Gönderen Konu: Dil Eklentisi Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.9 Çıktı!  (Okunma sayısı 122818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı savasarabacii

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.9 Çıktı!
« Yanıtla #380 : 14 Nisan 2018, 16:06:55 »
Çeviri konusunda yardımcı olmak isterim, özelden ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı smd515151

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #381 : 16 Nisan 2018, 15:59:05 »
oyunun çogu kısmı çevirilmiş ancak bazı hatalar var örneğin orhan osmanoğlu yazılması yerine osmanoğlu orhan yazılması gibi oyunun türkçe olmasına rağmen anlaşılmasını biraz zorlaştırmış bu sadece verdiğim örnek 2-3 tane yerde de rastladım ama yinede güzel tavsiyem kardeşim bi gözden geçirilirse oyun içerisinde

Çevrimdışı Revanchism

« Yanıtla #382 : 16 Nisan 2018, 20:13:34 »
orhan osmanoğlu yazılması yerine osmanoğlu orhan

Diğer örnekleri bilmesem de bunda sorun yok bence. Sonuçta Osmanoğlu'nu soyad olarak kullanmıyordu padişahlar.(Soyadı cumhuriyetle gelen reformlardan bildiğiniz üzere) Sonuç olarak ünvan olarak kullanıldığı için bence doğru.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Beğenildi: 10 kere
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #383 : 16 Nisan 2018, 21:25:37 »
Hocam o sorun değil aslında ben de farkındayım. Ama oyunun sistemi farklı oyunda "King of France" diye yazıyor fakat çevirirken "King of" ayrı bir dosyada "France" ayrı bir dosyada bulunuyor. Doğal olarak "Kralı Fransa" oluyor.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı smd515151

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #384 : 16 Nisan 2018, 23:53:19 »
Anladım arkadaşlar teşekkür ederim bazı yerlerde ters yazılı idi sorun demekki oyun dosyası ile alakalı

Çevrimdışı Ali Pasha 07

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #385 : 18 Nisan 2018, 13:17:41 »
Usta , Türkçe yamayı neden steam workshop a koymuyorsun diye düşündüm. Sonra ulan belki vardır bi bakim dedim varmış ama , kullanıcının adı Ahmet idi. O kişi sen misin ? Mod senin mi ? eğer seninse neden steam linkini buradan paylaşmadın ?
Bir de yeni sürüm ne zaman gelir ?  :)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 13:20:39 Gönderen: Ali Pasha 07 »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #386 : 18 Nisan 2018, 20:32:30 »
Ben yüklemedim. Çalıntı olma ihtimali yüksek Çünkü çevrilen ve çevrilmeyen yerler aynı gibi. Forumdan alınmış geliştirilmiş yazmış bir de. "Sünni" yi "Ehl-i Sünnet" olarak değiştirmiş bayağı gelişmiş yani. Onu geçtim sanki biz burada bostan korkuluğu olarak bulunuyoruz. İnsan gelir izin alır. Şimdi gidip atölyede sövsem haklıyım.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 6 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #387 : 19 Nisan 2018, 01:32:17 »
Eğer çalıntı gibi bir durum varsa bunu Steam'e yazmanı öneririm.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #388 : 19 Nisan 2018, 19:04:19 »
Yazdım. Forumdan alınmıştır yazmış zaten çalıntı olduğu açık.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı smd515151

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #389 : 20 Nisan 2018, 11:16:04 »
neden böyle bir şey yapmış aslında ekibe katılıp yardım etse katkıda bulunsa dahi iyi olurmuş

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #390 : 20 Nisan 2018, 21:54:53 »
neden böyle bir şey yapmış aslında ekibe katılıp yardım etse katkıda bulunsa dahi iyi olurmuş
Haysiyetsizlik.
Kronoloji, Aptallar tarihi.

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.

[KAYNAK]

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 6 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #391 : 20 Nisan 2018, 22:47:30 »
Yazdım. Forumdan alınmıştır yazmış zaten çalıntı olduğu açık.

