Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 383729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Krallık ünvanlarımın hepsini dağıttım. Sorun yok.

Ha şimdi çok merak ettiğim bir şeyi öğrenebilicez. Normalde isyancılar bir şehirde isyan çıklardıkları zaman dükler askerlerini çıkarıp isyanı bastırmıyorlar. Kendi şehirinde çıkan isyan için bile adam tenezzül edipde asker çıkarmıyor. Çok uyuz oluyorum. Acaba şimdi sen krallık ünvanlarını dağattın ya. Krallar bu küşük isyanları bastıracak mı? Yoksa amele amele biz mi uğraşacaz
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2012, 16:35:58 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Bersun

Biz uğraşınca ilişki artıyor. Ben razıyım yani. ;D

Sanırım +50 puan veriyor.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Biz uğraşınca ilişki artıyor. Ben razıyım yani. ;D

Sanırım +50 puan veriyor.

Ya o kadar geniş topraklarda her saniye isyan kim uğraşacak. Asıl benim merak ettiğim sana bağlı krallar neler yapıyor. Onları gözlemleyip yazarsan çok seviinirim.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2012, 16:39:14 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Deniz

• İmperium
  • *
    • DotA Türk
Bana hiç denk gelmedi demek ki. Lothien oyunumda İngiltere bizi istila ederken kralım hiç asker tutmadı, hep levyleri kullandı. Aslında bizim tuttuğumuz askerleri kralın yönetimine bırakabilsek çok güzel olurdu.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Bana hiç denk gelmedi demek ki. Lothien oyunumda İngiltere bizi istila ederken kralım hiç asker tutmadı, hep levyleri kullandı. Aslında bizim tuttuğumuz askerleri kralın yönetimine bırakabilsek çok güzel olurdu.

Krala tıklayıp parasına baksaydın. Belki ondan çıkaramamıştır. Ben İspanyada oynarken bazen çıkaracak paralı asker bulamıyordum. Özellikler herkezin birbirine daldığı zamanlarda bir çok ülke paralı askerleri tutmuş oluyor. Paralı asker sayfasına bakarsan hangi ülkelerin tutmuş olduklarını görebilirsin. Birde tabi her bölgenini kendine has paralı askerleri var.

Çevrimdışı Bersun

Ya o kadar geniş topraklarda her saniye isyan kim uğraşacak. Asıl benim merak ettiğim sana bağlı krallar neler yapıyor. Onları gözlemleyip yazarsan çok seviinirim.

Kendi krallıklarımı akrabalarıma dağıttım. Daha yeniler. Bunun dışında bir tek Bohemya var. O da kendi halinde takılıyor. Von Zahringen'ler döneminde Polonya'yı yerden yere vurmuş ama.

İşin acı tarafı Burgundiya, İtalya ve Almanya krallıklarını da kurabiliyor olmam. Sırf imparator olduğum için yapamıyorum bunu.

Sıradaki hedefim İspanya'nın fethini tamamlamak, ardından Trablus'taki topraklarım ile İspanya arasındaki bağlantıyı kurmak için Moritanya ve Afrika sultanlıklarını ele geçirmek. Sonra Mısır'ın fethi, sonra da ver elini İstanbul. ;D

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *

Evet arkadaşlar 18 yılda HRE'ye Fransanın tamamını katıyorum. Güzel bir başlangıç  crwn*

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *
Böyle zevksiz olmuş. Keşke Habsburglarla başlasaydın. Sıfırdan zirveye.

Çevrimdışı ozankral35

• Mülkiyetçi
  • *
  • Never start a land war in Russia
Bersun fotograf istiyoz dostum  :)
..............................................................

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Böyle zevksiz olmuş. Keşke Habsburglarla başlasaydın. Sıfırdan zirveye.

Valla şu Bersun'un oyunundan sonra HRE'yi merak ettim. Krallık alma verme işleri nasıl oluyor, bize tabi olan krallar neler yapıyor bunları öğrenmek için bir HRE oyunu açtım. Daha başta Fransa'da iç savaş çıkmıştı. Fransa krallığı için iddaa sahibi olan biri benim count daymış. Daldım hemen Fransayı alıverdim. Tek savaşta çok zevkli  ;D Şimdi bakalım neler olacak
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 00:13:55 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Nyderrath

• İmperium
  • *
Bende Lüksemburg ile açtım. Evlendim, erkek çocuğum oldu. Doğduğu gibi evlendirdim :P . Fakat prestij gitti tabi :S . Bilsem geç evlendirirdim :D
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?

Çevrimdışı blitzkrieg

• İmperium
  • *
  • Nuka Cola!
Doğduğu gibi evlendiremiyorsun. Betrothal (nişan) yapıyorsun, beşik kertmesi işte. Prestij gitmesinin sebebi ise senden daha aşağı sınıftan biriyle evlendirmen. Kralın oğlu dükün kızıyla evlenirse prestij gider tabi :P
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı Deniz

• İmperium
  • *
    • DotA Türk
Paradox oyunlarında ilk kez pusu gördüm.

