Sağlığınız için #evdekalın.

Gönderen Konu: Tanrı'nın Kırbacı - Attila'nın Torunları ! 8.Bölüm (SON)  (Okunma sayısı 25130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Karakter: King Almos the Old of Magyars (Kral 'İhtiyar' Almos)

Yıl: 867 (The Old Gods)

Amaç: Kök Tengri'nin Kutu ile Avrupayı yakıp yıkmak.

Not1: Kralların resimleri temsili olacaktır.

Not2: Karakter benmişim gibi anlatacağım. Anlatım tarzının adını bilmiyorum AAR mıdır cart mıdır curt mudur söyleyiverirsiniz :P

Bölümler

Bölüm 1: Kafirleşen Türklere Hücum! (867-870)

Bölüm 2: Amaç Büyük Macaristan (870-875))

Bölüm 3: Genişleme Politikası (875-881)

Bölüm 4: Viyana Fatihi,Hırvatistan Gazisi (881-888)

Bölüm 5: Acun Han'ına Karşı 3 Kral (888-897)

Bölüm 6: Tanrının Kırbacı (897-905)

Bölüm 7: İki Roma'nın Hanı (905-913)

----------------------------------------------------------------------------

Bölüm 1: Kafirleşen Türklere Hücum! (867-870)King Almos the Old of Magyars (Kral 'İhtiyar' Almos)

Her zaman yaptığım gibi yine güneş tam tepedeyken uyandım. Camdan dışarı baktım. Oğlum Arpad torunum Linütika'ya kılıç kullanmayı öğretiyordu. Takdir ettim doğrusu. Orta Asya'dan bu diyarlara geldiğimizden beri kültürel açıdan çok şey kaybetmiştik. Tengriye şükürler olsun ki savaşçı özelliğimizi kaybetmemiştik.Bu görüntüyü izlemeye doyamamıştım ki,aniden kapı çalındı.İçeri gelmesini buyurdum,güvenilir Şansölyem Karoly bir kaç adım attı ve konuşmaya başladı;

"Kralım,üzülerek söylüyorum ki altı gün önce hummaya yakalanan Konsey Muhasebeciniz Kont Gera'nın tini uçmağa varmıştır,yeni bir muhasebeci atamanız icap eder."

Hiç bir şey demeden sadece elimle çıkmasını işaret ettim. Yeni Muhasebecim(Steward) olarak kimi atayacağımı düşünüyordum ki birden aklıma sevgili oğlum Arpad geldi. Koskoca adam olmuştu ve bu ülkenin tek veliahtıydı. Yavaş yavaş devlet meselelerini öğrenmesi gerekiyordu. Bu yüzden oğlum Prens Arpad'ı Muhasebecim olarak atadım.

---------Değişikliklerden sonra konseyim.Dedem Attila'nın şanına yakışan bir orduya sahibim.Bulgaristan'ın ordularını Macar toprakları içinde karşılamak ve gücünü kırmak için bir savunma hattı oluşturdum. Büyük kayıplar verdirdikten sonra işgale başlayacağım.

"Tanrı'nın kırbacı'nın torunuyum ben. Benim görevim Kök Tengri'ye ve onun kutuna saygısızlık yapanla savaşmak. Boris Han adlanan mankurt ise Türk'ün ana dini Tengriye sırtını dönerek bir ortodoks oldu. O ve onun halkına yapılacak zulüm meşrudur!"

