Gönderen Konu: The Old Gods-Pers İmparatorluğu Albümü  (Okunma sayısı 6420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
The Old Gods-Pers İmparatorluğu Albümü
« : 11 Haziran 2013, 23:51:26 »
Evet arkadaşlar, yaklaşık iki hafta önce çıkan TOG eklenti paketiyle yaklaşık 300 yıl boyunca oynadım. Gerçekten dengeli ve güzel bir eklenti çıkarmışlar. Neyse, fazla uzatmadan resimlere geçelim.
İlk olarak yeni eklentiyle gelen "Gizli yumurta" olaylarından birini gördüm. +2 basılmış nadir kılıç gerçekten de çok işime yaradı.(!)
(aç/kapa)

13.000 kişilik düşman ordusunu tamamen yok ettiğim ünlü Mekke Savaşı. Tamam, sayısal üstünlük bendeydi ama yine de %60 savaş skoru verdiği için ekledim. NOT: Bu savaştan sonra Mekke ve Medine elime geçti, zaten sonra da Sünni ve Şiilerin moral authority dibe vurdu.
(aç/kapa)

Halife I. Sami.(:fpalm:) Adam Karun'un kayıp torunu resmen.
(aç/kapa)

Yeni Araştırma Sisteminden İnciler
%120 Erken ilerleme cezası yediğim İnşaat teknolojisi. Gerçi ayda 18 ekonomik araştırma puanıyla çok tınlamıyorum ya, yine de atalım.
(aç/kapa)

Bu da Fransa'yla yaptığım ve toplamda 100k'ye yakın askerin katıldığı savaştan sonraki(Ne yazık ki oyun 5 hızda giderken görüntü almayı unuttum.) askeri teknoloji durumum. Askeri Düzen'i tamamen araştırmadan hemen önce çektim.
(aç/kapa)

Her neyse, orta çağda roketatarı icat etmek büyük bir başarı olsa da tek başarım bu değil. Yine yeni eklenti paketi sağ olsun, artık putperestleri imana getirebiliyoruz. Ben de hiç durur muyum, gittim Nordland'a Zerdüşt'ün öğretilerini yaydım!
(aç/kapa)

Peki, tahmin edin bu sırada Nordland'ı kim yönetiyordu? Eğer cevabınız Norveçli Zerdüşt İrlanda Kralıysa tebrikler!
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Üstelik sadece İrlandalılarla da kalmadım, Kıpçak Hanını da imana getirdim. O da sağ olsun boş oturmadı, gidip kendine bağlı derebeylerini imana getirdi...
(aç/kapa)
Mesela Meissen Kontu Bulan'ı.  :wall:
(aç/kapa)

Bütün bunları kimin yaptığını hiç sormayın, adam asırlık çınar. 75 yıl yaşadı, öldüğü zaman derebeyleri uzun süren hükümdarlığından dolayı kendisini %30 kadar daha fazla seviyorlardı. Adamın ölüşü de bir garipti zaten. 70 yaşında orduyu komuta ederken yaralandı, bana mısın demeyip iyileşti. 1 yıl sonra doğal nedenlerden dolayı Hürmüz'e kavuştu.
(aç/kapa)

75 yıllık ömründe Şahanşahımız 1. Faruk, bizi Anadolu'ya taşıdı. Bizans'ı yerle bir eden... Tamam, kabul ediyorum. Bizans 10 yıl önce çökmeye başlayıp iç savaşa sürüklenmişti. Ama sonuçta Andolu bizim oldu.
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Askeri alandaysa işler kesattı. Sadece yağmaladım:
(aç/kapa)
Yağmaladım:
(aç/kapa)
Ve daha çok yağmaladım!
(aç/kapa)
154k yağma imkansız diyen arkadaşlara duyurulur.

Evet, olay bundan ibaret. Ben The Old Gods'dan çok zevk aldım, bol bol oynadım ve oynamaya devam ediyorum. Aslında biraz daha resim çekip atacaktım ama gece gece oyuna dikkatimi veremiyorum. Bu yüzden herkese iyi geceler ve iyi oyunlar. Ahura Mazda sizinle olsun!

