Gönderen Konu: İngiliz Rüyası  (Okunma sayısı 6299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
İngiliz Rüyası
« : 15 Temmuz 2012, 14:35:24 »
İngiliz rüyası hikayemize hoş geldiniz.

Oyuna başlayalı uzun zaman oldugu için şu anki oyandıgım krala gelinceye kadar tarih kitapı gibi olacak kusura bakmayın.

Oyunuma 1066 kasım ayında William I la başladım.

William I the Conquer : (1027-1094) Tahta Çıkış :1066 / 28 yıl hüküm sürdü.

Ölüm nedeni :Av esnasında bir ayı tarafından öldürüldü.

1.Eşi : Mathilda : 1070 de dogal nedenlerden öldü.
2.Eşi: Navara Kralanın kızı Emesinda.
Emesinda ile olan dügünün kutlaması :

Cocuklar:
Adele (Kız):19 yaşında salgın hastalıktan öldü.
Robert: 22 yaşında salgın hastalıktan öldü.
Gundred (Kız) :Bizans prensi Andrenikasla evlendirildi.
Cecilia (Kız) :İskoç prensi Duncanla evlendirildi.
Richard:Bizans kralının kızı Theodora ile evlendirildi (Tahtın varisi)
William : 12 yaşında salgın hastalıktan öldü.
Constance (Kız) : Alman Prensi Heinricle evlendirildi. ( Ogulları Otto III İtalya krallıgını kurdu):
Geva (Kız): Danimarka Kralı Ulfla evlendirildi.

-Duke Eadwin Lancester isyanı isyan 7 yıl sürdü. Eadwin ve yandaşları esir alınıp öldürüldü.
-İskoçyadan Cumberland bölgesi geri alındı.

Richard I the Tyrantt :(1057 -21 Temmuz 1103) Tahta Çıkış:1094/9 yıl hüküm sürdü.
Ölüm nedeni : Romayı kuşatan müslüman ordusuna karşı savaşırken öldü.

Müslümanlarla olan savaşta ölümünü gören bir lordun anlattıkları ile kraliyet ailesinin yaptırdıgı tablo :

Eşi: Bizans prensesi Theodora (Dogal nedenlerden öldü)
2.Eşi :Adele de Forges

Cocukları:
Elenor (Kız):Aragon Kralı Louisle Evlendirildi.
Richard II : Elizabethle evlendirildi. (tahtın 1.varisi)
William II :Alman prensesi Ameile evlendirildi (tahtın varisi)
Elise (kız): Bizans İmparatoru Michael VIII le evlendirildi.
Selova (kız): Fransa kralı Arnultla evlendirildi. (Ogulları Richard the unready Fransa kralı oldu)

-İrlanda beyligi desmond alındı.
-Galler bölgesindeki bagızmsız beylikleri ortadan kaldırdı ve Galler Krallıgı ünvanınıda üstüne aldı.

-İngiltere Lordlar ayaklanması krallıgının 2. yılında başladı.
Kont Rudolph Surrey :Esir edildi ve hapishanede öldürüldü.
Kont Stefen Sussex : 2 yaşında idam edildi.
Kont Robert Leicester : Yakalanıp idam edildi.
Kont Dolfin Cumberland : Yakalanıp idam edildi.
Kontess Voldrede Martain : Yakalanıp idam edildi.

« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2012, 20:23:57 Gönderen: Livered »

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Kral
  • *
Ynt: İngiliz Rüyası
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2012, 16:11:11 »
Güzel bir hikaye olması dileğiyle başarılar dilerim.

Çevrimdışı Stuka

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2012, 16:54:57 »
Başarılar.Hikayenin devamında oyun içi görüntüler mi koyacaksın? O dönemi anlatan başka resimler mi kullanacaksın?

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2012, 15:58:00 »
o dönemi anlatan resimlerle oyun içi görüntüler kullanıcam. Oynadıgım krala kadar daha 3 kral daha var arada yazacagım. Oynadıgımla beraber daha güzel olacak.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2012, 16:22:46 »
Richard II the Cruel :(1075 - 30 Ekim 1129 )Tahta Çıkış :1103 /26 yıl hüküm sürdü.

Ölüm Nedeni: 1129 Agustosta felç geçirdi. 2 ay acı çektikten sonra öldü.