İhtiyar Almos - 867
Kamp alanımızda herkes çadırlarına çekilmiş yemek vaktini bekliyordu. Bense savaş planları yapıyor ve kampın içinde voltalar atıyordum. Aniden burnuma pişmiş taze at eti kokuları gelmeye başladı. Midem gurulduyordu açıkçası. Ama tengri askerlerinden önce yemek yiyen bir kumandanın kutunu kapatırdı. Zaten kişioğluna böylesi yakışmazdı. En iyisini yapıp çadırıma çekildim ve kuru ekmek yiyip su içtim. Midem bekleyebilirdi ama Tengri'nin öfkesini üstüme çekemezdim.Dedem Attila'nın notlarını okudum ve tecrübe kazandım. Artık ordumu nasıl organize edeceğimi biliyorum.Yaverim Futacs bana İslamiyetin Şialar ve Sünniler olarak ikiye bölündüğü haberini verdi. Sadece gülüyorum. Aptalca bir savaş.Ve beklediğimiz an geldi. Bulgar birlikleri Cetatea Albaki 4500 kişilik ordumuza saldırdı. Derhal diğer 8000 askerimin Cetatea Alba'ya gitmesi emrini verdim ve Bulgarları Cetatea Alba'da ağır bir hezimete uğrattık.Kaçan Bulgarları Chilia'da katlettik. Hiç bir mankurt Tengri'nin kırbacından kaçamaz!Veliahtım olan Prens Arpad'ı sarayımda nedime olan Agrafena ile evlendiriyorum.Ardından ben de Kumanlar'ın Beyi Sokal'ın kızı Çilen ile evleniyorum. Böylece ordumuzu Bulgaristana sokmadan önce hem baba-oğul evleniyoruz hem de güçlü bir müttefik kazanıyorum.867'nin sonuna geldiğimizde nihayet ordumuz Bulgaristan topraklarında.

Bulgar kalelerini ardarda düşürüyoruz.Yaverim Futacs bana saraydan haberler getirmeye devam ediyor. Kök Tengri'ye dualar ediyor en kuvvetleri en safkan atları onun için adak olarak kesiyorum. Gerdek gecemizde işi bitirmişim !
Kişisel olarak da ülke olarak da büyük zaferlere imza atıyoruz. Yaşım 57 neticede. O da bir zaferdi benim için.Tengri adaklarımı kabul etti. Ters giden hiç bir işim yok.868'in Nisan ayında karım Çilen Kamilia adında sağlıklı bir kız çocuğu getiriyor Acun'a.

Kök Tengri'nin yardımıyla Bulgar kalelerini düşürmeye devam ediyoruz.Bulgaristan'ın büyük umutlarla topladığı 2500 kişilik ordusunun Pest tarafından ezildiğini görmek keyif ve huzur verdi. Savaş süresinin kısalmasını sağladı.Mankurt Boris ezici barış teklifimizi kabul etti. Sen Tengri'ye hakaret ettin Boris! Yaşım 58. Ama seni çizmelerimle ezmeden ölmeyeceğim! Tinin kızıl tamuya gider umarım!Bulgar mankurtlarından hakettiğimiz toprakları aldıktan sonra Doğu Avrupa'nın siyasi haritası.

-------------------------

Sıradaki bölümde olacaklar (Söz vermiyorum çünkü daha oynamadım,sadece plan. Oynar oynamaz atarım.)

-Pest ve Chrobotia'nın anavatana katılması.
-Hazar Devletinden Akmescit ve Saksın tapınaklarının alınıp Ulu Kam atanması. Böylelikle Tengri dinine bir takım reformlar getirmek.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2013, 02:47:22 Gönderen: the last attack 59 »
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Flood olacak üzgünüm. Sonunda düzeltebildim Hızlıresimden yükledim hepsini tekrardan. İmageshack'te sıkıntı oluyor sanırım. Toplu yüklenebiliyor diye oradan yüklemiştim. Toplu yüklenebilen bi de forumda sıkıntı yaratmayan bir resim sitesi biliyorsanız söyler misiniz?
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2013, 00:29:00 Gönderen: the last attack 59 »
 

Çevrimdışı Snykdel

 • Profesör Doktor
 • *
 • İleti: 3011
Konseyden sonrası gözükmüyor. Linkler mi hatalı ? Tengrizm'i Avrupa dini yapman dileğiyle. tbrk*
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2013, 04:07:10 Gönderen: Hurshid Pasha »
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Düzelttim onu şimdi
 

Çevrimdışı Snykdel

 • Profesör Doktor
 • *
 • İleti: 3011
Aynı anda düzeltmişiz. :P

Bu arada resim olarak şunu kullanabilirsin.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2013, 04:10:25 Gönderen: Hurshid Pasha »
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Aynı anda düzeltmişiz. :P

Bu arada resim olarak şunu kullanabilirsin.