Yaklaşık 1200 kadar neferimle İskoç kralının şehrimi kuşatmakta olan 800 kişilik birliğinin üstüne yürüdüm. Tam "kolay lokma" olur diye düşünürken ordular karşılaşır karşılaşmaz İskoç kralı civar şehirlerden tekrar adam topladı ve birden bire sayılar 1200'e 1500 oldu. Son anda paralı askerlerle olayı kurtardım. Kasada altın olmasa savaşı kaybedecektim.

Savaş sonunda İskoçya Kraliçesi oldum ama hala başka dükalıklarda olan İskoç topraklarında hak iddiam yok, bu biraz ters gibi.

Çevrimdışı Kodazot

Vestiland hanedanını seçtim.
1066 Yılında İzlanda kralı olacağım dedim hapse atıldım.
1074 Yılında İzlanda Kralı beni affetti eve gittik ilk işim ikinci çocuğu yapmak oldu.(Karımın isteğiydi.)
1077 Yılında Yine karımın isteği yüzünden üçüncü çocuğum meydana geldi.
1078 Yılında sarayda içkiyi fazla kaçırınca bir kadına saldırmışım çocuğum olmuş.
1079 Çocuğu bir yıl boyunca saklamayı başardım sonra Leon diyarında bir baron'un evine uşak olarak gönderdim.
1081 4 çocuk dünya'ya geldi.Karım kaçak et kestiğimi öğrenince benden soğudu.
1082 Yılında Müslümanlar Baronu ve ailesini öldürmüş çocuğum'u kaçırmışlar bir haber alamadık.
1084 Kral benden yardım istedi Norveçli istilası başlamıştı.
1085 İlk kez Vasalım ben Oğlum Norveç ordusunu durdurduk.320 kişilik ordumuş 1248 kişilik norveç ordusunu durdurmayı başarabilmişti.
1087 Norveçliler ise barıştık fakat 5 yaşındaki kızımı norveçliler İzlanda'ya vali olarak atadı.Aynı yıl içerisen 19 yaşında içimi eriten polonya kralının kızı ile evlendim ve Norveç krallığında terfi ettim.
1088 yılında ana karakterim öldü yerine ilk çocuğum büyük oğlum geçti.
1090 Yılında izlandanın tamamı bize verilde Norveç krallığına bağlı bir iç krallık kurduk.
1093 Yılında Norveç İngiltere savaşında Londra çıkmayı başardık fakat tutunamadık.
1094 Yılında Savaştan bir yıl sonra Norveç kralı bana danimarkanın kuzeyinden bir yer verdi.
1096 Yılında Norveçliler haçlı seferine katıldı.
1097 Yılında Kudüs'e giderken korkunç bir haber aldık yıllar önce Leon baronunun evinde olan kardeşim Selçuklu ordusunda mareşal rütbesine yükselmişti.Şimdi kardeşimle savaşmaya gidiyorum...
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Kodazot

Leonlardan Vallo hanedanını aldım şimdi Castilla tahtinda oturuyorum 4 yaşındayım...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Franz

oooH süper hikayelik bir oyun oluyor anlat dahada
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Caine

• Imperator
  • Filozof
  • *
  • it all returns to nothing
Evet, bu oyundan güzel hikaye olurdu.

