Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 383583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pafnus

• Mandate
  • *
Oyunun bitmesine 110 yıllık süre kaldı. Herşey olabilir  :D 200k orduyu çok geniş topraklardan topladığım için belli merkezler oluşturdum. Kuzeyden, ortadan ve gemi yoluyla adadan (İngiltere,İskoçya,İrlanda ve diğer küçük adalar) getirdiğim 3 ana ordu oluşturdum. Gemi yoluyla taşıdıklarımı 7k lık askerler yaptım ve Sicilya ya indirdim. Bulgaristan, Maceristan ve Hırvatistan da 20k lık ordular oluşturdum. Sınırı geçen Bizans birliklerine saldırdım. Sonra bu birlikleri 9k lık parçalara ayırıp Bizans sınırından girip şehir kuşatmalarına başladım.

Not: Save dosyasını resmin altında paylaştım.

1.04 ile uyumlu mu save ?

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Bu oyunda koca ülkenin tamamı tek seferde alınıyor mu?Bizansı tek seferde almışsın.

Evet Bizans ile akraba oldum. Yaklaşık 100 yıldır uğraş verdim. Sonunda Bizans İmparatorluğunda hak sahibi bir Kralım oldu ve saldırdım. Zaten HRE'nin başına geçtikten sonra sadece Krallıkları almak için savaş yaptım diyebilirim. Bu yöntemi son açılan başlıklardan http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=27659.0 şurda paylaşmıştım.

Save dosyası 1.04

Çevrimdışı pafnus

• Mandate
  • *
Evet Bizans ile akraba oldum. Yaklaşık 100 yıldır uğraş verdim. Sonunda Bizans İmparatorluğunda hak sahibi bir Kralım oldu ve saldırdım. Zaten HRE'nin başına geçtikten sonra sadece Krallıkları almak için savaş yaptım diyebilirim. Bu yöntemi son açılan başlıklardan http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=27659.0 şurda paylaşmıştım.

Save dosyası 1.04

keşke oyun bitince devam edilseydi.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
keşke oyun bitince devam edilseydi.

Dosyalarda bitiş tarihini sonsuz yapabilirsin.

as12atay

• Ziyaretçi
Bir hikayede CK'dan başlayıp HOİ2 ile bitirmişti birisi sende böyle yapabilirsin lemelem.

Çevrimdışı ahmetnudu

• Amiral
  • *
 Ben de İskoçya Kralı olarak başladım. Claiment'larını çağıra çağıra İskoç birliğini sağladım. Sonra bir courtier'ime uyup pagan oldum. Pagan olduğum için İrlanda'yı Holy War'la çok kolay fethettim. O arada İngiltere bana 1 toprak için holy war açtı ancak ben direk teslim olduğum için kan dökülmedi. Sonra düklerin claiment'larını çağıra çağıra ingiltere ile pek çok savaşa girdim. En sonunda şansım döndü ve papadan Invaison izni aldım. İngiltere'yi yok edip İngiltere tahtına oturdum. Galler'in yarısını almış olduğum için upsurp yaparak kendimi Galler kralı ilan ettim.  Sonra nasıl olduğunu anlamadan İskoçya Krallığı yerine İrlanda Krallığı oldum. HRE ile akrabalık bağım olduğu için saçma yerlerden durup dururken topraklarım oldu. Bella Gerant Alii'nin getirdiği güzellikle İrlanda İmparatorluğunu ilan ettim. Artık tüm Britanya'nın İmpaartoruyum. Ancak her taht değişikliğinde isyanlar yaşıyorum ve bastırmak için göbeğim çatlıyor. İskoçya Krallığını verdiğim eleman bana hiç yamuk yapmadığı için İngiltere Krallığını da ona verdim. İrlanda ve Galler kralı da çocuklarım.

Çevrimdışı Bersun

CoA'larda bir takım sorunlar var sanırım?

İmparatorluğu nasıl ilan ediyorsun, 4 krallık unvanı falan gibi kıstaslar mı var?

Çevrimdışı ahmetnudu

• Amiral
  • *
 Evet en az 4 krallığa sahip olmak gerekiyor.

Çevrimdışı Şah Yasin

• Diplomat
  • *
  • ŞAHLARIN ŞAHI
Ahmetnudu,o yamayı nasıl yaptın acaba?ben indirip mod kjasörüne attım,oyunu modla başlattım,ama britanya imp diye bir şey yazmıyordu orda???