Durumu takipte olalım, olumsuz bir gelişmede yardımcı olmaya açığım.

Çevrimdışı WazirCaliph

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #392 : 25 Nisan 2018, 13:17:23 »
Bende hic bir DLC yok suanlık ama ona rağmen cok ingilizce metne rastladım en sıkıntısı ise karışık olması mesela bi event geliyor erkek ardından ingilizce kelimeler devam ediyor. yaklaşık ne kadarı Türkçe ? ve ayriyetten bir sorum var. kastilya ile öğrenme senaryosu oynuyorum yarısını aldım ispanya nın ancak galicya daki topraklarimda bir kadın benden nefret ediyor ve oğlumu öldürtmüş ve suan ingiltere de nasıl intikam alabilirim ? ( oğlan ıda cok seviyordum 21 yaşında meraşel olrak seçmiştim bir anda öldü ) saraya davet ettim gelmedi :D

Çevrimdışı rurik34

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #393 : 29 Nisan 2018, 17:06:14 »
ben bu konuyu sürekli takip ediyorum ama hep dikkatimi çeken bir olay var oda; çeviriye yardımcı olmak isteyen arkadaşlara neden cevap verilmiyor?
tek başına yetişemediğin ortada yardım etmek isteyenlerden yardım alsan eminim %100 çeviriye çok daha erken ulaşabilirdin.
Emek vermek, uğraşmak tamam gönülden saygı duyuyorum ama insanların bitiremeyeceği işlere başlayıp yarım bırakmaları bu yamadan yararlanmak isteyen insanlara haksızlık olarak düşünüyorum. yamaya birinin başlamış olması diğer ekip olarak yama yapan grupların başlamaması anlamına geliyor.
Sadece bu yama için konuşmuyorum, ama yama yapmaya çalışan arkadaşların bir çoğunda bu olay oluyor.
Umarım bir an önce tekrar başlar ve DLC lerede el atabilirsiniz.

Çevrimdışı savasarabacii

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #394 : 30 Nisan 2018, 16:37:59 »
Çeviri konusunda yardımcı olmak isterim, özelden ulaşabilirsiniz.

Son arkadaşın iletisi üstüne tekrar cevap vereyim, yardımcı olmak isterim.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #395 : 30 Nisan 2018, 19:48:46 »
Kardeşim kaç tane adam gelip yardım edeyim dedi hepsine cevap verdim buradan cevap vermiyorum özelden yazıyorum. Sadece son bir arkadaşa yazmamışım onu da görmedim. Fakat şöyle bir şey var ben yazıyorum dosya falanda veriyorum çevirsinler diye sonuç olarak %80 verdiğim dosya bana geri dönmüyor doğru düzgün yardım etmek isteyen olsa zaten canıma minnet. Neden yardımı geri çevireyim salak değilim ya.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı evadarr

• Azab
  • *
  • Strateji oyunlarını seviyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #396 : 28 Mayıs 2018, 02:38:34 »
Esenlikler herkese. Çeviriye yardımcı olmak istiyorum. Eğer arkadaşta kabul ederse özelden bana yazsın dosyaları göndersin elimden geldiğince yardımcı olayım.
''Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.''

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #397 : 28 Mayıs 2018, 10:08:40 »
Özelden yazdım hocam.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı draconian

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #398 : 29 Mayıs 2018, 19:09:34 »
Öncelikle Türkçe yama için teşekkür ediyorum. Sorum şu, yama da eksiklikler var tam çevrilmemiş. https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1209843562&searchtext= burada sadece %25 çevrilmiş diyor, yamanın %100 olması için çalışmalara devam ediliyor mu acaba?

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #399 : 29 Mayıs 2018, 21:28:05 »
Hocam o steam konusu benim değil yamamı çalmış koymuş. Devam edeceğim ama 1 ay sonra. Üniversite Sınavı var.
-Adolf Hitler-