Çevrimdışı Kodazot

Olmadı olmadı olamadı.Dük Diego Gonzalez Kral Leon 37 yıl boyunca tah kavgası yaptılar kazanan taraf Kral Leon oldu.Diego 2 yaşında Kastilla tahtına oturmuştu.Bishop'un 4 yaşındayken ölmesi üzerine Kral Leon Kastille topraklarını kendisine kattı.Diego o gün annesi Fransa'ya kaçtı ve Fransa kralı ile evlendi.Bishoptan sonra Kastilla halkı Diego büyüyene kadar Albert Alvy geçirdi başa.Diego büyüyecek ve Kastille tahtını hain Leonlardan geri alacak iberyanın tek hakimi olacaktı.Diego çocukluk yıllarını hep savaş taktikleri yaparak geçirdi.Kastille halkı her zaman yanındaydı.Aslında o Valladolid'liydi basaı küçük bir vali idi fakat Kastilla soyundan geldiği için ve Kastilla'nın soyu kuruduğu için küçük bir vali ile Kral olmuştu.Kuzey iberya'yı iki yıl gibi kısa sürede ele geçirip Fransa'yı İberya dan def etmişti.Onun zamansız ölümü herşeyi altüst etmişti.Diego 12 yıl boyunca bekledi.16 yaşına geldiğinde ipleri eline almıştı artık bu sırada Annesinin Fransız kralından pehdahladığı Anzer abisinin yanına gelmişti.Henüz çocuktu fakat Diego onu hiç bir zaman sevemeyeceğini biliyordu.Alber alvy o sırada 16 yaşına gelen Diego hemen evlendirmek istedi.35 Yaşında olan Polonya kralişesinin evde kalmış kızı tam uygundu.Diego büyüyene kadar kadının öleceğini düşünüyordu.Diego için hiç bir şey kolay olmayacaktı bundan sonra şehir ve askerlerle uğraşmak üstüne bir polonyalı idare etmek onu bu genç yaşta çok yoruyordu.Herşeyi Albertten çok çabuk öğreniyordu.Daha şehri yönetmeye başlayalı bir yıl olmuştu ki savaş kapıya dayanmıştı.Sefer hazırlıkları devam ederken Albert'in ölüşü tahlihsiz bir olaydı.17 Yaşındaki Diego savaş meydanına sadece 329 asker ile çıkıyordu.Karşısında Allah Allah sesleriyle ilerleyen bir müslüman ordusu vardı sayıca 1500 den fazla idiler.Umutsuz bir savaş olmasına rağmen Diego savaştan kaçmamıştı.Diego ordusunu yamaçlarda tutanak düşmanın süvarilerini etkisiz halde bırakmıştı fakat sonsuza kadar orada duramazdı.Dahası düşman piyade orduları yamaca çıkmaya başlamıştı.

Tamam kestik 37 yıl boyunca o kadar uğraştım isyan ettim suikast yaptım kralın çocuklarını öldürttüm yinede alamadım Kastilla'yı elinden fakat Kastilla Dükü unvanını koruyor hanedanım.Fransızlardan gelen soyumu kuruttum.Kardeşimi hapise attım sonra çıkardım.Tekrar atacakken Aragon krallığına sığındı.Aragon kralı defalarca mektup yazdı meseleyi çözmek için kardeşime ülkene dön evlendireyim seni dedim.Razı gelmedi bir gün Aragon'a savaş açarsa bizim kral Kardeşimin işini orada bitireceğim.Polonyalı karım 45 yaşına gelince iyice bir huysuzlaştı aklı başına gelsin diye hapse attırdım.O sırada Fransa Leon savaşı patlak verdi ordularımda Fransayı işgal ettim Leon krallığı hiç bir şey almadı.Fakat Fransa çok güzel bölündü.Sürekli portekizler ayaklanıyorlar bastırıyoruz.Diego öldü onun 37 yılda aldığı puanı babası 4 katını 2 yıl hükümdarlık süresinde altı.Derken Mareşal'a daha önce savaştığım savaştan sonra benim şehrime sığınan bir müslüman adamı getirdim onu bir müslüman ile evlendirip yanımda kalmasını sağladım.Pedro Galozzo'yu onun çocukları ile nişanladım.Kızlarımı da oğlu olursa ona vereceğim.Böylece Kastilla hanedanında adam hak iddaa etmiş oldu.Petro zamansız ölürse Bir müslüman geçecek kastilla düklüğünün başına bu sırada doria şehrinde yasa dışı bir çocukğun elinde o ölünce soyu benden devam edecek ve doria şehri benim olarak.Krala isyan etsemde beni bir defadan fazla hapise atmadı şuan ilişkimiz 100 tabi Fransa seferinde Fransa ordusunu silip süpürünce ilişkimiz arttı.Öte yandan borç para aldım mali durumum iyi değil fakat süretli piety ve prestige eventleri geliyor arasına av zamanıda para evenleri geliyor.Diego 39 Yaşında öldü babası daha ikinci yılda öldü.Papa bizi haçlıya sağırdı.Leon kralının oğlu rest çekti.İberya da seville müslümanları güçleniyorlar.Kral sefere çıkmıyor artık kimse ilede savaşmıyor.Kralın küçük çocuklarının hepsini öldürmeyi planlıyorum 76 şans veriyor...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Vestiland hanedanını seçtim.
1096 Yılında Norveçliler haçlı seferine katıldı.
1097 Yılında Kudüs'e giderken korkunç bir haber aldık yıllar önce Leon baronunun evinde olan kardeşim Selçuklu ordusunda mareşal rütbesine yükselmişti.Şimdi kardeşimle savaşmaya gidiyorum...

Harika  :D

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *

Evet arkadaşlar hızla genişlemem devam ediyor. 38 yılda HRE sınırlarına Fransa,Danimarka ve Macaristanı katıyorum. Hemde bu krallıkları alırken tek savaş yaptım. Taktik basit. Gözünüze kestirdiğiniz krallıkların tahttan hak iddaa eden kişilerden birini kendi court-unuza alın. Onu küçük bir yere idareci olarak atayın. Sonrada onun hakkı için krallığı işkal edin ve kendi adamınızı kral yapın.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.