Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 375227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VII.Cem

• Konsolos
  • *
  • Üye ama Gururlu
Ben tüm İrlandayı ve Wales'in güneyindeki ortasındaki ( nsll*) bölgeyi aldım(clamaintları hep ülkeye davet ediyorum)Ama son zamanlarda 2 yılda bir vassallar isyan ediyor.Onların yarısıyla ilişkiler bozuk.Avrupa'ya açılıyım derken kedi gölümde boğulacağım.(Bir de oyunda babaanne ile oğlumu evlendirebiliyordum ama kadına son anda yaşlı portresi geldi.:blank: kafir beyni işte)Birde sebebleri ya claimden ya da  crown authority yüzünden bu c.a isyanları ne zaman bitecek?
M'kay

Çevrimdışı Bersun

Intigrue sayfasındaki traitor bölümünde isyan etme ihtimali olan vasallar var. İsyan riskinin üzerine gelirsen sebeplerini görürsün.

Çevrimdışı Bersun

Üst üste olacak ama 6. Haçlı seferime 22.000 altın, paralılar ile birlikte 80.000 asker ile çıktım. Bu sefer tek değilim, harbi haçlı seferi oluyor. 3 ayda 5000 altın falan yedim. Lakin zaten yorgun olan Müslümanlar artık Kutsal Topraklarda yerleşmiş Fransız yönetimiyle baş edemiyorlar.

Not: Bu sefer de başarılı olursa Kudüs Kralı olacağım. Ölmeden önce Kudüs Kralı olup başkentimi de Akre'ye taşımayı düşünüyorum.

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
  • Never start a land war in Russia
Süper bersun ss bekliyorum buraya  :D
..............................................................

Çevrimdışı Bersun

Hain bir ok çıktı Akre duvarlarından,
Gönderdi Fatih'i bu zalim dünyadan.
Buraya kafiye bulamadım; okuyun gitsin,
Prestijimi vermeyen, gebersin gitsin.

Bu şiiri Eşelon fatihi Fatih II. Ferrand'a yazdım. Zira 18 yaşındaki oğlu tahta geçti ve ülke hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak.

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *
Hain bir ok çıktı Akre duvarlarından,
Gönderdi Fatih'i bu zalim dünyadan.
Buraya kafiye bulamadım; okuyun gitsin,
Prestijimi vermeyen, gebersin gitsin.

Bu şiiri Eşelon fatihi Fatih II. Ferrand'a yazdım. Zira 18 yaşındaki oğlu tahta geçti ve ülke hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak.

Süperrr  ;D

Çevrimdışı Probang

Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Bersun

Aman Allah'ım! Şu anki kralımın dedesi Heinrich Salian ve HRE Salianlar'ın elinden von Zahringenlere geçti. Yani HRE üzerinde claimim var. Eğer savaş açıp kazanırsam Kastilya, Navarra, Aragon, Kudüs ve Fransa krallıklarına sahip olan Hugues de Poitou bir de HRE topraklarının tamamını vasalı yapacak. ;D

Çevrimdışı Bersun

:wink3:

Artık hem Fransa, hem Navar, hem Aragon, hem Kastilya, hem Kudüs kralı, hem de Kutsal Roma İmparatoruyum. Ben daldığım zaman bağımsızlık ilan eden zıpçıktıları bitireyim, harita koyacağım.

Çevrimdışı Emperor

• Tribunus Militus
  • *
  • The Mad Baron
Arkadaş o para nedir ya, yan yana görmedim o kadar parayı oyunda. Fransa baya zenginmiş, biz kontlarla sürünelim. ;D

Ayrıca mod denemelerime başladım. Bir tane gözüme çarpan rebalance modu oldu. Şuanda The Isles ile deniyorum modu, gördüğüm en iyi özellik hristiyan devletlerin holy war cb'sini sadece komşu oldukları devletlere karşı kullanabilmeleri, umarım böylece Fransa'nın İspanya'da gereksiz genişlemesi engellenir. Biraz oynadıktan sonra sonuçları koyarım.
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *
HRE imparatoru olarak artık düklük dağıtır gibi Krallıklarını da başkalarına dağıtabilirsin.

Çevrimdışı Bersun

HRE imparatoru olarak artık düklük dağıtır gibi Krallıklarını da başkalarına dağıtabilirsin.

Evet, tek sıkıntı krallık title'ı yaratamamam. Almanya ve İtalya krallıklarını da kurmayı düşünüyorum ama olmayacak artık.

