Gönderen Konu: 3. Haçlı Seferi - Şam Emirliği  (Okunma sayısı 13528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
3. Haçlı Seferi - Şam Emirliği
« : 30 Haziran 2012, 18:23:57 »
GİRİŞ

Yıl:1 Ocak 1187
Versiyon:1.06
DLC'ler:Hepsi (9 DLC)

Sene 1 Ocak 1187.Ben Şam Emiri 1. Al-Afdal ve aynı zamanda Eyyübi sultanlığının varisi.

Babam Eyyübi'lerin Sultanı Salaaddin Eyyübi.

Katolik hristiyanların yaptıkları haçlı seferleriyle Kudüsü elimizden almayı başardılar.Ama bir gün gelecek,hepsini buralardan def edeceğiz!Ve o gün eminimki çok yakındır!Henüz gencim,yaşım daha 17.Evlenmek için gencim ama müslüman dünyasında işler böyle yürür.16 yaşına geldiğinde 3 eşinden daha azı varsa,asla söz sahibi olamazsın.Bunun için benimde evlenmem gerek.

Bugün şam,kudüs sınırında bir katolik köyü gördüm ve atımın üstünden dikkatlice orayı izledim.Eski bir kulübenin önündeki kuyudan kovayla su çıkaran bir kız gördüm ama ne kız..Şuana kadar gördüğüm güzellikler içinde en güzeli!mutlaka o kız benim olmalıydı,bu yaptığım şey müslüman dünyasında hoş karşılanmazdı belki ama,ben sultanımı bulmuştum,artık gerisi umrumda değildi.Kızın dilini bilmediğim için adamlarımla köyü basıp kızı aldık ve Şam'daki sarayıma götürdük.1 hafta sonrada benim emrimle düğün hazırlıklarına başlandı.Kız benden nefret ediyordu,daha ne olduğunu bile anlayamamıştı...

Nihayet tüm hazırlıklar bitti ve o güzel kızla evlendim.40 gün 40 gece şenlikler başlasın!

Zaman hızla geçiyordu.Kudüsdeki müslümanlara yapılan işkenceler çoğalıyordu.Kudüs ağlıyordu resmen!Ve sonunda beklediğim haber geldi! Halifemiz kudüse Cihad ettiğini tüm dünyaya duyurdu!Bende elbette burada oturup savaştan haberler beklemeyeceğim! Yaşım 17 henüz ancak savaşa hazırım! ALLAHU EKBER!!
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 21:02:26 Gönderen: oguz350 »

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

Ynt: 3. Haçlı Seferi - Şam Emirliği
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2012, 18:50:12 »
Harika  crwn*
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı TurkSith

• (TurkJedi)
  • Kaptan
  • *

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2012, 20:00:40 »
Giriş bölümünü fazla güzel yazamadım biliyorum ama bölümler bence güzel oldu :) Şu anda 2 bölüm hazır bir tanesini saat 9 a doğru yayınlarım.Okuyup yorum yapanlara teşekkürler,gerçekten yorumlara ihtiyaç duyuyor insan hikaye yazarken yoksa yazası gelmiyor,yazsada güzel olmuyor :)

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Kaptan
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2012, 20:03:48 »
Giriş bölümünü fazla güzel yazamadım biliyorum ama bölümler bence güzel oldu :) Şu anda 2 bölüm hazır bir tanesini saat 9 a doğru yayınlarım.Okuyup yorum yapanlara teşekkürler,gerçekten yorumlara ihtiyaç duyuyor insan hikaye yazarken yoksa yazası gelmiyor,yazsada güzel olmuyor :)
Giriş bölümü gayet güzel.Senden o genci sapık biri yapmanı bekliyorum.Herkezden çocuk yap.