(aç/kapa)

Sağolasın. Arpad'ın temsili resmini de bulmuş oldum :P
 

Çevrimdışı Baris

Flood olacak üzgünüm. Sonunda düzeltebildim Hızlıresimden yükledim hepsini tekrardan. İmageshack'te sıkıntı oluyor sanırım. Toplu yüklenebiliyor diye oradan yüklemiştim. Toplu yüklenebilen bi de forumda sıkıntı yaratmayan bir resim sitesi biliyorsanız söyler misiniz? Bir de general,uşak,yaver,kahya vb. alımı vardır hikaye için :P

Toplu upload ederken Shift'e basman yeterli. İmageshack gayet yeterli site olarak. Genel orarak Jpeg formatı iyi olabiliyor.
Takip ve başarılar.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2013, 04:40:42 Gönderen: Baris »
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Oyun kısmını hallettim yeni bölüm saat 1 gibi gelir. Bu sefer daha büyük işler yaptık :P
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Bölüm 2: Amaç Büyük Macaristan (870-875)King Almos the Old of Magyars (Kral 'İhtiyar' Almos)

Mankurt Boris'i yenmek bana büyük zevk vermişti. 60 yaşındayım,belki 1 belki 2 olmadı 5 sene sonra tinim uçmağa varacak ama kendimi hala 20 yaşımda gibi hissediyorum. Savaşlara ordumun başında gidiyor,onlarla omuz omuza savaşıyorum,sıgır şölenleri yapıyorum ve hala çocuk sahibi olabiliyorum. Kök Tengri'nin sevdiği kişilerdenim sanırım..Bulgar mankurtlarından alınan toprakları elimden geldiğince adil bir şekilde dağıttım.Venediklilerin Bey'i bana Katolik inancını anlatması için bir papaz göndermiş. Derhal zindana atılmasını emrettim. Bizi Bulgar mankurtları gibi zannetti galiba. Venedik Beyi kendi inancına fazla bağlanmasa iyi olur. Benim ömrüm yetmese bile oğlum Arpad sizi ya Tengri kulu yapacak ya da aciz kellelerinizi alacak!Kök Tengri beni çok seviyor. Beni ve eşimi yüce Kut'uyla tekrar mutlu etti.Toprak dağıttığım kişilerden biri olan Galaz Beyi Dömötör,Slav putperestliğine geçmiş. Acunda Tengriye sırtını dönenlerin layığı ölümdür! Bunun geri dönüşü olamaz!"Bir ırkdaşıla döğüş tutmaktan nefret ederim. Bana göre bir Türk diğer Türk ile iki sebepten biriyle döğüşürse ancak haklı olur; Birlik sağlamak ya da topraklarını haketmeyen bir Bey'in elinden topraklarını almak. Ben ilk sebepten dolayı döğüş ediyorum."

