Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 380459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih pasha

• Filozof
  • *

I am The Emperor

<a href="http://www.youtube.com/v/fML8k1AKfdg&amp;feature=g-upl&amp;context=G240b0baAUAAAAAAAAAA" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/fML8k1AKfdg&amp;feature=g-upl&amp;context=G240b0baAUAAAAAAAAAA</a>

Senin hanedanı plazada görücüye çıkarttık. Adamın biri "dünya hakimiyeti mümkün mü" diye sormuş, dedim "Türk yapar".  :D

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?591087-world-conquest-possible
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Senin hanedanı plazada görücüye çıkarttık. Adamın biri "dünya hakimiyeti mümkün mü" diye sormuş, dedim "Türk yapar".  :D

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?591087-world-conquest-possible

:D Vaaaay çok teşekkür ederim. Bu oyunda zor olan savaşıp krallıkları hakimiyetin altına almak değil de, HRE'nin başında kalabilmek.

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *

8% şansım vardı. Sonunda isyanlar dinmek bilmedi. Yazık oldu.

Gürcüler, Selçuklularla savaşmasına rağmen Kanarya Adaları'nda ordularını dinlendiriyor. ;D

Çevrimdışı Amiral

• İmperium
  • *
  • Uncle Junior
Alternate History'de dayının biri, HRE ile Fransa ve İspanya'yı işgal etmişti.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2012, 19:33:32 Gönderen: R.P McMurphy »
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Alternate History'de dayının biri, HRE ile Fransa ve İspanya'yı işgal etmişti.

Ben İngiltere, Fransa, Polonya, Hırvatistan, Macaristan, Danimarka, İsveç, Rusya, İspanya'nın ve balkanların büyük bir kısmını almıştım. Muhaha  crwn*

Çevrimdışı Amiral

• İmperium
  • *
  • Uncle Junior
Birşey demedim yahu. Söyledim sadece. :)
İtalya'yı kuran var mı aramızda? 1066'dan başlayarak tabii. Foggia ile başlayıp 1270'lerde Sicilya Kralı olabilmiştim. Ama Kutsal Roma'yı mağlup edemedim.
Bu arada Guiscard oyunun başında ölmezse, Müslümanları İtalya'dan def ediyor. Ama ölünce hem müslümanlar, hem iç savaş derken mirası tarihin tozlu sayfalarına karşıyor.  :D
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2012, 00:00:14 Gönderen: R.P McMurphy »
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Birşey demedim yahu. Söyledim sadece. :)
İtalya'yı kuran var mı aramızda? 1066'dan başlayarak tabii. Foggia ile başlayıp 1270'lerde Sicilya Kralı olabilmiştim. Ama Kutsal Roma'yı mağlup edemedim.
Bu arada Guiscard oyunun başında ölmezse, Müslümanları İtalya'dan def ediyor. Ama ölünce hem müslümanlar, hem iç savaş derken mirası tarihin tozlu sayfalarına karşıyor.  :D

Sicilya ile HRE yi mağlup etmenin şöyle bir taktiği var. HRE o devasa ordusunu toplayıp, Sicilya ya dalana kadar bir hayli vakit geçiyor. Sen bu arada 4-5 HRE şehrini tamamen elegeçirirsen yüzde 100 savaş üstünlüğü elegeçirirsin. Daha hiçbir çarpışmaya girmeden barış teklifine evet cevabı gelir, galip gelirsin. Ancak bu dediğimi yapabilmen için çok iyi paran olması lazım. Alabildiğin kadar paralı asker alıp şehirlerde kuşatmaya karşı savunanların daha morali full iken saldırılar yapıp yapıp hızla bir sonraki şehre geçmelisin. Elinde ki paralı askerlerin maliyeti çılgınca fazla olduğu için, hızlı taarruzlarda ne kadar asker öldüğünün hiçbir önemi yok. Önemli olan HRE'nin yığınla askeri gelmeden savaş poanını 100 yapabilmek. Önce bir save al. Bir kaç kez bu taktiği dene. Ben başarmıştım.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *

Arkadaşlar bu da müslüman İrlanda Sultanlığı'm. Bayrağına dikkatinizi çekerim. Fantastik  :D

Çevrimdışı VII.Cem

• Kaptan
  • *
  • Üye ama Gururlu
Oynarken bir sorun oluyor mu?Cihad var mı?
M'kay

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Oynarken bir sorun oluyor mu?Cihad var mı?

