Gönderen Konu: The Viking Saga : Sigurðing  (Okunma sayısı 13183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

Ynt: The Viking Saga : Sigurðing
« Yanıtla #20 : 24 Mart 2015, 17:24:51 »
Harika bölümler  evil* Keşke modu bulabilseydim  :disappointed:
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #21 : 24 Mart 2015, 17:29:43 »
Takipteyim.

Haçlı seferi ilan edilince Kutsal Roma İmparatoru savaşa katılırsa Fransayı kaybetmen olası.Onları püskürtebilecek ordun var mı?

Modun adı ne?
« Son Düzenleme: 24 Mart 2015, 17:30:03 Gönderen: barkardes »

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #22 : 24 Mart 2015, 17:31:12 »
Harika bölümler  evil* Keşke modu bulabilseydim  :disappointed:
Historical Immersion Project

Yükleme linki:
http://hip.zijistark.com/releases/HIP_-_WoL_-_2015-02-27.7z

Haçlı seferi ilan edilince Kutsal Roma İmparatoru savaşa katılırsa Fransayı kaybetmen olası.Onları püskürtebilecek ordun var mı?

Yok :)

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #23 : 24 Mart 2015, 17:36:03 »
HRE fena olmuş.

Çevrimdışı Gregory

« Yanıtla #24 : 24 Mart 2015, 17:36:39 »
Bu oyunda AE yok mu ya tek seferde Fransa'nın kuzeyini komple almışın nerede bu overextension? ;D

Senden 2 kat büyük ülkeyi yeniyorsun oha müttefiğide mi yok koca Fransa'nın.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2015, 17:38:27 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #25 : 24 Mart 2015, 17:43:15 »
Batı Frankia ve Bavarya müttefikti. Görsellerden birinde gözüküyor olması lazım savaş ekranında. Onun yanı sıra düşman devletlerin sınırları kırmızı oluyor oradan da belli olabilir.

Tam olarak şu görselde

Benim yanımdakiler vassallarım (kabile olduğum için vassallarım savaşa kendi keyiflerine göre katılıyor ve kendi flamasını taşıyor)
Batı Frankia'nın yanında henüz bir çocuk tarafından yönetilen Bavarya. O çocuk şimdi HRE İmparatoru.

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

« Yanıtla #26 : 24 Mart 2015, 17:51:10 »
Teşekkür ederim
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Doçent Doktor
  • *
« Yanıtla #27 : 24 Mart 2015, 18:31:43 »
Çok güzel olmuş. Bu arada bu mod neler ekliyor ?

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #28 : 24 Mart 2015, 18:37:35 »
Birçok event, bayrak, decision.

Eksisi olarak 769 başlangıç tarihi ve Hindistan yok. Gerek de yok bence.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #29 : 24 Mart 2015, 20:37:06 »
Normanlik nasil ortaya cikacak ?

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
Şişman Guðröðr Part II

Devasa büyüklükte bir Katolik İmparatorluğuna bu derece yakın olmak Guðröðr'ın akıl sağlığını etkilemeye başladı.

Katolikler Sicilya'ya haçlı düzenledi ve bu haçlı başarıyla sonuçlandı.

Guðröðr'ın 9 çocuğunun 8'inin kız olması Sigurðing soyunun devamı için tehlike teşkil ediyor.

Danelaw sınırlarına yakın bir coğrafyada Kutsal Roma İmparatorluğuna karşın büyük çapta bir isyan başladı.

Eski Frank adetlerini ve Kutsal Roma İmparatorluğunun yönetim biçimini inceleyen Guðröðr, halkının varlığını sürdürebilmesi için feodal bir yapıya geçmesinin bir zorunluluk olduğunun bilincindeydi.

Danelaw içerisinde feodal bir yapı oluşturulmaya çalışılırken korkulan oluyor ve Kutsal Roma İmparatoru Kaiser Karlmann Fransadaki Kuzeyli Krallığına, Danelaw'a savaş açıyor. Kaiserin 26 binlik bir ordu gücü varken Guðröðr'ün 14 binlik bir askeri gücü mevcut.

Bölgedeki kuzeyliler Fransız kültürüyle birleşerek yeni bir kültür ortaya çıkarıyor. Norman kültürü.

Guðröðr, tüm ordusunu toplayarak Danelaw topraklarına ilk girmiş olan İmparatorluk ordusuna saldırıp bu orduyu yenilgiye uğratmayı başarıyor.

Bu savaşın hemen ardından 13 bin askerlik, hristiyan tarikatları tarafından desteklenen bir ordu Guðröðr'ın ordusuna yaklaşıyor.

Norveç'te, eski düşmanımız Viken kabilesi yardım eli uzatıyor, eski düşmanlarımız bize yardım ederken Britanyadaki İsveçteki akrabalarımızın ses çıkarmaması düşündürücü.

Chartres bölgesinde Guðröðr ve ordusu Hristiyan ordusu tarafından yakalandı ve Guðröðr savaş alanında öldürüldü.

Danelaw'un, Danimarka'nın ve Sigurðing hanedanının umutları hanedanın son üyesi 9 yaşındaki Ragnarr.

