Gönderen Konu: Rüyaların ve Kabusların Adası İrlanda  (Okunma sayısı 7429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • YokÖyleBişi Blogum
Rüyaların ve Kabusların Adası İrlanda
« : 04 Nisan 2012, 18:39:33 »

Üç taç vardır bayrağımızda; üç taç, üç güç adına. Biri kudrettir, kudretimizi simgeler. İkincisi şerefimizdir, en yegane sevgilimiz. Sonuncusu ise zaferlerimizdir. Hiç biri tek başına bir anlam ifade etmez bizim için, lakin hepsini bir araya getirdiğiniz vakit, işte o zaman Munster gelir akla, o zaman biz geliriz. Bayrağımıza gözlerinizi kısarak bakınız, bakınız ve görünüz orada sizi izleyen insan suratını. Bunun anlamı basittir: Hepimiz farklı insanlar olabiliriz ancak bu bayrağın altında hepimiz biriz!

Munster adına! İrlanda adına!

Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Probang

Hurra!
Başarılar :D
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum
Teşekkürler. :) İlk bölümü yazıyorum şu anda.

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
İrlanda kolay ya başarılar.

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum
Amacım sadece İrlanda'yı ele geçirmek olsaydı evet çok kolaydı ancak amaçlar giderek artıyor. Teşekkürler.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

Başarısızlıklar :P

quaNdıRdıM xD Başarılar

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum

Bölüm 1- Yoklukların Ülkesinde Bir Dük

İrlanda'nın güneyindeki pek verimli olarak nitelendirelemeyecek topraklardır benim evim, kalem buradadır, oğlum buradadır, askerlerim, kısaca her şeyim buradadır benim. Adım Murchad'dır. Munster Dükü Murchad olarak da bilinirim. Bir kadınım yoktur, tabii sarayda her gün seviştiğim kadınlar var ancak karım yok. Oğlum da evli değil. Ormond bölgesini yönetmesi için verdiğim lordum Ragnvald ise bana isyanın eşiğinde. Anlayacağınız durumlar çok kötü. Etrafımda bizi bir defada yutabilecek güçte devletler var, İrlanda'nın diğer dükleri ise körden başka bir şey değil. Tek amaçları yemek, içmek ve düzüşmek. Sınırlarını genişlemek ise daha çok yiyebilmek, daha çok içebilmek ve daha çok kadınla sabahlayabilmek için bir araç yalnızca.

Lord Ragnvald ile aramın kötü olmasından pek hoşnut sayılmam. Hoş, adamın kendisini sevmesem de bir lordum olduğu için onunla aramı iyi tutmam gerekli. Tiksiniyorum bu diplomasiden, bürokrasiden. Odamdayken yüzüne güldüğüm köpek, odadan çıktıktan sonra arkasından küfrediyorum, aynen şu anda yaptığım gibi, aynen onun da bana yaptığı gibi. Ancak adama güvenebilmem gerekli, bana isyan etmemesi gerekli. Şu an o kadar güçlü değilim. Munster böyle bir isyanı kaldıracak kadar güçlü değil henüz. Kaldı ki planlarımı gerçekleştirmek için de ona ihtiyacım var. Böyle büyük işlerin arifesindeyken arkamı güvenemeyeceğim bir adama, bir haine dayayamam. Onu içkilerimden sorumlu kişi yapmaya karar verdim. Entrikaların ortasında birinin içkisine bir kaç damla zehir atılarak öldürülmesi hiç zor olmaz, hele ki benim gibi büyük düşünen birinin...

Avlanmayı severim, avlanmak en çok sevdiğim şeyler arasındadır hatta. Doğanın içinde olmak, o kadar sorundan uzakta olmak ve rahatça içebilmek... Büyük Av Organizasyonunu duyurdum bugün halkıma. Onlara duyurduktan hemen sonra da kalemden çıkış yaptım, doğaya doğru ağır ağır ilerledim atımın üzerinde. Arkamda bana itaat etmeye yemin etmiş askerlerim ve avlarımı toplaması için getirilen tazılar... Halkıma bir söz verdim, bunu inandığım için yapmadım tabii, tek amacım neler başaracağımı görmelerini sağlamaktı, bunu sağlayıp bana daha sıkı destek olmalarını sağlamaktı. Onlara Beyaz Geyiği bulacağımı söyledim. Beyaz geyik mesajları taşır bizim kültürümüzde. Diğer taraftan mesajları, ilahi mesajları. Onu bulursam ya da halkım böyle düşünürse alacağım destek daha da artar. Bu gibi zamanlarda ise destek her şeydir.

