Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 372707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deniz

• Arşidük
  • *
    • DotA Türk
Ya zaten küçücük İskoçya. 6 tane şehir tutma şansın varmış resimden öyle gözüküyer. Onları full tut. Böylece krallığın yarısı kralın toprağı olur. Deli gibi para gelir. Kral ölünce bu 6 toprak yeni krala geçer. Oralardan isyan çıkamaz ancak kalan dükler isyana kalkışabilir. Şöyle 700-1000 paran varsa dayarsın paralı askeri. Tüm dükleri hapse yollarsın. Oh kafan rahat. :smash: crwn* :smash:

İşte öyle olmuyor, kralım öldüğü anda ülke bölünüyor. Bunu nasıl çözerim onu merak ediyorum.

Çevrimdışı lemelem

• Kont
  • *
700-1000? 60'a bile alırsın ancak zaten doğru dürüst oynarsan paralı askere gerek kalmaz. Mesela şu an oynadığım Sicilya oyunumda 14k kendi askerim var. Vassallarımdan da 10k geliyor.

Asker çıkarmak yetmiyorki. Asıl olay onların masraflarını karşılamakta. 1000 lira ile 6k-8k paralı asker ancak üretilip savaşta kullanılabilir.

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • YokÖyleBişi Blogum
Asker çıkarmak yetmiyorki. Asıl olay onların masraflarını karşılamakta. 1000 lira ile 6k-8k paralı asker ancak üretilip savaşta kullanılabilir.
İskoçya gibi bir krallıkta çıkacak iç savaş için o kadar paraya gerek yok. Ha ama bak mesela ben İrlanda oyunumda Papa'dan izin alarak İngiltere tahtını ele geçirmeye gitmiştim sefere. Orada hiç harcamadıysam 10.000 altın harcadım bunlara. En azından 30k paralı asker kullandım...
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı lemelem

• Kont
  • *

Arkadaşlar bakarmısınız bu nasıl bir olaydır. İlerde tahta geçme ihtimali olan, kendi soy ağacımdan bir adamın 7 çocuğunun 6 sı ölmüş. Katliyam bu ya  :wreck: Üstelik bunu yapan aynı kanı taşıyan ve tahtın asıl varisi olan biri. Şerefsizi elektif law da varis yaptım. Tüm sülalemi katletmeye başladı. Zaten kral sen olacan be adam. Başta hapse atmamıştım bi ara bi baktım artık toplu katliyam yapıyor. Hemen aldım hapse manyağı

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • YokÖyleBişi Blogum
İç savaştan kaçınmak için olabilir ya da o yapmamış olabilir. Gerçi o yapmış ki içeri almışsın... Ben kendi oyunlarımda eğer iç savaş riski varsa bizzat imha ediyorum yeterince iyi olmayanları. :D
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı lemelem

• Kont
  • *
İç savaştan kaçınmak için olabilir ya da o yapmamış olabilir. Gerçi o yapmış ki içeri almışsın... Ben kendi oyunlarımda eğer iç savaş riski varsa bizzat imha ediyorum yeterince iyi olmayanları. :D

İçeri aldım manyağı, krallık hakkınıda başkasına verdim. Eğer Küçük krallıklarda oynuyorsanız. Var olan az sayıda düklüğü kendi ailenizden insalara verip elektif law yapabilirsiniz. Böylece sizin ailenizden, genç yakışıklı, en uygun kişiyi  &) aday gösterebilirsizin.

Çevrimdışı ozankral35

• Senyör
  • *
  • Never start a land war in Russia

Ya ben öyle bir şey yapamıyorum sanki kendi çocuğumu öldürüyorum , o kadar bağlanıyorum ki  :) Ya bu kardeş yani taht kavgaları olunca kötü oluyor ama bu bizim tarihimizde bile var yapcak birşey yok gözlemlerime göre aç gözlü olursa ihtimal artıyor ...
..............................................................

