Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 375149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Quaim

• Başrahip
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • YokÖyleBişi Blogum
Ynt: CKII (DEMO) - Hanedanınızı Yollayın!
« : 13 Şubat 2012, 18:34:53 »
Yalnızca kullanacağım vakitler yüklüyorum. :)

Kral Conchabar II, kendisi 50 yaşında tahta geçti. Babası Conchabar The Great tahta 16 yaşında geçti ve o yıl evlendi, ertesi yıl Conchabar II sahnedeydi. Tahta geçer geçmez ülkede babasının kurmuş olduğu düzen yokoldu. Vassalların orduları dağıldı ve yaklaşık 15.000 kişilik ordudan geriye yaklaşık olarak 7.000 kişilik bir ordu kaldı ancak bir iki yıl içinde bu da giderilecek. Vassallar ve sahip oldukları topraklar ise değişikliğe uğradı. Conchabar The Great ile biraz daha mutlakiyetçi oynamak durumunda kalmıştım vassallarımın bazılarından dilim epey yandığı için...

Burada da görüldüğü üzere asker sayım epey düşük şu anda. Bu sayıyı yükseltince İskoçya'ya saldırma planım var. İlk resimde görülebileceği üzere İskoçya'nın kuzey doğusundaki bir şehir bir vassalım sayesinde Conchabar The Great zamanında bana katılmıştı.

Burada da filom bulunmakta. Daha kalabalık olan filom gene babasının ölümü üzerine kayıplar yaşadı...

Dünyadan manzaralar olan bu fotoğraflarda da görüldüğü üzere Bizans halen gücünü korumakta, en azından dışarıya görünen bu. İber yarımadası ise Leon ile Fransa arasında paylaştırılmış durumda. Fransa çok karışık durumda, iç savaşlarla kaynıyor. Aynı şekilde İskoçya da. İngiltere ise York dükünün ve geçmişteki bütün aile üyelerinin sayesinde bitmek bilmeyen bir iç savaşta ve bilin bakalım ne var, Conchabar II de annesinin İngiliz prensesi olması nedeniyle tahtta hak sahibi. Eğer yeterince iyi durumda olursam oraya bile girmeyi düşünüyorum lakin Papa'dan kutsanma almalıyım...

Şimdilik bu kadar...
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.