Oyuna Endülüslü müslümanlarla başlayıp İrlanda'yı sonradan aldım ve orda İrlanda Krallığı'nı kurdum. Cihat var ancak müslüman devletlerle oynamanın minik sorunları ile karşılaşabiliyorsunuz. Yeterince event olmaması gibi. Birde bana bağlı bazı düklerde, haçlı seferine katılmıyorum diye eksi ilişki veriyor  :D

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
bence düklerinle aranı iyi tut hatta rüşvet falan ver aranız iyileşsin daha sonra hak dine davet et belki müslüman olurlar  :beam:
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
bence düklerinle aranı iyi tut hatta rüşvet falan ver aranız iyileşsin daha sonra hak dine davet et belki müslüman olurlar  :beam:

Müslüman olmayan düküm yok zaten. Tüm Hristiyan toprakları Holy war ile aldığım için yöneticilerini de kendim atadım. Buna rağmen bir kişi de Haçlıya niye katılmıyorsun diyordu. O kadar hata olur  &)

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
yaa adam müslümanken haçlıya niye katılmıyon diyor demek anladım oyun hatası :suprised:
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Amiral

• İmperium
  • *
  • Uncle Junior
Make Antipope dedim, Monthly Balance +50 oldu. rlywrd* Tabii 500 prestijin gitmesi çok kötü oldu. ;D
-Uncle Junior

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
antipope çok işe yarıyor kullanmaya bak

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Çektiğim resmi bulamadım,Screenshots klasörü yok :P .1080'de oyuna başladım.Ruthenya'ya savaş açtım,ordumu toplayıp saldırdım.Savaş devam ederken kral öldü,yerine 1 yaşında ki oğlu Boreslav geçti.Naip de Kuzeni Miekzo oldu.Kral ölünce zaten aram -50 olan Silezya Dükü isyan etti,Rutenya'da ki ordumun büyük kısmını çekip dükü ezdim :D .Ardından da dükü hapse attım,fakat crown authory yüzünden ünvanlarını upsurp edemedim.Sonra Rutenya kralını ezip Gredno bölgesini aldım,bi holdinginde create vassal yaptım,diğer holdingini ise Miekzo'ya bıraktım.Bayağı güzel bir oyun oluyor,şimdi paralı askerleri gönderdim,vassalın askerlerini bıraktım.200 kişilik ordumla duruyorum.Hedef Latviaglar ;) .

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Çektiğim resmi bulamadım,Screenshots klasörü yok :P .1080'de oyuna başladım.Ruthenya'ya savaş açtım,ordumu toplayıp saldırdım.Savaş devam ederken kral öldü,yerine 1 yaşında ki oğlu Boreslav geçti.Naip de Kuzeni Miekzo oldu.Kral ölünce zaten aram -50 olan Silezya Dükü isyan etti,Rutenya'da ki ordumun büyük kısmını çekip dükü ezdim :D .Ardından da dükü hapse attım,fakat crown authory yüzünden ünvanlarını upsurp edemedim.Sonra Rutenya kralını ezip Gredno bölgesini aldım,bi holdinginde create vassal yaptım,diğer holdingini ise Miekzo'ya bıraktım.Bayağı güzel bir oyun oluyor,şimdi paralı askerleri gönderdim,vassalın askerlerini bıraktım.200 kişilik ordumla duruyorum.Hedef Latviaglar ;) .

Screenshotlar belgelerim içinde

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *

Beroslavı 2 yaşındaki İsveç Prensesi ile,Miekzo'nun oğlu Stefanıda 3 yaşında ki Danimarka Prensesi ile Bethoralladım :P .

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Ruthenyalıları ezdim.Sonra güneylerinde ki kontluğu işgal ettim.Ardından da Yatviaglarda ki De Jure bölgemi aldım.Şimdi sırada Ruthenyanın batısı var.Hedefim günümüz Polonya sınırları(HRE tarafı dışında tabii ki :P ),sonra 1. DS Polonya Doğu sınırı,en sonunda Polonya - Litvanya sınırları  8|

Oyunda Bulgarları paralı asker diye getirdim,adamlar invasion diye bana savaş açtılar,sonuçta yendim  :wink3:
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 15:41:39 Gönderen: csskyfire »

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
paran bitmiştir adamlar para alamyınca isyan ediyolar benim ilk polonya oyunumda kral olmustu adam beni hapse attı tecrübesizlik işte daha sonra oğlumla aldım krallığı elinden  :rifle:

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.