Eşi-Elizabeth ( 1126 da kendini dine adaması üzerine Richard II tarafından lordlarında destekledigi bir komplo sonucunda öldürüldü)
2.Eşi:Macar prensi Margit 17 yaşında.

Cocuklar:
-Emma:Bizans Kralı Engeniosla evlendirildi.
-Stephen :İsveç prensi gunhildle evlendirildi.

-Fransadaki Britanya devletini iç karışıklıklardan faydalanıp işgal etti.
-İskoçyadan Lothian beyligini,cumberland lordunun hakkını öne sürerek istila etti.
-Ulster, Tyrone, Tyrconnell İrlanda beyliklerini aldı.

Kontes Heria Northampton isyanını bastırdı. Kontess tüm hakları elinden alınıp zindanda çürümeye terk edildi.

Norman etnik kültürünü terk edip İngiliz kültürüne geçiş yaptı.

Stephen : (1111 - Nisan 1130) Tahta geçiş: Ekim 1129 /6 ay hüküm sürdü.
Ölüm nedeni : Kont Eadgar Lancersterın satın aldıgı Kraliyet konsey üyesi Seger Argues tarafından yatagında öldürüldü.

Eşi:İsveç prensesi gunhild.

Cocukları:
Elizabeth(Kız) Amcası William II nin egitimine verildi.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2012, 16:55:31 »
William II :(1076 - Kasım 1132): Tahta geçiş: 27 Nisan 1130 / 2.5 yıl hüküm sürdü.
Ölüm Nedeni: Tahta beklenmedik bir şekilde geçtiginde hastaydı. Lancester İsyanı  hastalıgını daha da arttırdı ve buna baglı olarak öldü.
Taç giyme töreni :

William II isyan öncesi verdigi şölende :

Eşi: Alman prensesi Ameile

Cocukları: (Ameileden kaynaklı olarak zor da olsa tek cocukları oldu)
Torf :Reşit olur olmaz merhum amcasının eşi Macar prensesi Margitle evlendirildi.

-Tahta geçmesiyle Eadgar Lancester isyanı başladı. (Eadgar Normandy,Lancester,York,Kent ve Cornwall dukelıklarını elinde bulunduruyor)Öldügünde isyan devam ediyordu.

William II isyancılarla savaşırken :
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2012, 20:20:36 Gönderen: Livered »

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2012, 16:33:05 »
Kutsanmış Kral
[/glow]

Benim adım Torf de Normandie. 1114 yılında dogdum. Annem evlendikten sonra yakalandıgı hastalık nedeniyle cocugu olmayacagını ögrenmesinin ardından ettigi duaların sonucuyum. Babamın William II nin tek evlatıyım. Cocukken oyuncaklarımı ve eşyalarımı diger cocuklarla paylaşırdım ve bu ailemin cokhoşuna giderdi. 6 yaşında Amcam Richard II nin eşi Elizabeth tarafından egitilmeye başlandım. Okumayıve araştırmayı seviyordum. 1126 yılında Elizabeth yengemin öldürülmesi ile egitimimin kalanını annem Ameile vermeye başladı.
Egitimi esnasında italyan ressam gucinenin yaptıgı tablo :

Babam o vakitten itibaren nereye gidersem gideyim yanıma muhafız vermeye başladı.Yedigim içtigim her şey başkalarınca önce kontrol ediliyordu.

Amcam Richard II nin felç geçirmesi ve ardından ölümü ile kuzenim Stephen tahta geçti. Onun görkemli taç giyme töreninde kendi taht rüyalarımıda gömmüştüm.

6 ay sonra bir mucize oldu. Stephen öldürülmüştü. Hasta olan ve tedavi gören babam, tedavi gördügü manastırdan apar topar gelerek taç giymişti. Taç töreni sıkı güvenlik önlemleri altında yapılmıştı nedeni bir kaç gün sonra ortaya çıktıgında çok şaşırmıştım. Amcamın sadık adamı Eadger Lancester yanında 5 dukelık topragıyla beraber isyan bayragı açmıştı.

Babamı ordusunun başında kaleden ugurlarken soyumuzun son erkegi ben kalmıştım. Güvenlik önlemleri iki katına çıkarılmıştı. Annem nereye gidersem gideyim benle geliyor herhangi bir durumda hayatını feda etmeye hazırlanıyordu.

