Sağlığınız için #evdekalın.

Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 396263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Yoldaş Yasin
Hmm.. sagol.

Çevrimdışı c.

• Ordinaryus Profesör Dr.
  • *
Gerek Claimantlarla,gerek hak iddialarımla yaptığım krallığım.Holy War kazanayım diye Weldensian olmuştu Kralım,sonra baktım İngiliz Kralı rahat bırakmıyor -500 piety ile geri döndüm.Oğlumla vassalım isyan etti attım hapse.200 Piety'e ulaşayım İrlanda Krallığını kuracağım.

Kral 60 yaşına geldi hala ölmedi.Annesi gibi olmasa bari,kadın 70 yaşına kadar yaşamıştı.

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *

Ben İrlanda'da küçük bir şehirden başlayıp, kısa sürede Kutsal Roma İmparatorluğu'na hükmedecek kudrette bir ailenin evladıyım. Ben Fransa, İngiltere, İskoçya, İrlanda, Danimarka, Polanya, Norveç, İsveç, Maceristan ve Hırvatistanın İmparatoruyum. Ben tüm katolik devletlerinin tek hükümdarıyım. Ben Kutsal Roma İmparatoru Murchan II'yim. Benim gözümde bu dünyaya iki imparator sığmaz. Doğunun ve Batının tek hakimi olmak için, Katoliklerin ve Ortodoksların tek hakimi olmak için, Batı Romayı, Doğu Roma ile birleştirmek için, İşte şimdi, hakkım olan Bizans İmparatorluğu için sana savaş açıyorum Basileus Philotheos.

Çevrimdışı c.

• *
Lemelem aşmışsın sen.Ben genellikle çocukları anca Kontlarla evlendirebiliyorum,bakalım İrlanda Kralı olduktan sonra durum değişecek mi.

Çevrimdışı Bersun

Savaşı bitirince saveyi buraya koysana?

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *
Lemelem aşmışsın sen.Ben genellikle çocukları anca Kontlarla evlendirebiliyorum,bakalım İrlanda Kralı olduktan sonra durum değişecek mi.

Son 1.04 yamasında büyük devletler arası evlilikler artık çok daha kolay oluyor.

Savaşı bitirince saveyi buraya koysana?

Olur koyarım. Savaştan kareleri de koyucam. 200k lık iki ordu karşı karşıya gelecek

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *

Savaş öncesi durum. İmparatorum yeni tahta çıktığı için asker desteğim biraz az.

Çevrimdışı c.

• *
Altın Ordunun askeri biraz az değil mi?

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *
Altın Ordunun askeri biraz az değil mi?

Kendi içinde isyanlarla uğraşıyor. Gerçi yinede 70k dan fazla adam çıkaramaz. Bizans tüm şehirlerde ki tüm binalarını üst seviyelere getirmiş. Onun için çok fazla asker çıkarabiliyor. Ben hiç bina yapmadım desem yeridir.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 17:22:19 Gönderen: lemelem »

as12atay

• Ziyaretçi
Şimdi bina yapmaya başlasan 1350'de savaşa hazır duruma gelirsin.

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *
Şimdi bina yapmaya başlasan 1350'de savaşa hazır duruma gelirsin.

Save alıp savaşı açtım bile. Daha eskiden Bizans İmparatorluğunda hak sahibi değilken, böyle büyük çarpışma nasıl oluyor. Ne gibi taktikler uygulanabilir diye keşfetmek için Bizansa savaş açmıştım. Genel EU3 savaş taktikleri çok işe yarıyor. Bakalım neler olacak.

For The Emperor
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 17:36:38 Gönderen: lemelem »

as12atay

• Ziyaretçi
Topraklarını ele geçirmelerine izin veriyorsun orduları azalınca mucuk :P

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• Profesör Doktor
  • *
Eu3 taktikleri işe yarıyorsa Macaristan'a kadar bırak gelsin Bizanslılar,ondan sonra süpürürsün. :D
Oyunda yapay zeka nasıl bilmiyorum ama Bizans senle savaştayken Selçuklu yada Araplar Bizans'a dalabilir o zaman iyice rahatlarsın.
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

Çevrimdışı Bersun

Kutsal Topraklar Bizans'ın. Şii Halife girebilir.

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *

:2thumbsup:  crwn*  :2thumbsup:

Save Dosyası: http://www.fileden.com/files/2011/12/18/3240250/HRE.zip
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 19:09:20 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Bersun

Saveyi at, yoksa vururum.

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *
Saveyi at, yoksa vururum.

Dur isyanları bastırıp tam asayişi sağladığımda save dosyasını paylaşıcam. 10dk dan hazır.

Çevrimdışı pafnus

• Başhekim
  • *
vayy lemelem çok tebrik ederim. yalnız ordunu 200k yapıca ölmeye başlamadılar mı? ben böyle büyük savaşları pek iyi yapamıyorum o yüzden. bu arada gelecekte golden horde'yi de yıkıp tüm dünya'ya almanı bekliyorum.:)

Çevrimdışı lemelem

• Dr. Öğretim Üyesi
  • *
vayy lemelem çok tebrik ederim. yalnız ordunu 200k yapıca ölmeye başlamadılar mı? ben böyle büyük savaşları pek iyi yapamıyorum o yüzden. bu arada gelecekte golden horde'yi de yıkıp tüm dünya'ya almanı bekliyorum.:)

Oyunun bitmesine 110 yıllık süre kaldı. Herşey olabilir  :D 200k orduyu çok geniş topraklardan topladığım için belli merkezler oluşturdum. Kuzeyden, ortadan ve gemi yoluyla adadan (İngiltere,İskoçya,İrlanda ve diğer küçük adalar) getirdiğim 3 ana ordu oluşturdum. Gemi yoluyla taşıdıklarımı 7k lık askerler yaptım ve Sicilya ya indirdim. Bulgaristan, Maceristan ve Hırvatistan da 20k lık ordular oluşturdum. Sınırı geçen Bizans birliklerine saldırdım. Sonra bu birlikleri 9k lık parçalara ayırıp Bizans sınırından girip şehir kuşatmalarına başladım.

Not: Save dosyasını resmin altında paylaştım.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 19:11:11 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Doçent Doktor
  • *
  • Furkan Ali Tunca
Bu oyunda koca ülkenin tamamı tek seferde alınıyor mu?Bizansı tek seferde almışsın.
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Johan'dan CKII AAR

Başlatan Ömer

Yanıt: 4
Gösterim: 1483
Son İleti 04 Ekim 2011, 22:08:25
Gönderen: Barış
CKII - Sistem Gereksinimleri

Başlatan Dadakoğlu

Yanıt: 7
Gösterim: 12560
Son İleti 07 Aralık 2011, 07:52:35
Gönderen: Kaan✰
CKII Beta Oyuniçi Videoları

Başlatan Ömer

Yanıt: 0
Gösterim: 997
Son İleti 06 Aralık 2011, 19:57:30
Gönderen: Ömer
CKII Soru Cevap

Başlatan VII.Cem

Yanıt: 53
Gösterim: 7698
Son İleti 25 Şubat 2012, 17:47:55
Gönderen: lemelem
CKII nasıl bir oyundur?

Başlatan Semper-Fidelis

Yanıt: 7
Gösterim: 1571
Son İleti 26 Şubat 2012, 03:40:06
Gönderen: PERSIAN
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.