Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 375229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
  • Never start a land war in Russia
1078 Yılında sarayda içkiyi fazla kaçırınca bir kadına saldırmışım çocuğum olmuş.
1079 Çocuğu bir yıl boyunca saklamayı başardım sonra Leon diyarında bir baron'un evine uşak olarak gönderdim.
1082 Yılında Müslümanlar Baronu ve ailesini öldürmüş çocuğum'u kaçırmışlar bir haber alamadık.
1097 Yılında Kudüs'e giderken korkunç bir haber aldık yıllar önce Leon baronunun evinde olan kardeşim Selçuklu ordusunda mareşal rütbesine yükselmişti.Şimdi kardeşimle savaşmaya gidiyorum...

Bencede harika   :)
..............................................................

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *

Yaşıyor! Evet yaşıyor! Aman Allah'ım bir canavra yarattım. 48 yılda HRE topraklarına İngiltere, Fransa, Polonya, Macaristan ve Danimarka'yı kattım.  evil*

Çevrimdışı blitzkrieg

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Nuka Cola!
BMP olarak koymuşsun resmi, yuh yani! PNG bile bundan daha az yer kaplıyor  >:(
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *
BMP olarak koymuşsun resmi, yuh yani! PNG bile bundan daha az yer kaplıyor  >:(

Resim işlerini çok iyi bilmiyorum. Tamam daha az yer kaplayan resimler koymaya çalışayım

Çevrimdışı Bersun

Onu küçük bir yere idareci olarak atayın.

Buna gerek yok ki. İdareci olmasa bile senin courtundaysa onun hakkı için savaşabiliyorsun.

Bersun fotograf istiyoz dostum  :)

O saveyi reload yapmayı deneyeceğim. Elektör Monarşisi ile yönetilen kıçıkırık bir imparatorluk için hiç keyfimi bozamam. Adam gibi 3 senede bir savaşıp elinde avucunda ne varsa alacağım Almanlar'ın. Sonra Almanya, Burgundiya ve İtalya krallıklarını da kurabilirim belki.

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *
Buna gerek yok ki. İdareci olmasa bile senin courtundaysa onun hakkı için savaşabiliyorsun.

Evet ama ben birkez hiç görev vermeden savaşmıştım. Benden bağımsız olmuştu. Sen görev vermeden hiç denedin mi? Eğer yapmadınsa benim dediğim doğru. Yok yaptın oldu ise bende istisnayi bir durum geçerli olabilir.

Bu arada vazallar ve krallar bırakırsan küçük isyanları bastırabiliyor.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 17:27:29 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Tribunus Militus
  • *
  • Yoldaş Yasin
Pc oyunu kaldırmıyor burada agzımızın suyu aka kaa bakıyoz  :( :( :( :(  hlpme* hlpme*

Çevrimdışı Bersun

Evet ama ben birkez hiç görev vermeden savaşmıştım. Benden bağımsız olmuştu. Sen görev vermeden hiç denedin mi? Eğer yapmadınsa benim dediğim doğru. Yok yaptın oldu ise bende istisnayi bir durum geçerli olabilir.

İmparator olmadığım için hiç krallık uğruna savaşmadım. Senin dediğin krallıklarda geçerli olabilir. Ben dükalık ve kontluklar için bunu denediğimde sorun olmuyor.

Çevrimdışı spyboy

• Tribunus Militus
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!

O olay şöyle: Mesela İngiltere Krallığında hak sahibi olan bir adam Hollanda Dükü'nün courtunda. Sen Kayzer olduğun için o adam için savaş açabiliyorsun, sonuçta vassalının vassalı. Ama savaş bitince, İngiltere Krallığı o adama geçince, bağımsız bir krallık oluyor. Çünkü, koskoca İngiltere Kralı Hollanda Dükü'nün vassalı olamaz.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 22:38:42 Gönderen: spyboy »
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Bersun

Peki bu durumdan kurtulmak için kendi courtumuza davet edebilir miyiz?

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *

Zaten senin courtta olmuş oluyor. Senin vazalının adamı işte. En mantıklısı benim taktik. Küçük bir şehire vali yada kaleye yönetici yap. Garanti oluyor  8|

Çevrimdışı Bersun

Vasalının adamıyla vasalının courtunda olmuş oluyor. Karakterin üzerine gelince "your courtier" yazmıyorsa sayılmıyor. ;D

Çevrimdışı TheInvasion

ben de bizans imparatorluğunun "doux" larından biri oldum.
ya ne köklü aileymiş. kardeşlerden biri ermenia "doux" u 4 şehri var. biri sinop ve bir şehri yönetiyor. biri anadoluda bir yeri yönetiyor. ben başlangıçta Antioch ve komşu 2 şehri yönetiyordum.
45 senedir aynı adamla gidiyorum. adam 64 yaşında. ne olur ne olmaz diye önemli toprakları ve bir düklüğü
varisime verdim. ona rağmen 12 ünvanım var.
birkaç müslüman devlete holy war açtım topraklarını ele geçirdim. ünvanlarını ben aldım.
bir de bazı vassallarım artistlik yapmaya başlayınca suikast düzenleyip öldürdüm. birkaçının ünvanı bana geçti.