İhtiyar Almos
Mankurt Dömötör'ün tininin kızıl tamu'ya vardığı haberi bana geldi. Maalesef ki onun koruması altında gönderdiğim kervana kimliği belirsiz kişiler saldırmış ve kervandaki herkesi kılıçtan geçirmişler. Çok üzüldüm...Başkentim Terebovl'dan haber getiren yaverim Futacs bana eşimin sağlıklı bir erkek çocuk doğurduğu haberini veriyor.Adını Almos koyuyorum.Umarım ben ve dedelerin gibi başarılı bir savaşçı olursun.Acun'a hoş geldin Almos bebek! Tanrının kutu üstünde olsun!Pest Beyi'nin topraklarının büyük çoğunluğunu zaptettik. Neredeyse hiç bir müdahaleyle karşılaşmadık. Biz de bunun ödülü olarak Pest obasında yaşayan hiç bir ailenin otağ'ına zarar vermedik.Pest Bey'i himayemiz altına girmeyi kabul ediyor. Anlaşmamızın şartlarına göre Pest Beyi Kral Almos'a bağlı bir bey olacak. Topraklarına dokunulmayacak.Savaşa doymuyorum. İçim rahat bir şekilde uçmağa varmam için dedem Attila'nın zaptettiği toprakların tamamını benim de zaptetmem lazım. Bunun ufak bir adımı olarak dedeme ait olan toprakların bir kısmını elinde tutan Hırvat Bey'i Gostorsil'den o toprakları geri almam gerek!İlk düşürdüğümüz Hırvat kalesi. Spis kalesi!Kısa bir sürede Hırvatların bütün topraklarını zaptediyoruz.Hırvat Bey'i Gostorsil ezici anlaşmamızı kabul etti. Anlaşma şartlarına göre Gostorsil bütün topraklarını benim kontrolüme bırakıp bu diyardan çekip gidecek. Kızıl Tamu'ya kadar yolun var Gostorsil!Küçük oğlum Almos'a Satoraljaujhely Tapınağını veriyorum. Üzgünüm oğlum. Devletimin birliği için senin kalan hayatına Şaman olarak devam etmen gerekiyor. Umarım bir gün tüm Tengricilerin Ulu Kam'ı olursun...Batıdaki birliğimi sağladıktan sonra bölünmüş Hazar Devleti'nin Beylerinden Azak Beyi'nin elindeki Akmescit Tapınağını almak için hazırlıklar yapıyordum. Odamda savaş planları çiziyor ve nasıl bir strateji izlemem gerektiğini düşünüyordum. Yaverim Futacs odama girdi. Kapıyı çalmamasına kızacaktım ki yüzündeki endişeli ifadeye,heyecandan hızla hareket eden kaburga kemiklerine gözüm takıldı. Muhakkak önemli bir şeydi.

"Han'ım! Marmaros'lu Karaton adında bir köylü 2500 kişilik bir destekle Marmaros'ta bir isyan çıkartmış."

"Futacs! Ordu komutanı Ödön'e bu mühürlü mektubu yolla. Derhal Marmaros'u yakıp yıksın. Tengri'nin kutuna karşı gelmek neymiş öğrensin gafil mankurtlar!"Ödön'ü görevlendirmeme rağmen ben de dayanamayıp orduma katıldım. Bu mankurtları avlama zevkini kaçıramazdım.
(Üç ayrı yerde savaş oldu fakat sadece sonuncunun resmini çektim.Boşuna yer kaplamaya gerek yok ha? :P)Azak Beyi ile döğüş etmeden önce ordumu konuşlandırma şeklim.

-Ben Dinyeper'den Kırım'a gireceğim. Kumandan Ödön ise Don ve Chortitza'dan gelecek bir saldırıya karşı teyakkuzda olacaklar. Eğer saldırı olmazsa Tana'dan girecekler ve başkent Azov'u kuşatacaklar.Benden küçük olan kayın atam Sokal Han mankurtlaşmış Türk'lere karşı döğüşünde beni yanında görmek istediğini söylemiş. Seve seve ona yardıma giderim. Tengri'ye sırtını dönüp Zerdüşt olmuş bu mankurtun Acundan Kızıl Tamu'ya postalanışını büyük bir zevkle izleyeceğim!Ulu Tengri Yüce Tengri! Sıgır töreninden sonra ziyaret ettiğim eşim Çilen Hatun gene hamile!Yeni Venedik Bey'i bana adamlarını yollamış. Kutsanmış bakireden bahsediyorlar.  :fpalm: Ya bu adamlar aklını kaçırmış ya da benimle taş-beyaz geçiyorlar. Peri masalları için fazla yaşlandım ben.

Derhal zindana götürün şu mankurtları! Akşam yemekten sonra Kızıl Tamu'ya yolcu edersiniz!Kırım'daki son kale olan Akmescit kalesini düşürüyoruz.Azak Beyi'nin başkenti Azov'da konuşlanan az sayıdaki askerini uçmağa yolcu ediyoruz.