Bu arada sıradaki imparatorun yine oğlum seçilmesi için ne yapmalıyım. Çok ünvan versem işe yarar mı?

Çevrimdışı Deniz

• Cumhuriyet Generali
  • *
    • DotA Türk
Oyundaki paralı asker olayı kötü olmuş. 200 altın biriktirip bütün İngiltere'yi boyunduruk altına alabilirsiniz. Hatta biraz daha biriktirip İrlanda'yı da beraberinde götürebilirsiniz. AI benim oyunlarımda hiç kullanmıyor paralı askerleri, sizde kullandığı oldu mu?

Çevrimdışı Bersun

Evet ama hep 60'lık olanları kullanıyor.

Çevrimdışı blitzkrieg

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Nuka Cola!
Aynı anda birden fazla Krallık ünvanı tutamazsın. Bütün dükler krallık ünvanlarını arzulayacaklar. -25 ilişkiyi geçtim, hepsi ortak plotlar kurup aynı anda isyan edecekler. Bakalım ne zaman pes edeceksin.
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı Loki

• İmparator
  • *
Aynı anda birden fazla Krallık ünvanı tutamazsın. Bütün dükler krallık ünvanlarını arzulayacaklar. -25 ilişkiyi geçtim, hepsi ortak plotlar kurup aynı anda isyan edecekler. Bakalım ne zaman pes edeceksin.

ne yaptın sen  ;D , Dahada hırslanacak şimdi pes etmemek uğruna yıkacak koskoca imparatorluğu  :P

Çevrimdışı spyboy

• Tribunus Militus
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
Oyundaki paralı asker olayı kötü olmuş. 200 altın biriktirip bütün İngiltere'yi boyunduruk altına alabilirsiniz. Hatta biraz daha biriktirip İrlanda'yı da beraberinde götürebilirsiniz. AI benim oyunlarımda hiç kullanmıyor paralı askerleri, sizde kullandığı oldu mu?

Kötü olmamış, biraz düzenleme gerek sadece. Yalnız çok ilginç şeyler de olabiliyor. "Piç" William ile İngiltere seferini bitirdikten sonra isyan eden düklerle uğraşıyordum. Tabî uzun süren savaş yüzünden ordumun büyük çoğunluğunu paralı askerler oluşturuyordu artık. En son Cornwall Dükü isyan etti, o isyan eder etmez komutamdaki paralı askerler bana savaş açtı. Düşünsenize, paralı asker kumandanı İngiltere seferine çıktı.

Evet, tek sıkıntı krallık title'ı yaratamamam. Almanya ve İtalya krallıklarını da kurmayı düşünüyorum ama olmayacak artık.

Bu arada sıradaki imparatorun yine oğlum seçilmesi için ne yapmalıyım. Çok ünvan versem işe yarar mı?

İşe yaraması lazım. Anladığım kadarıyla, en azından tahmin ettiğim kadarıyla, senin oy verenlerle ilişkilerin, senin prestijin, adayın oy verenlerle ilişkisi, adayın prestiji etkili oluyor.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Bersun

Krallık ünvanlarımın hepsini dağıttım. Sorun yok.

Edit: Asıl sıkıntı benden önce kurulmuş olan Absolute Crown Authority'de. Bu yüzden ilişkiler dibe vuruyor. İç savaş biter bitmez otoriteyi düşüreceğim. 10 daha imparatorluğu elimde tutabilirsem elective sucession'u kaldıracağım.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2012, 16:33:11 Gönderen: Bersun »

Çevrimdışı lemelem

• Konsolos
  • *

En küçük AI şehir devleti bile eğer parası varsa kesinlikler paralı askeri kullanıyor. AI kullanmıyor diye birşey kesinlikle yok. Yeterki parası olsun. Sana isyana kalkışan bir dük bile paralı asker alıyor. Son patch 1.03b de paralı askerlerin fiyatı ve masrafları biraz daha arttırıldı.

Çevrimdışı blitzkrieg

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Nuka Cola!
Eğer hala dük isen HRE'deki düklüklerin yarısını toplayarak seçimi garanti altına alabilirsin. Sadece Kralların ve düklerin oy hakkı var. Ama Krallık ünvanı almaktan kaçın. Çünkü Krallık ünvanın olduğu vakit 2'den fazla düklük tutarsan vassallarınla ilişkilerin bozulur. O yüzden dük olarak kal ve bolca düklük ünvanı topla. Bu kadar basit.
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.