Bu arada dünyada ne olup ne bitiyor diye bir baktım ki ne göreyim.
Norveç ingilterenin nerdeyse hepsini işgal etmiş.

sorunum şu. benim ihtiyar ölse kardeşleri bazı toprakları alabilir mi?
Bileyim ki ona göre katliam hazırlıklarına başlayayım :D

ayrıca şehirlerden birinin adı kürdistan. sinir oldum. o toprağı yöneten ülkeye savaş açınca paralı asker basıp ilk ben saldırdım .... lere  :rifle:

ayrıca güney doğu ve akdenizin bir kısmı ermenistan diye geçiyor.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2012, 13:45:22 Gönderen: TheInvasion »

Çevrimdışı spyboy

• Tribunus Militus
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!

Evet, bunu söylemeyi unutmuşum. Kendi courtunda olunca böyle bir sorun olmuyor. Tabî, adamın savaş sonunda kazanacağı title'ın senin title'ından düşük olması lazım yine de.

sorunum şu. benim ihtiyar ölse kardeşleri bazı toprakları alabilir mi?
Bileyim ki ona göre katliam hazırlıklarına başlayayım :D

Bunu görebilirsin oyun içinde. Eğer mevcut oynadığın kişi ölünce bir ünvan kaybı olacaksa "Title Loss On Succession" diye gözükür uyarı olarak.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Furkan Ali Tunca
Yaşıyor! Evet yaşıyor! Aman Allah'ım bir canavra yarattım. 48 yılda HRE topraklarına İngiltere, Fransa, Polonya, Macaristan ve Danimarka'yı kattım.  evil*[/center]
Canavra mı yarattın?
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı Franz

Kadavra?
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Bersun

Çevrimdışı Emperor

• Tribunus Militus
  • *
  • The Mad Baron
Bella Gerant Alii modu ile yaptığım deneme oyunum. En beğendiğim özellik Fransa'nın İber Yarımadası'na gereksiz yere yayılmasını engelleyen özelliği oldu. Fransa yardımı alamayan buradaki akraba krallıklar fena şekilde dağıldı. Onun dışında yine HRE'nin Korsika için yılda beş kere sefere çıkması da durdurulmuş. Doğuya yapılan haçlı seferleri de genelde hedefine isabet etti öyle saçma sınırlar olmadı, sadece Fransa'nın Libya'daki birkaç toprağı çirkin geliyor gözüme. Aynı şekilde fabricate claim şansı modda baya düşük olduğu için diğer sınırlarda da öyle hızlı ve anlamsız değişmeler olmuyor. Ayrıca Moğollar'ın yayılışı da gayet düzgün başladı.

Benim krallığıma gelirsek, fazla claim alamadığım için (Yüz yılı aşkın süredir 4-5 kere falan claim kazanabildim) zar zor Galler krallığını kurdum ve İrlanda'dan Dublin'i alabildim. İrlanda zaten Fransa, Galler, İngiliz ve İskoç krallarının oyun alanı oldu. Genelde claim işi için evlilik yollarını kullanıyorum, York düklüğü de bana bu şekilde geçti, yine aynı şekilde Norveç krallığındaki akrabalıklarım sebebiyle İskoçya'nın kuzeyinde birkaç adanın da sahibiyim. Yine aynı akrabalıklar bağı sayesinde Danimarka Krallığı'nın başkentinde benim bir akrabam vassal statüsünde ufak bir şehri yönetiyor. En başarılı olduğum konu ekonomi oldu. Ekonomik haritaya baktığımda Britanya'nın en zengin bölgeleri benim elimde, elime geçen bütün paraları şehirlerime harcıyorum üstüne yeni şehirler inşa ediyorum. Aslında şuanda Fransa krallığı üzerinde hak sahibiyim ama böyle bir savaşı hayatta kazanamayacağım için öyle sakin şekilde ekonomik gelişmeme devam ediyorum...

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
Of of of. İspanya'daki Jimena çetesi yalan olmuş. Fransa'nın durdurulduğu belli. :)

Bir de şu Bizans'a bir çözüm bulsalar keşke. 1225 senesinde Bizans hala gümbür gümbür ayakta. Anadolu'da Türk varlığından eser yok. Bana göre Fransa'dan sonra ikinci büyük mesele bu. Umarım çözerler.

"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.