Üzgünüm ırkdaşlarım. Siz Tengri'nin size verdiği kut'u değerlendiremediniz. Akmescit tapınağına sahip olmaya layık değilsiniz!Azak Bey'i bize teslimiyet bildirgesini yolladı. İstediğimiz her şeyi kabul etmiş. Anlaşma şartlarına göre Kırım toprağı bizim kontrolümüze geçecek.Yaverim Gera sağlıklı bir kız çocuğumun olduğunu söylüyor. Adını Tomris koyuyorum. Üç yüz sene evvel yaşayan Tomris Han,İranlı mankurtlara karşı ufak devletini başarıyla savunmuştu. Umarım sen de onunkisi kadar kutlu bir hayat yaşarsın!Irkdaşım ve kayın atam mankurtlara karşı başarılı bir şekilde savaştı ve onları alt etti.11 Ocak 875 itibariyle yönettiğimiz topraklar ve yöneteceğimiz topraklar.

-------------------------

Sıradaki bölüm için iki senaryo kurdum sizin istediğinizi yapacağım;

1) Moravya'ya akın etmek ve Karpatya İmparatorluğunu kurmak için gerekli toprakları almak.

2) Doğuya dönüp kutsal toprakları almak ve Tengriciliğe reform getirmek.

Sizce hangisi?
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2013, 00:01:33 Gönderen: the last attack 59 »
 

Çevrimdışı Tiranın oğlu

 • (fwif)
 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 576
Bence 2yi yap güzel olur.Ama reform getirme. :(
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Hiç getirmedim aslında avantajını dezavantajını bilmiyorum. Bi de kutsal topraklardan kastım Mekke falan değil Kızıl Orda,Omsk,İtil falan var reform getirmek için sahip olunması gereken yerler onları kastettim :D
 

Çevrimdışı Franz

Güzel gidiyor. 1. seçenek daha iyi olur.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.
 

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

 • Profesör Doktor
 • *
 • İleti: 3293
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma
 

Çevrimdışı erman95

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 552
 • Mareşal Erwin Rommel
Çok güzel yazıyorsun okurken canım sıkılmıyor  tbrk*
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2013, 17:07:40 Gönderen: no_afk »
 

Çevrimdışı 1.8.4

 • Uzman Doktor
 • *
 • İleti: 62
 

Çevrimdışı no_afk

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 839
 • İşi bilecen,işe gitmiycen
Doğudaki şehirler kimin elinde parça parça mı?Eğer öyleyse doğuya git önce.Kafirleri her halükarda vurursun zaten.
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)
 

Çevrimdışı Snykdel

 • Profesör Doktor
 • *
 • İleti: 3011
İmparatorluğu kur sonra doğuya gidersin hem ayrı bir havan olur reform yaparken. :smoking:
 

Çevrimdışı Brk007

 • Yrd. Doçent Doktor
 • *
 • İleti: 1166
 • Watch Me Bro
.
 

Çevrimdışı the last attack 59

 • Dr. Öğretim Üyesi
 • *
 • İleti: 655
Biraz stratejik düşündüm  :popcorn: Doğudaki şehirler parçalandı evet ama Hazar Devleti sınır komşum olmadığı için önce Conquest casus bellisi ile Azov'dan iki ayrı toprak almam gerek bu da barış anlaşması bitene kadar en az 15 yıl alır. Hazar ile yapılacak savaşın alacağı vakti saymıyorum bile. Bir de Cumania ittifakım olmasına rağmen komşu olarak onlara casus belli kazandırmak istemiyorum. Nomad devlet sonuçta ne yapacağı belli olmaz :( Aaah ah gözlerini sevdiğim İnvasion ve Subjugation CB'leri :(
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2013, 03:08:42 Gönderen: the last attack 59 »
 

Çevrimdışı c.

 • Ordinaryus Profesör Dr.
 • *
 • İleti: 6083
Akıttılar yine kara toprak üstüne Kahraman Macarlar şanlı Turan kanını!
Yazdılar yeniden Tarihe en şerefli, Yiğitlik Destanını!
Yurt için ölümdür, en güzeli ölümün,
Ölümler yaşatır bir ırkın vatanını.
Arpad'ın Milleti elbet öldürülemez,
Verse de bin canını!
Bataklık Milleti Moskof sürülerine,
Gösterdi Macarlar Turanlılık şanını!
Binlerce öldüler...
Ölmek yenilmek değil, Yüceltmektir Şanını!

Hüseyin Nihal Atsız

Başarılar Ügyek oğlu Almos oğlu Arpad.  tbrk*
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.