Babam isyanın 1.yılında üst üste zaferler kazandı ama saglıgı daha da bozuldu ve orduyu güvendigi generallere emanet etmek zorunda kaldı. Babamın ordunun başından ayrılması elde edilen zaferlerin durmasına neden oldu.

Babam 18 yaşına bastıgım gün annemin itirazları ve gözyaşlarına ragmen beni Amcamın 2.eşi Macar prensesi Margitle evlendirdi. Amcam eşine el sürmemişti tek tesellim buydu.Babam böylece Macar krallıgının yardımını almayı planlıyordu.

Eşimin hamile kalma sevinci babamın hastalıgının artması ile kursagımda kaldı. Otorite boşlugu asilerin üst üste zafer kazanmasına sebep olmuştu.

12 Kasım 1132 de gece yarısı gürültüler ve koşuşturmalarla uyandım.İsyancıların içeri girdigini ve ölümün geldigini düşünürken kapının acılması ile bu fikrim yok oldu. Gözleri yaşlı annem, sadık lordlar ve baş rahip kapıdaydı. Babam William II ölmüştü.

Taç giyme törenim gövde gösterisine dönüşmüştü. Ulaklar yeni kralının ilanı ile etrafa yayılırken. Ülkenin ve ailemizin gelecegini ellerimde hissediyordum.

Taç giyme töreni :
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2012, 20:28:10 Gönderen: Livered »

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2012, 10:06:14 »
yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı sekiztop

• Misyoner
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2012, 10:16:25 »
Resim koymalısın yoksa bu iş böyle yürümez  :deal:

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Kral
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2012, 10:42:47 »
Resim olmadığı için çoğu kişi okumuyor.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2012, 14:27:02 »
ekleyecem resimleri akşam :) işyerinden eklenmiyor.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2012, 20:29:07 »
Resimler eklendi diger bölümlerde hem oyundan hemde bu tip resimlerle desteklemeye devam edicem. Umarım resimleri begenirsiniz.

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2012, 23:06:50 »
Çok güzel bir hikaye  crwn*
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2012, 00:09:42 »
TORF : Tahta Çıkış : 12 Kasım 1132.

Lancester isyanının ateşi devam ederken savaşta kaçamak dövüşen lordların hepsi çeşitli vaatler karşılıgında aktif olarak savaşta yer almayı kabul ettiler. Toplanan paralı askerlerle beraber ordunun başında savaşa doğru yola çıkarken her şeyin bu saldırıya bağlı oldugunu biliyordum.

Planım basitti kendi birliklerim ile Lancester ordusunun merkezine saldırıp kanatlardan lordlarım ve paralı askerlerimin saldırısı ile düşmanı ezmek. Savaş borularının sesleri ile okçularıma yaylım ateşi emri verdim.

Ordular birbirine girerken ben muhafız birligimle tepeden izlemekle yetiniyordum. Lordlarım ve paralı askerleriminde gelmesi ile Lancester birlikleri kaçmaya başladı. Zafer bizim oldu.
Artık Lancester kalıntılarını kovalayıp yok etmek geriye kalan.

Aylar birbirini kovalıyorken saraydan oglum oldugunun haberi geldi. Saglıklı bir cocuk. Kraliçem ismini William koymuş.

En sonunda Lancaster kalıntılarını kıstırdık. Teslim olma çağrılarını red ettiler. Az sayıdalar ve küstahlar. Ordumun en önünde yer aldım. Eadgar lancester benim ellerimde can verdi.

15 Nisan 1133 isyan en sonunda bitti. Ülkeme biraz olsun huzur gelecekmi acaba ?

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2012, 19:10:59 »
Paralı askerlerimi dagıtmamı fırsat bilen İskoçya, cumberland lordumun elinde tuttugu lothian eyaletini almak için Moray düklügü krizini bahane ederek saldırıya geçtigini haber aldım. Ülkem daha yeni bir savaştan çıkmıştı. Yorgundu, askerlerim evlerine dönmek istiyordu. cumberland lorduna kuzgunlarla iskoçları karşılaması emrini verdim. Askerlerime ve lordlarıma yagma ve para vaati vererek ordumu iskoçyaya dogru cevirdim.

Yoldayken Stirlingde cumberland lordunun birliklerinin tuzaga düştügünü ve geri çekildigi haberlerini aldım. İskoçlar yagma yaparak ilerliyordu.  en sonunda Mayıs başında yorgun ve bitkin olarak düşmanı karşılamak için yetişmiştim. İskoçlar akıllıydı. Stirlinge geri çekildiler ve savunma düzenine geçtiler.

iki günlük dinlenme ve toparlanmanın ardından iskoçlara saldırı emri verdim. Orduma güveniyorum.

