Yanıt: 0
Gösterim: 924
Son İleti 06 Aralık 2011, 19:57:30
Gönderen: Ömer
CKII Soru Cevap

Başlatan VII.Cem

Yanıt: 53
Gösterim: 7377
Son İleti 25 Şubat 2012, 17:47:55
Gönderen: lemelem
CKII nasıl bir oyundur?

Başlatan Semper-Fidelis

Yanıt: 7
Gösterim: 1498
Son İleti 26 Şubat 2012, 03:40:06
Gönderen: PERSIAN
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.