Çevrimdışı Rockarolla

• Şövalye
  • *
  • So What !!!
Oyun süper birşeye benziyor. En kısa zamanda hikaye bekliyorum bu oyun  için.
Born To Be Wild!!!

Çevrimdışı TheInvasion

ya ben de iskoçyanın bir vassalıyla başlamıştım. Strathearn diye.
baktım yöneten 36 yaşında. en az 15 yıllık bir plan yaptım 6 yıl sonra 42'sinde öldü yerine
14 yaşındaki oğlu  geçti. bile bile onu geç evlendirdim.(düşünün artık. 32 yaşında iskoçya prensesiyle
evlendirdim. prenses daha yeni reşit olmuştu 16 yaşındaydı. 3 çocuk doğdu biri erkekti. varis de normal olarak oydu. o adam da babasından 10 yıl kadar fazla yaşadı. 52 yaşında öldü. yerine oğlu geçti.
şu anda varis kız kardeşi.
52  yaşında ölen adamın tipi karadenizli balıkçılar gibiydi. bu çocuk da 19 yaşında küçük emrah tipi var.
acaba ilerde nasıl olacak.

Oyunda para kazanmak vs. kolaymış. yalnız bir şey sorcam neden +3 altının üstüne çıkamıyorum ki bir türlü. vassal olduğumdan mı acaba? 6 tane title a sahibim. 2 şehrin yönetme hakkı bende. şehirlerden birinin denize kıyısı var.

Bir de diyelim ki haçlı seferi var. kraldan ayrı olarak kendi başıma gitmek istedim. liman şehrimde 10 gemi var. Eu3 deki gibi bir limit var mı yoksa istediğim tipte askeri istediğim kadarını gönderebilir miyim.?

Çevrimdışı lemelem

• Kont
  • *
Gemilerin asker taşıma limiti var. Çok gemi, çok asker taşıyabilir.

Çevrimdışı TheInvasion

Gemilerin asker taşıma limiti var. Çok gemi, çok asker taşıyabilir.

peki Eu3 deki gibi atlıların vs. gemiyle taşınamaması gibi bir durum var mı?

Çevrimdışı Bersun

Hayır, gemi asker türü gözetmez.

Çevrimdışı Carrier Warrior

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.

peki Eu3 deki gibi atlıların vs. gemiyle taşınamaması gibi bir durum var mı?

Eu3te atlılar taşınmıyor muydu ?

Çevrimdışı Bersun

Son durum, 1142:

En son 1130'du size anlattığımda. Kral Ferrand zaten geç tahta geçmişti, kısa süreli hükümdarlık etkisi de kaybolunca işler epeyce yoluna girdi. İspanya'da yarım kalan işi tamamlamak için Valencia emirine savaş açtık. Hedefimiz 5 şehirden 3'ünü ve emirin tüm ünvanlarını kapsayan Valencia bölgesiydi. Savaş kısa sürede bitti ve istediğimizi aldık. Truce biter bitmez son bölgeleri Kurtuba'yı da alıp onları bitirmek istiyordum. Daha sonra fark ettim ki, Valencia Emiri'nin ünvanı kalmayınca başka bir ülkeye courtier olarak kaçmış. Son toprakları da kont seviyesindeki bir adamın elinde La Mancha Şeyhliği olarak kalmış. Hemen savaş açıp ilhak ettim. Valencia Dükalığı'ndan sonra Kurtuba'yı da kurdum. Valencia'nin tüm demesnelerini kendime, Kurtubanınkileri de kontrolümde üreyen ailelerden birine verdim.

Daha sonra Kurtuba'nın parçası olmasına rağmen Murabıtlar'ın (Moritanya) elindeki Cordoba şehri için Murabıtlara savaş açtım. Uzun savaşlar sonrası istediğim tek şehri alıp beklemeye koyuldum zira ülke yorulmuştu. 1130'ların sonlarına kadar böyle bekledim.