Çevrimdışı barkardes

Güzel bölüm.
Krallarınla ilgili bir şey yapmalısın.Patır patır dökülüyorlar :D.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2015, 21:16:58 Gönderen: barkardes »

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
Feodal yapıya geçmeseydim elimdeki 7000 prestijle 35000 askerlik bir kabile ordusu çağırabilirdim, Kaiser feodalliğe geçmemin ertesi ayı savaş açtı.

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Doçent Doktor
  • *
Çocuk başa geçince yapabileceklerine bir sınırlama geliyor mu ? (Çok oynamadığım için çocuğun başa geçtiğini görmedim.)
Bu arada bu mod bölge sayısını da mı arttırıyor ?

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
Komple yeni,  gelismis harita.
Cocuk basa gecince Regent in izni dahilinde hareket ediyorsun yas 15i gecene kadar.

Çevrimdışı cemoooo

• Onursal Üye
  • Doçent Doktor
  • *
  • Burrard
Moddaki savaş meydanında rakiple karşılaşma sistemi tehlikeli. Habsburg oyunumda Aargau Kontu olarak Fransa Kralı'nı ve HRE içindeki 35 binlik isyanın liderini öldürdüm. Mümkün mertebe liderleri komutan olarak atamamak gerek.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2015, 22:01:01 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı Keyser

Son resimdeki savaşın sonucu ne oldu? :D
Takip
bölümler çok güzel ve hızlı

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
Son bölüm geliyor.

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
Ynt: The Viking Saga : Ragnarr
« Yanıtla #38 : 25 Mart 2015, 20:27:33 »
Ragnarr

Yenileceğimiz kesin muharebeden en kısa zamanda geri çekildik. Geri çekildiğimiz bölgeden de yeterli sürede kaçamayacağımız kesinleşince orduyu terhis ettik.

Başkent, lojistik olarak daha önemli olan Norman kültüründeki Rouen'e taşındı.

Batı Frankia'nın işgali esnasında dolan hazineyi bu savaşta Paris'i savunmak adına harcıyoruz, Paris vaut bien une messe.

Paralı orduyu daha önceden terhis edilmiş askerlerin bir kısmıyla destekledik, bu esnada İmparatorluk ordusu Rouen'e ulaştı.

Rouen savunmasından zaferle ayrıldık.

Paris'i kurtardıktan sonra çevredeki vilayetleri işgal ederek savaşı kazanıyoruz.

Flanderstaki Norse Tüccar Cumhuriyetinin işleri yolunda.

Asturias Krallığı küçük bir kız çocuğu tarafından yönetiliyor üstelik onun varisi de küçük kızkardeşi.

Kızları kaçırmak için orduyu Asturias'a gönderiyoruz.

Asturias'ın yönetici sınıfının önemli kısmı esir alındı.

Asturias Krallığının ordusunu da yenilgiye uğrattıktan sonra bölgeden ayrılıyoruz.

Asturias'ın yağmalanması ekonomiye iyi katkıda bulundu. Kraliçe ve Prensesin zindanlarda bulunması da cabası.

Waldensian mezhebine mensup komşumuza savaş açıp yakındaki zengin bir şehri topraklarımıza kattık.

Şaşkın bir Earl İslam'ı benimsedi.

İskandinavyada ciddi bir güç oluşturmaya başlayan Viken kabilesini hakimiyetimiz altına almak için savaş açıyoruz.

Yoldan geçerken Müslüman Jarl'ın da topraklarını iade etmesi talebinde bulunduk.

Viken kabilesi feodal bir yapıda olan Danelaw Krallığı ordusuyla başedemiyor.

Uzun süredir hasta olan Ragnarr'ın hastalığı daha kötüye gidiyor.

Ragnarr 940 senesinde varis bırakmadan Sigurðing hanesinin son üyesi olarak vefat etti. Toprakları en yakın akrabası Kemiksiz Ivar'ın soyundan gelen Krala kaldı. Ragnarr'ın ölümüyle Yılan Gözlü Sigurðr'ın hanesi tarihe karıştı.

Çevrimdışı Darkrad

• Doçent Doktor
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #39 : 25 Mart 2015, 20:41:53 »
Hikaye sonu notları

- Asturias Kraliçesini veya heirini concubine yapıp Ragnarr'ın en büyük oğlunun bu ikisinden birinden olmasını sağlayacaktım bu sebeple Ragnarr'ı evlendirmedim.
- Ragnarrdan sonra oğullarına Fransa Asturias ve Danimarka Krallıklarını bölüştürüp Fransa'yı yönetenle Norman / Katolik kültürüne geçecektim.
- Norman kültürüne geçtikten sonra krallığın adını Normandy yapmayı planlıyordum, bu esnada hanedanın Danimarkadaki soyu Norse kalmaya devam edecekti (en son Viken fethi biraz da bu sebepten, o kolu güçlendirmek için)
- Bir tarihten sonra şuanda Ragnarr Lodbrok'un oğulları tarafından domine edilmiş Britanya'yı norselardan temizlemek için Norman/Katolik karakter ile Britanyaya çıkıp yavaş bir fetih planım vardı.

The Viking Saga : Legend of Ivar V

Başlatan Darkrad

Yanıt: 29
Gösterim: 8399
Son İleti 23 Kasım 2014, 21:54:37
Gönderen: ALERHATE
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.