İskoç ordusu stirling köprüsünün yıkılması ile nehir ve benim ordum arasında kaldı. Yedeklerimide savaşa sürdüm. Habercilerim İskoç kralının nehrin diger tarafında kaldıgını ve muhafızlarıyla kaçtıgını haber verdiler.

Savaşı kazandık. İskoç kayıpları korkunç. 3500 iskoç istilacı öldürülmüştü. Cesetleri üst üstte yıgdırıp yaktırdım.
Mühendislerim nehri geçmem için köprüyü onarır onarmaz iskoç kralını takip etmeye başladık. İskoç kralı kaçarken topladıgı birliklerle tekrar üzerime geldi. Dunhlae de yaptıgımız savaşta iskoç ordusunun son kalıntıları da yok oldu. İskoç kralı atının üzerinde tek başına kaçarken görüldü, askerlerim peşinde.
Haziranın başında iskoç kralı yakalanıp karşıma getirildi. Bir zamanların gururlu kralı bir dilenciye benziyordu. Moray dükalıgı ve yüklü bir tazminat karşılıkı kendisini özgür bırakan anlaşmayı imzaladı. En sonunda biraz barış. Askerlerim evlerine dönerken bende kraliçemin kollarına dogru yola çıktım.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #16 : 20 Temmuz 2012, 21:41:10 »
oyunda kaldıgım yere geleyim. Koyucam. Yaklaşık olarak şu an oyunda 6 yıl ilerdeyim. O arayı böyle gecicez :( Ama oyunda kaldıgım yere gelir gelmez oyun içi resimlerde geliyor.

Çevrimdışı leyton

• Misyoner
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #17 : 21 Temmuz 2012, 09:09:06 »
6 yıl mı ?  rlywrd*

Bence yeni bir oyun aç onu yaz resimli bir şekilde.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #18 : 21 Temmuz 2012, 09:55:15 »
Huzur ve barış vardı artık. Tüm lordlarımın da katıldıgı bir turnuva düzenleme kararı aldım. Turnuva acıları unutturdu.

2.ve 3. cocugumum 1 er yıl arayla dogması en güzel haberlerdi benim için.

1135 Kasım: Papa ispanyadaki, son kalan hiristiyan aragon lordlugunun kurtulabilmesi için haçlı seferi ilan etti. Avrupadaki iç savaşlar ve ülkelerin birbiriyle savaşlaı yüzünden benim dışımda katılan olmadı. Ülkemin her yerinden bu kutsal sefer için askerler ve gönüllüler wessexe akın etti. Muazzam bir ordu toplanmıştı.
1136 Ocak: Zaragoza kenti önünde müslümanlarla karşılaştık. askerleri benden fazlaydı ama süvarileri azdı.
Zafer bizim. Süvarilerimiz müslümanları ezdi. Çok sayıda müslüman komutanı esir düştü. Aralarında Emir mundinin ogluda var. Rahipler hepsini öldürmek taraftarı olsa da onlar işimize yarayacak.

1136 Nisan: Albarric' de 2.kez karşı karşıya geldik. Tek bir müslüman bile savaş alanından kaçamadı.

1136 Mayıs: Emir Mundi Aragon topraklarını bırakmayı ve esirler içinde fidye ödemeyi kabul etti. Aragon toprakları özgürlüktü tekrar kralllık olacaklardı. Haberciler bana 9 yaşındaki Aragon lordunun öldügü haberini verdiklerinde şaşırtım.
Aragon Krallıgını da kendi üstüme aldım. İngiliz toprakları ispanyadaydı artık. Rahipler beni kutsadılar.

Ülkeme döndügümde artık huzurluydum. Ülkemi kalkındırmak ve uzun zamandır süren yıkımları onarma vaktiydi.

1140 yılında İrlandadaki Connacht beyliginin lordunun ölmesi burayı iç karışıklıga düşürdü ve bunu fırsat bilip orayı istila ettik.

Çevrimdışı Livered

• Mandate
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #19 : 21 Temmuz 2012, 09:56:47 »
Oyundaki kaldıgım yere geldim hızlı bir şekilde artık oyun içi resimler olacak.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.