Truce bittikten birkaç hafta sonra Murabıt Sultanı Abbas ölünce ülkedeki bir emir isyan etti. Ben de bunu kullanayım dedim. İber'deki 5 şehirlerinden 3'ünü kapsayan Gırnata için savaş açtım. Kısa sürede iki şehri falan aldım. Bu sırada I. Ferrand hayata gözlerini yumdu. Yerine en büyük oğlu VII. Louis geçti. Yıl 1140.

Savaşı tüm hızımla sürdürüyordum. Holy Order'lar sayesinde düşman kuvvetlerini kırıp geçiriyordum derken bir aptallık edip kaleleri assault ile düşüreyim dedim. Ordunun yarısı gidince 6000 askerime karşı 9000 müslüman saldırıya geçti. 7000 kadarını kesip geri yolladım. 14 WS falan almıştım yanlış değilsem. Bir o kadar daha asker geliyordu ki yeni sultan taleplerimi kabul etti. Kabul mektubunda 7 sülaleme de bir atıfta bulunmayı ihmal etmemiş hıyar.  ;D

Savaşı bitirdikten kısa süre sonra Kudüs ve Sina emiri halifesinden ayrı olarak Filistin'de kalan son Hristiyan topraklarını benim elimden almak için harekete geçti. Zaten sayısı azalmış olan tapınakçıları falan çağırım 20.000 dolayında paralı asker aldım. Darum'da ordularını yenip Beersheba'yı, Eşelon'u ele geçirdim ve Kudüs'ü kuşattım. Bunun üzerine barış teklifimi kabul ettiler. Kendimi toparlayınca Haçlı Seferine çıkmayı planlıyorum.

Kutsal Topraklar:

Son sınırlar:

Louis de Poitou being Shakespeare :P

Çevrimdışı Destroyer

• İmparator
  • *
Şu max kontrol edebileceğimiz bölgeyi nasıl arttırıyoruz  kastilyayım ve ben o5te kaldı kontrol ettiğim bölge sayısı 9...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Bersun

Steward yeteneği, veraset yasası falan etkiler demesne'yi. Elinde tutamadığını ver kontlarına gitsin.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2012, 19:37:23 Gönderen: Bersun »

Çevrimdışı Loki

• İmparator
  • *
İngiltere'ye ne olmuş öyle

Çevrimdışı VII.Cem

• Kont
  • *
  • Üye ama Gururlu
Benim oyunda kral ölünce 4 tane title'ı veliaht yerine 2 başka prense gidiyor.Nasıl çözülcek bu olay? Birde bazı bölgeleri yanlış mı yönetiyormuşum ne?
M'kay

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *
Kent Dükü idim. İngiltere'nin zor durumundan faydalanıp bağımsızlık savaşı açtım. Savaş devam ederken nasıl olduysa İngiltere diğer devletlerle barış yaptı ve oğlum İngiltere kralı oldu. Bana da bağımsızlık vermedi. Prestijim düştü. Neticede şu anda oğlumun varisiyim. :) Peki oğlumdan önce ölürsem ne olacak? Direkt onu mu kontrol ederim? Yoksa suikast mı düzenleyeyim?

Çevrimdışı VII.Cem

• Kont
  • *
  • Üye ama Gururlu
Kent Dükü idim. İngiltere'nin zor durumundan faydalanıp bağımsızlık savaşı açtım. Savaş devam ederken nasıl olduysa İngiltere diğer devletlerle barış yaptı ve oğlum İngiltere kralı oldu. Bana da bağımsızlık vermedi. Prestijim düştü. Neticede şu anda oğlumun varisiyim. :) Peki oğlumdan önce ölürsem ne olacak? Direkt onu mu kontrol ederim? Yoksa suikast mı düzenleyeyim?

Kendi varisin olursun oğlunun varisi de aileden en büyük erkek olur.(İngiltere'nin yasasını bilmiyorum kadın da olabilir.)
M'kay

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.