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2012, 20:25:40 »
Tüm CK2'leri okuyorum bunuda okyuacağım.Bu arada giriş bölümünde başlangıç tarihi 1987 onu düzelmeyi unutma. ;D

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2012, 20:40:36 »
Tüm CK2'leri okuyorum bunuda okyuacağım.Bu arada giriş bölümünde başlangıç tarihi 1987 onu düzelmeyi unutma. ;D

sağol haber verdiğin için :)

Çevrimdışı venom41

• Mandate
  • *
  • As You Wish - Saaya...
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2012, 20:43:53 »
Güzel olmuş eline sağlık. Ard arda olan resimlerin arasına düzen amaçlı boşluklar bırak derim. Uzun uzun mu yazmak istiyorsun bilmiyorum ama eğer öyleyse olaydan olaya biraz daha yavaş atla. Son olarak yazıyı okunabilir bir yeşil yaparsan güzel durur gibime geliyor  ;)

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2012, 20:55:21 »
Güzel olmuş eline sağlık. Ard arda olan resimlerin arasına düzen amaçlı boşluklar bırak derim. Uzun uzun mu yazmak istiyorsun bilmiyorum ama eğer öyleyse olaydan olaya biraz daha yavaş atla. Son olarak yazıyı okunabilir bir yeşil yaparsan güzel durur gibime geliyor  ;)

Dikkate alındı ;) birazdan vericem 1. bölümü

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2012, 20:59:11 »
1. BÖLÜM

Halifemiz Al-Nasir'a ulaklarımla gönderdiğim bir mesajda,sonuna kadar onun yanında olduğumu söyledim...

Mareşalime bütün ordunun hazırlanmasını emrettim.Cihad'a gidiyoruz!

Cihad sırasında babam Selaaddin Eyyubi'nin Güneydeki monopolist kafirlere sefere gittiğini öğrendim.Malesef Cihadımızda bu güçlü destek bir süre yanımızda olmayacak.

Haçlıların İspanya yarımadasındaki Endülüs devletine yöneldiği haberini aldım.Bu demek oluyorki biz Kudüs'e yönelirken,onlar endülüse yönelecek.Sanırım iki taraf içinde zafer zor olmayacak.

Abbasi halifesi Al-Nasir Kudüs'e saldırıya çoktan geçmiş ve sayıca azlar.Tüm birliğimi oraya yönelttim.

Sonunda savaş alanına ulaştık.Hayatımdaki ilk savaşımda Mücahit oldum! Saldırın aslanlarım,Hücuumm!

Kuzeyden gelen destek yüzünden sayıca çok az duruma düştük ve malesef geri çekilmek zorunda kaldık.Ama muhakkak intikam için döneceğiz!
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 21:03:26 Gönderen: oguz350 »

Çevrimdışı venom41

• Mandate
  • *
  • As You Wish - Saaya...
« Yanıtla #10 : 30 Haziran 2012, 22:03:38 »
Güzel olmuş.  :D Yolda paralı askerlerle falan karşılaş bence, Kudüs için parasız katılsınlar sana  :tongue23:

Bu arada önerimi uyguladığın için sağol :)
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 22:04:17 Gönderen: venom41 »

Çevrimdışı Luftwaffle

« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2012, 22:47:07 »
Guzel olmus ama bence Selahaddin ile yazsan daha dramatik olurdu.

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2012, 22:50:39 »
Guzel olmus ama bence Selahaddin ile yazsan daha dramatik olurdu.

bu bitsin Oguzlarla yazıcam 1066'dan veya İsveç 1066 :)

« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2012, 23:29:35 »
Harika olmuş adaş  crwn*

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2012, 00:11:02 »
Teşekkürler :) 2 bölüm daha hazır onları birleştiripmi yayınlasam ? kısa oluyor diyosanız birleştirip veririm ikiside 1. bölüm kadar.