Av sırasında rahat bir şekilde düşünebilme fırsatım oldu uzun bir zamandan sonra. Geleceği düşündüm çoğunlukla. İnsanların benden sonra benimle ilgil neler diyeceğini... Bana ne lakap takmışlardı acaba? Dul mu demişlerdi? Yoksa bekar mı diyorlardı? Bir insan karısı olmadan elbette yaşayabilirdi ancak bu insan bir kral olmamalıydı. Bir hükümdarın karısı olmalıydı. Güçlü aile bağları olmalıydı. Kararımı vermiştim, ilk iş olarak evlenecektim.

Varisim için Kutsal Roma İmparatorluğunun prensesini layık görmüştüm. Onunla evlenmesi, bizim geleceğimizi için iyi olacaktı, ileride çok güçlü bir müttefik kazanmış olacaktık. Ben ise Navarra prensesiyle evlenecektim. Pek mantıklı değil gibi geliyor kulağa, neden ben Kutsal Roma İmparatorluğunun prensesiyle evlenmiyorum ki? İşte cevabı çok basit. Çünkü Navarra prensesi çok daha güzel ve çekici, ayrıca bir latin... Güzel bir kraliçe, her zaman akıllı bir kraliçeden iyidir. Kaldı ki Kutsal Roma İmparatorluğunun prensesini de aileme katmış oluyorum. Kötü bir şey değil yani.

Varisimle benim düğünlerimizi aynı gün yapma kararı aldım. Bunu neden aldığımı bilmiyorum ancak bana doğru göründü. Aslında biliyorum nedenini. Dün gece değişik bir şey oldu. Bahsettiğim Beyaz Geyiği gördüm rüyamda. Saçma olsa da... Bana bu şekilde yapmanın doğruluğunu anlattı ve böyle yaparak işlere başlamam gerektiğini söyledi. Sanırım Beyaz Geyik gibi hayali şeylerin arasında haddimden fazla bulundum... Halktan vergi toplanabilirdi bu düğün masrafları için ancak bunu yapmamaya karar verdim, böylece halkımın daha çok bana bağlanmasını sağlayabilirim. Vergi toplamayarak ekonomik olarak bunu başarabileceğimi de göstermiş oldum düşmanlarıma. Yakında, çok yakında meydanlarda da bu kadar güçlü olduğumu göstereceğim.

Yeni bölüm yarın. Mirchaud'u çok etkileyecek gelişmeler var, bu bölümde yüzeysel olarak anlatılan şeyler önümüzdeki bölümden itibaren bir roman havasına girecek ve her şey daha iyi anlatılacak. Bu sadece giriş bölümüydü.

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
Süper olmuş feyyaz kardeş.

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum

quaNdıRdıM xD Başarılar
Teşekkürler. :)
Süper olmuş feyyaz kardeş.
Teşekkürler tohtur kardeş.

Bu bölüm birinci ağızdan yazıldı ancak bunun bir nedeni var. İlk bölüm hükümdarın günlüğünden aktarılmıştır. İkinci bölümden itibaren durum dğeişecektir. Neden değiştiğini göreceksiniz. :)

Çevrimdışı Stuka

• Mülkiyetçi
  • *
Güzel yazmışsın.Başarılar tbrk* tbrk* tbrk*

Çevrimdışı Probang

quaNdıRdıM xD Başarılar
quaNdıRdıM xD Başarılar

Akşam akşam güldüm :D
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2012, 22:54:50 Gönderen: Probang »
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Kodazot

Başarılar...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı AGEMON

• Filozof
  • *
  • Atatürk Yolunda
Güzel yazmışsın.Başarılar tbrk* tbrk* tbrk*

Evet, güzel yazmışsın değişik bir Quaim hikayesi olacak.

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum
Teşekkürler. :)

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
güzel olacak gibi görünüyor tbrk*
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Kodazot

Yeni bölüm için bekletme...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum
Bu gece gireceğim bölümü. :)

Çevrimdışı Kodazot

Tamam bekliyor olacağım...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Stuka

• Mülkiyetçi
  • *
hala gelmedi bölüm???   :no: :no: :no:

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
    • YokÖyleBişi Blogum
Oyun içi görüntüleri topluyorum hala. Ne yazık ki kendimi kaptırınca oynamaya epey fazla çekmişim... Aralarından seçmeleri yapıyorum. :)

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.