Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 375107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
Ynt: CKII (DEMO) - Hanedanınızı Yollayın!
« : 14 Şubat 2012, 12:01:44 »

Kingdom of Castillei, Kingdom of Leon, Kingdom of Portugal, Kingdom of Mauretania. Güzel bir İspanya Krallığı kurdum. 17 tane Dükün Hakimiyim. Hepsinin topraklarını ben vermeme rağmen, her kral değişikliğinde topluca bir isyana girişiyorlar. Krallık oteritemi en üst düzeye çıkardım ve aşşağı çekmek hiç istemiyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda bu 17 düklüğü, 17 farklı aileye vermektense, 5 aileye verseydim daha mi iyi olurdu acaba diye düşünüyorum. 17 kişi ile iyi geçinmeye çalışmaktansa 5 kişi ile iyi geçinmeye çalışmak daha kolay olurdu. Her birine birer court görevi verirdim. Evlilikler yapardım, çocuklarımın eğitimini onlara devrederdim falan... Boyle hızlı büyüyen krallıklarda dükler kurarken hangisini yapmak daha mantıklı acaba ?????  :juggle:

17 kişiye de dağıtsan, 5 kişiye de dağıtsan değişen bir şey yok. Bu sefer tek bir kişi isyan etse bile karşına güçlü bir ordu çıkarabiliyor. Ama bu kadar büyük bir krallıkta crown authortynin maximum olması bence çok sıkıntı yaratır. Devamlı vassallardan - opinion yiyorsun. Bu krallığın gideri olsa olsa mediumdur.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.