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #15 : 01 Temmuz 2012, 01:13:22 »
Şam'da gezerken Norveç'teki kızı gördün ha, vay anasını. :P

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #16 : 01 Temmuz 2012, 01:18:09 »
Şam'da gezerken Norveç'teki kızı gördün ha, vay anasını. :P

Orasını karıştırma sen  ;D

« Yanıtla #17 : 01 Temmuz 2012, 10:00:53 »
Teşekkürler :) 2 bölüm daha hazır onları birleştiripmi yayınlasam ? kısa oluyor diyosanız birleştirip veririm ikiside 1. bölüm kadar.
Sen yaz  :leer:

Çevrimdışı oguz350

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #18 : 01 Temmuz 2012, 12:19:02 »
2. BÖLÜM

Yorgun ve bitkin bir durumda Şam'daki sarayımdan içeri giriyorum,atımdan iniyorum ve Hizmetkârlarım uzun zamandır beklediğim muhteşem 2 haber veriyolar!

Asklerimin evlerine dönmelerini emrederek,gönderiyorum.Bir süre toparlanmak için bekleyeceğiz ve Şehit askerlerimizin intikamı için onların kalbine saldıracağız.Hedefimiz Kudüs!

Sabaha karşı kadın çığlıklarıyla uyanıyorum.Kapıdan dışarı çıkıyorum ve korumalarıma ne olduğunu soruyorum.Karşılığında Bast Sultanın doğurmakta olduğu haberini alıyorum.Koşa koşa onun olduğu mekana gidiyorum.Kapıyı açtığımda kadın hizmetkarların elinde bir çocuk görüyorum.Benim oğlum!Bir Erkek!Ona babamın ismini vereceğim,Saladin. 2.Saladin Eyyubi...
En büyük hayalimdi bir erkek çocuk.Ülkedeki ünlü müzisyenleri çağırttırıyorum ve harika bir sofra hazırlattırıyorum.Şenliklerle oğlumun doğuşunu kutluyoruz,tüm halkımla beraber...

Amcamdan bir mektup geliyor.Mektubunda,savaşa girdiğini ve bendende destek beklediğini söylüyor.Tabiki kabul edeceğim.

Arabistan Emirliğini kuruyorum ve bunu halkıma verdiğim güzel bir ziyafetle kutluyoruz.

Hamam'ımda abdest aldıktan sonra işlerimin başına dönerken,uzun zamandır hasta olan 3. eşim Gülnaz'ın ölüm haberini alıyorum.Bu gerçekten çok acı.

Yeniden gücümüzü topladık ve intikam için hazırız! Tüm vassallarıma ve mareşalime orduyu hazırlamasını emrettim.Bütün gücümüzle saldıracağız.

Vasalım şeyh Teymur ile aram pekte iyi değil.Bana karşı her an ayaklana bilir.Şuanda onunla uğraşmak istemiyorum,direk Kudüs'e yöneleceğim.Bu yüzden gönderdiğim hediye ile onun gözünü boyuyorum.

Nihayet Kudüs'e vardık ve kuşatmalar için hazırlıklar başladı.Dinimizin kutsal kitabı Kur'an-I Kerim'i ezberleyip hafız olmak istiyorum.Böylesi her açıdan daha iyi olacak.Hem bir Müslüman lider bu kitabı kesinlikle ezberlemeli.Bu nedenle kuşatma sırasında arada bir açıp okuyorum.

Tüm gücümüzle Kudüs'ü kuşatmalarımız devam ediyor.Merkezi ve diğer 2 şehri kontrolümüz altına aldık.Geriye kaldı Kudüsün ünlü kilisesi.

İspanya'dan beklediğimiz haber geldi! Endülüs devleti Haçlı ordusunu geri püskürtmeyi başarmış!

Ahmet adında oğlum oldu.Daha şimdiden belli ileride büyük birisi olacağı.Ahmet'i alıp sarayımın bahçesine çıkıyorum,onu göğe kaldırıyorum ve Allah'a bir kez daha şükrediyorum.

Savaşta üstün taraf biziz.Zafer yakındır...

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #19 : 01 Temmuz 2012, 13:13:24 »
Hiç de üstün görünmüyorsunuz savaşta. :P

Muharebelerde ezilmişsiniz. İşgal ede ede bir yere kadar. %20 skorla barış marış yapmaz Hristiyanlar. ;D

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.