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
Ben de Britanya İmparatorluğu kuracam dediydim ama ırktan kaybediyormuşum. :( Güzel oyun olmuş özellikle o kadar yağma. :dizzy2:  tbrk*

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
O yağmayı elde edebilmek için 10 yıl uğraştım. Adam öldü, yerine oğlu geçti. Zaten o yüzden çok işime yaradı ya, o apayrı bir konu. Yağma yapmak gerçekten aşırı güçlü olmuş. Biraz daha azaltılabilirdi bence.

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
O yağmayı elde edebilmek için 10 yıl uğraştım. Adam öldü, yerine oğlu geçti. Zaten o yüzden çok işime yaradı ya, o apayrı bir konu. Yağma yapmak gerçekten aşırı güçlü olmuş. Biraz daha azaltılabilirdi bence.

Benim vassal'lar benden çok yağma yapıyor. ;D

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
Benimkiler boş boş oturuyorlar. Bir tanesinin bir defa yağmaya çıktığını görmedim. :wall:

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
Benimkiler boş boş oturuyorlar. Bir tanesinin bir defa yağmaya çıktığını görmedim. :wall:

Aslında iyi birşey işte senden korkuyorlardır. Çok zengin olmalarına izin verme. Benimkiler her yeni kralda iç savaş çıkartıyor. :tired:

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
Yok ya zenginlikle alakalı değil. Her biri ordunun %1'ini zar zor elinde tuttuğu için 50 tanesi bir araya gelmediği sürece hiç bir şeycik yapamıyorlar. Zaten şöhret, iman gücü vb. alıp başını gittiği için de bırak 50, 10 tanesi bir araya zar zor geliyor.

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
Yok ya zenginlikle alakalı değil. Her biri ordunun %1'ini zar zor elinde tuttuğu için 50 tanesi bir araya gelmediği sürece hiç bir şeycik yapamıyorlar. Zaten şöhret, iman gücü vb. alıp başını gittiği için de bırak 50, 10 tanesi bir araya zar zor geliyor.

Ben adamlara hayvan gibi düklükler verdim ya la. :wall:

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
Ya çok az ya da hayvan gibi toprak verecen. Düklük dağıtmayıp kontluklarla yetin veya krallıkları ver. Yoksa düklükleri dağıtmak pek verimli değil.

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
Ya çok az ya da hayvan gibi toprak verecen. Düklük dağıtmayıp kontluklarla yetin veya krallıkları ver. Yoksa düklükleri dağıtmak pek verimli değil.

İşte bunların hepsi tembellik. :wall: CK+ ile oynayacam şimdi en baştan ama bu sefer adam akıllı. Latin Krallığı'nı yahudi olarak oynayayım diyorum. :P

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
Hikaye yaz hikaye, forum az Yavudi görsün.

Çevrimdışı doctorrrr

• Mandate
  • *
teknolojiyi nasıl okadar büyüttün? bide şu yağma işi nasıl yapılıyor hiç anlamıyorum anlatırmısın biraz

Çevrimdışı Nyderrath

• İmperium
  • *
Çok iyi bir oyun olmuş. Bende keşke böyle uzun soluklu oyun oynasam. Fakat 100-150 yıl oynayıp sıkılıp yeni oyun açyorum.  :(
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?