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
sen krallıkları ele geçirdinmi krallığın yoksa çıkmaz intrigue de çıkıyor
not:en azından ck II plusta öyle oluyordu
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 00:24:08 Gönderen: no_afk »
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı fatih pasha

• Filozof
  • *
Ben de İskoçya Kralı olarak başladım. Claiment'larını çağıra çağıra İskoç birliğini sağladım. Sonra bir courtier'ime uyup pagan oldum. Pagan olduğum için İrlanda'yı Holy War'la çok kolay fethettim. O arada İngiltere bana 1 toprak için holy war açtı ancak ben direk teslim olduğum için kan dökülmedi. Sonra düklerin claiment'larını çağıra çağıra ingiltere ile pek çok savaşa girdim. En sonunda şansım döndü ve papadan Invaison izni aldım. İngiltere'yi yok edip İngiltere tahtına oturdum. Galler'in yarısını almış olduğum için upsurp yaparak kendimi Galler kralı ilan ettim.  Sonra nasıl olduğunu anlamadan İskoçya Krallığı yerine İrlanda Krallığı oldum. HRE ile akrabalık bağım olduğu için saçma yerlerden durup dururken topraklarım oldu. Bella Gerant Alii'nin getirdiği güzellikle İrlanda İmparatorluğunu ilan ettim. Artık tüm Britanya'nın İmpaartoruyum. Ancak her taht değişikliğinde isyanlar yaşıyorum ve bastırmak için göbeğim çatlıyor. İskoçya Krallığını verdiğim eleman bana hiç yamuk yapmadığı için İngiltere Krallığını da ona verdim. İrlanda ve Galler kralı da çocuklarım.

Dafuq?

Pagansın ve papadan "Invasion CB" alıyorsun? 
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 00:42:01 Gönderen: fatih pasha »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *
Bence tekrar Katolik olmuş. Orada haçlı bayrağı görünüyor. Claimantları çağırmak ve Katolik kontlarla kız alıp vermek de Pagan iken kolay olmazdı.

Sanırım durumu anladım:
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=27639.msg366018#msg366018
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 01:01:16 Gönderen: PERSIAN »

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
zealous traiti yoksa dönmüştür katolikliğe
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Furkan61

• (Sipahi)
  • Mülkiyetçi
  • *
  • Eskiden tımar vardı, Sipahilik kolaydı.
Sünni Hırvatistan Krallığıyla oynuyorum nasıl oldu sormayın bilmiyorum :) Bir event geldi ve Müslümanlığa geçti oynadığım kral. İnşallah resmini çekip onu da koyacağım :)
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 03:12:47 Gönderen: Sipahi »
Neden mi Fenerbahçe? Bilmem.. Biz nedensiz sevdik..

Çevrimdışı ahmetnudu

• Amiral
  • *
 Kralım ölünce oğlum yine katolik oldu. Sonra vassallarımdan pagan olanları da temizledim zaten. En son Fransa seferine çıktık;

Bence tekrar Katolik olmuş. Orada haçlı bayrağı görünüyor. Claimantları çağırmak ve Katolik kontlarla kız alıp vermek de Pagan iken kolay olmazdı.

Sanırım durumu anladım:
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=27639.msg366018#msg366018

Yok beceremedim zaten.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 18:26:14 Gönderen: ahmetnudu »

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
Sünni Hırvatistan Krallığıyla oynuyorum nasıl oldu sormayın bilmiyorum :) Bir event geldi ve Müslümanlığa geçti oynadığım kral. İnşallah resmini çekip onu da koyacağım :)
kralının yaşı küçükse hocası müslümansa müslüman ol demiştir veya court chaplainin müslümandır az bir ihtimal kortunda müslüman vardır

Çevrimdışı Furkan61

• (Sipahi)
  • Mülkiyetçi
  • *
Kralım orta yaşlardaydı. Haçlı seferini belirten eventlere benzer bir event geldi ve Müslümanlığa geçtik. İşin garibi Orta Asya bölgesinden 120.000 kişilik ordu girdi hizmetime.

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
o da iyiymiş hiç başıma gelmedi hangi modla oynuyorsun :smoking:

Çevrimdışı Furkan61

• (Sipahi)
  • Mülkiyetçi
  • *
Mod indirmedim henüz fabrikadan çıkmış haliyle oynuyorum ;D

Çevrimdışı Bersun

Kralım orta yaşlardaydı. Haçlı seferini belirten eventlere benzer bir event geldi ve Müslümanlığa geçtik. İşin garibi Orta Asya bölgesinden 120.000 kişilik ordu girdi hizmetime.

Bug.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.