Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 382576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *
Suikast düzenledim. Yakalandım. Hapiste hemen şişlediler. Oğlumu yönetiyorum. Ya da teşekkürler baba. :)

Çevrimdışı spyboy

• Filozof
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
Benim oyunda kral ölünce 4 tane title'ı veliaht yerine 2 başka prense gidiyor.Nasıl çözülcek bu olay? Birde bazı bölgeleri yanlış mı yönetiyormuşum ne?

İşte öyle olmuyor, kralım öldüğü anda ülke bölünüyor. Bunu nasıl çözerim onu merak ediyorum.

İkinizin de sorunu aynı. "Gavelkind"den dolayıdır bu olay. Ülke malları liege'in oğulları arasında paylaşılıyor. Elective, succesive, seniority'de böyle şeyler yok. Bu üçünden birine geçin bu olayın olmasını istemiyorsanız. Üstlerine gelince yazar ne olduğu.

Ayrıca VII.Cem, o yanlış yönettiğin bölgeler bishopluktur. O toprakları bir bishop'a var, grant title yap yani. Vassalın olsun, düzelir. Yoksa oradan gelirin olmaz.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı TheInvasion

Eu3te atlılar taşınmıyor muydu ?
vallaha bir keresinde karışık olarak ( yaya, atlı, topçu) 5 bin asker taşımaya çalıştım olmadı.
5 bin yayayla denedim oldu. belki de yanlış bir şey yapmışımdır ondan binmemişlerdir.

Çevrimdışı blitzkrieg

• İmperium
  • *
  • Nuka Cola!
İkinizin de sorunu aynı. "Gavelkind"den dolayıdır bu olay. Ülke malları liege'in oğulları arasında paylaşılıyor. Elective, succesive, seniority'de böyle şeyler yok. Bu üçünden birine geçin bu olayın olmasını istemiyorsanız. Üstlerine gelince yazar ne olduğu.

Ayrıca VII.Cem, o yanlış yönettiğin bölgeler bishopluktur. O toprakları bir bishop'a var, grant title yap yani. Vassalın olsun, düzelir. Yoksa oradan gelirin olmaz.

Sorulan soruların %90'ı İngilizce anlamadığı için en basit tooltipleri bile okumayanlardan geliyor. Oraları Türkçeleştiren bir yama lazım.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2012, 21:36:21 Gönderen: blitzkrieg »
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı Bersun

Çok güçlü bir imparatorluk yaratmışsın çok merak ediyorum imparator ölünce ülke bölünücek mi diye  crwn*..

Sen var ya çok şom ağızlı bir insansın. Louis VII ölünce ülke parçalandı.

Çevrimdışı ozankral35

• Mülkiyetçi
  • *
  • Never start a land war in Russia
Sen var ya çok şom ağızlı bir insansın. Louis VII ölünce ülke parçalandı.

:D 

Ağızmı ? Elimle söyledim  8|
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 18:01:58 Gönderen: ozankral35 »
..............................................................

Çevrimdışı Bersun

Kendi oğlum ve yeğenimin oğlu hariç Fransa Krallığı bünyesinde bulunan, benim hanedanıma mensup erkekleri katlettim. Artık zavallı taht taliplerine kimin patron olduğunu gösterme zamanı geldi.

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• İmperium
  • *
  • Furkan Ali Tunca
Bunun oyun olup olmadığı hakkında ciddi şüphelerim var :P
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
''Long live The King'' ne demek. Bunu tam anlamı ile öğrenmek istiyorsanız CK2 oynayın.  :2thumbsup: crwn* :2thumbsup:

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • YokÖyleBişi Blogum
79 yaşına geldi kralım yahu. Varisi 51 oldu. En iyisi varisimin işini bitirip onun da çocuğunun gelmesi tahta. Yoksa işler çok karışacak...
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Destroyer

• İmparator
  • *
İngiltereyle oynadım.Kaç tane vassal varsa hepsi isyan etti hepsini hapse atıp öldürdüm sağ kurtulanlar isyan etti sonra onlarıda öldürdüm bu sefer oğullarım isyan etti onlarıda hapse atıp öldürüp resign yaptım :D .
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
79 yaşına geldi kralım yahu. Varisi 51 oldu. En iyisi varisimin işini bitirip onun da çocuğunun gelmesi tahta. Yoksa işler çok karışacak...

Yapabiliyorsan veraset yasalarını elektif yap. Sülaleden istediğin kişiyi başageçirebilirsin. Yanlız gücü tam sağlayamazsan düklerden biri de başa geçebilir

Çevrimdışı Destroyer

• İmparator
  • *
Veraset yasaları oyunda hangileri oluyor ingilizcesi ne yani...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Veraset yasaları oyunda hangileri oluyor ingilizcesi ne yani...

Konunun ilk sayfasında benim Castille oyunumda koyduğum resime bakarsan. Succession Laws dan Elective yazan benim dediğim.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 21:03:04 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Bersun

Elective aile krallıkları için. Biraz büyüyünce idare edemezsiniz, iş çığırından çıkar.

Bu arada ülke parçalanmak üzereyken kurtardım. İki haçlı seferine çıktım. Toplamda 150.000 kadar asker kaybedip 400.000 kadar Müslüman kestim ve 60.000 altın falan harcadım. Long live the Ferrand the Conqueror.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Elective aile krallıkları için. Biraz büyüyünce idare edemezsiniz, iş çığırından çıkar.

Bu arada ülke parçalanmak üzereyken kurtardım. İki haçlı seferine çıktım. Toplamda 150.000 kadar asker kaybedip 400.000 kadar Müslüman kestim ve 60.000 altın falan harcadım. Long live the Ferrand the Conqueror.

60.000 altın mı? O kadar parayı nasıl biriktirdin? Benim oyunda param hiç 3k' yı geçmedi.

Çevrimdışı Bersun

Çünkü ben Fransa Kralıyım.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Çünkü ben Fransa Kralıyım.

İstersen Bizans Kralı ol 60k altın birikmesi çok zor. Hile dışında varsa bir yolu anlatta bende öğreneyim .Vazallardan aldığın vergiyi mi arttırdın?

Çevrimdışı Bersun

60k biriktirdiğimi de nereden çıkardın? Savaş olmasaydı 60k param cebimde kalacaktı, o mantıkla yaptım hesabı. Param maksimum 20k'yı gördü.

Vazallardan aldığın vergiyi mi arttırdın?

Şehirlerden aldığım vergiyi harsh'a, derebeylerinden aldığım vergiyi 0'dan minimum'a çektim. Düklerimden falan da vergi alıyorum.

Çevrimdışı lemelem

• Kaptan
  • *
Şehirlerden aldığım vergiyi harsh'a, derebeylerinden aldığım vergiyi 0'dan minimum'a çektim. Düklerimden falan da vergi alıyorum.

Hımm bu taktiği bende deniyeyim bakalım.  :inquisitive:

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.