Çevrimdışı MadKing

• Mandate
  • *
Çok iyi bir oyun olmuş. Bende keşke böyle uzun soluklu oyun oynasam. Fakat 100-150 yıl oynayıp sıkılıp yeni oyun açyorum.  :(
Sinema Öğrencisi

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
teknolojiyi nasıl okadar büyüttün? bide şu yağma işi nasıl yapılıyor hiç anlamıyorum anlatırmısın biraz
Öncelikle iletin gözümden kaçmış, özür dilerim.
Teknoloji 1.10 yamasıyla birlikte görece hızlı yayılmaya başladığından dolayı roketatarı keşfetmek fazla zor olmadı. İşin püf noktası sistemi anlamakta, mesela üniversiteler şehirlerde "City Infrastructure" belirli bir seviyeye geldiği zaman inşa edilebiliyor. Ben de bunu bildiğim için sürekli bu teknolojiye ve inşaat masraflarını azaltması için "İnşaat" teknolojisine puan yatırdım. Bir süre sonra ülke geneline yayılan teknoloji, her yerde üniversitelerin kurulmasına ve bana daha da çok ekonomik puan gelmesine sebep oldu. Bu da böyle çığ etkisi denilen bir şekilde devam etti ve sonunda 20 ekonomi puanıyla bütün ekonomik teknolojileri tamamladım.
İkinci püf noktasıysa odaklanma. Sadece bir konuya odaklanıp o teknolojiyi araştırdığın sürece, diğer teknolojiler kendiliğinden yayılacaktır. Böylece bir teknolojiye çok fazla ahead penalty yesen bile araştırmayıp puanlarını biriktirdiğin diğer teknolojiler açığı kapatmanı sağlayacaktır. Sonra başka bir teknolojiye, ardından öbür teknolojiye vb. derken bir de bakmışsın ki Poland can into space olmuş.

Yağma konusu daha basit, askerlerini bir yerde toplayıp üstteki çapraz balta şeklindeki yağma işaretinden yağmacı ordusu durumuna getiriyorsun. Sonra sana komşu olan bir kontluğa veya gemilere bindirerek istediğin yere yolluyorsun. Ordunun üstünde yağma işaretinin daha küçüğü çıkacaktır, o kırmızıya dönene kadar orduyu kendi haline bırakman lazım. Kırmızıya döndükten sonraysa başka bir bölgeye gidip devam etmen lazım. Ayrıca oyunda sadece putperestler yağma yapabiliyor, ben kendi oyunumu kafama göre modladığım için herkesin yağma yapabilmesini sağladım.

@Corinthian, Madking: Ben de genelde öyle yapıyorum ama bu sefer oyun bayağı sardı. Zerdüştleri ve 1.10 yamasını gerçekten harika yapmışlar, size de denemenizi öneririm.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2013, 14:54:58 Gönderen: TirollüDoruk »

Çevrimdışı barkardes

Roketatar mı var bunda?Şaka mı başka bir şeye roketatar mı diyorsun.  :P

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
Roketatar mı var bunda?Şaka mı başka bir şeye roketatar mı diyorsun.  :P
He 13. yüzyılda roketatarı buldum.  :fpalm:
Şaka, teknolojinin aşırı hızlı gelişmesine ve 1500 yılı teknolojilerini 1100-1200lerde keşfetmemle dalga geçtim.

Çevrimdışı barkardes

Acaba DLC'de iyice sapıttılar mı diye merak ettim.Sunset İnvasion'dan sonra o da beklenir.

Çevrimdışı erman95

• Kaptan
  • *
  • Mareşal Erwin Rommel
norveçlileri zerdüşt yaptın ya helal olsun :D

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • İmperium
  • *
Acaba DLC'de iyice sapıttılar mı diye merak ettim.Sunset İnvasion'dan sonra o da beklenir.
Crusader Kings Z geliyor, sen asıl onu görecen.
Ayrıca laf atma Sunset Invasionıma, bu oyunda SSI de var. Aztekler gelsin Askeri Teknoloji kasmak için kullanıcam adamları.

norveçlileri zerdüşt yaptın ya helal olsun :D
Adamlar üşüyorlardı, iki ateş yaktık da kemikleri ısındı hiç değilse. Ne yazık ki sonradan İsveç, Norveç ve Danimarka'yı fethetti ve İskandinav Dininde reform yaptı. Şu sıralar Bizans'a Almanya için büyük kutsal savaş ilan etmekle meşgul.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2013, 19:11:45 Gönderen: TirollüDoruk »

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.