Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 380451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blitzkrieg

• İmperium
  • *
  • Nuka Cola!
Bersun'un sorusu da tam zamanında geldi. Tuskana düşesi ile başladığım oyunda daha 2 toprak alabilmiştim ki imparator crown otority'i mediuma yükseltti. Artık içerde kimseye savaş açamaz oldum. Mevcut imparator da çok güçlüydü. Bütün vassallarıyla arası iyiydi. İyi de bir demesnesi vardı. Ben de o ölünce saldırırım diye hazırlığa başladım. 4000 altın biriktirdim. 8000 kadar da kendi askerim vardı. İmparator ise bir türlü ölmek bilmedi. 3 tane oğlunu gömdü ve sonunda 72 yaşında ölüp gitti.

Yeni gelene hemen savaş açtım. Kes kes bitmiyor HRE askeri. Savaş 8 yıl 1 ay sürdü. En son %73 warscore yapmama rağmen beyaz barış yapmak zorunda kaldım. Rahat bir 60k HRE askeri kesmişimdir. Ama sürekli yenisi yetişiyor ve onları kaldırıp getiriyor. Her topraktan 250 asker toplasa zaten gene dağıtır ortalığı. Bir çok dükalığın da isyanına rağmen yenilmedi HRE. Şöyle bir 1000 altınım daha olsaydı yenebilirdim diye tahmin ediyorum. İmparator'a bulaşacak olan en zayıf anını kollasın, tercihen imparator değişince. En az 10k sağlam kendi askeriniz ve artı 5000 altın paranız olsun.

Burada da son kalan levylerim ve son paramla tuttuğum paralı askerlerle son bir onur saldırısı yapıyorum :P

1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.