Gönderen Konu: Kartal Yuvası - Hassan-i Sabbāh  (Okunma sayısı 10745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • İmparator
  • *
  • Go ask Alice.
Kartal Yuvası - Hassan-i Sabbāh
« : 03 Mart 2012, 09:18:00 »

Bu dünyayı Nizam-ül Mülk yönetti, Ömer Hayyam yorumladı ve Hasan Sabbah korku saldı.

Hasan Sabbah'ı bilir misiniz? Hasan Sabbah yalçın bir dağın tepesindeki bir adam. Kartal yuvası bir kalede oturuyor. Alamut kalesinde. Krallıkları deviren adalet dağıtan, dehşet saçan bir adam. Yecüc ile Mecüc soyundan gelen yarı şeytan Selçuklular ile mücadele eden ulu bir insan. O zamanın Selçuklu Sultanı bu Hasan Sabbah’ın peşine kelle avcılarını göndermiş. Hasan Sabbah’ın kellesini istemiş. Gel zaman git zaman Hasan Sabbah’ın elçisi Sultana gitmiş. Elçi gelmiş "Sultana bir lafımız olacak."

Sultan "Buyur söyle" demiş. Elçi bakmış şöyle, Demiş ki "Bu kadar kalabalıkta olmaz." Sultan kalabalığı göndermiş. Elçi demiş ki "Bu korumalar da gitsin lafım sana!" demiş. Sultan iyice merak etmiş korumaları da göndermiş. O zaman elçi sultanın yanındaki iki kölemen korumaya bakmış. Demiş ki "Onları da gönder." Sultan demiş ki; "Onları göndermem, onlar benim oğullarım, en çok onlara güvenirim. Biz üçümüz bir kişiyiz. Ya söyle ya git!" demiş.

O zaman elçi o iki kölemen korumaya dönmüş demiş ki; "Size kılıçlarınızı çekin ve sultanı kıyın desem ne yaparsınız?"

İki adam tereddüt bile etmemiş. "Emrin olur" demişler. Bunun üzerine elçi arkasına bile bakmadan çekip gitmiş. Ertesi gün Sultan Selahattin Hasan Sabbah’ın peşine gönderdiği kelle avcılarını geri çağırmış.

Peki ya hikayenin devamını merak ediyor musunuz? O zaman oturun size Hasan Sabbah'ı ve fedailerinin hikayesini anlatacağım.

Diğer Notlar
-1092 tarihinden başlıyorum.
-Tüm ayarlar normal.
-Hile yok.
-Hanedan Haşhaşin, karakter Hasan Sabbah.
-Özlenen hikaye tarzımda yazacağım bir hikaye olacak. Bu hikayeye eski hikayelerimde olduğu gibi isteyen forum üyelerini dahil edeceğim.
-Oyundaki amaç ayakta durmak ve hanedanı güçlendirmek. (Etrafa dehşet saçmak :D)
-Hikayede fazla AAR olmamasına rağmen bazı bölümlerde AAR öğeleri bulunabilir.
-Oyunda bazı kararları size danışarak, sizin oylamanıza sürerek alabilirim.
-Hikaye yazımı ve oyun strateji konusunda her türlü yoruma açığım.
-Oyunda henüz yeniyim. :) Yardımlarınızı beklerim.
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Filozof
  • *
Ynt: Kartal Yuvası - Hassan-i Sabbāh
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2012, 09:29:41 »
Ben Hasan Sabbah'ı seçmek imkansız diye biliyorum. Seçmeyi becerebildin mi?
Başarılar.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Filozof
  • *
  • Yoldaş Yasin
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2012, 10:21:33 »
Benide ekle.Başarılar.

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2012, 10:25:08 »
Başarılar.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • İmparator
  • *
  • Go ask Alice.
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2012, 11:47:12 »
Teşekkürler.

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2012, 12:23:07 »
Forumu güzel bırakmışsın, ekle beni başarılar.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #6 : 03 Mart 2012, 12:23:22 »
Sekrıt folowır.

Çevrimdışı pafnus

• Mandate
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2012, 12:34:32 »
giriş çok güzel. devamı dört gözle bekliyorum.

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2012, 14:29:18 »
ooo manyak bir şey olacak beni de eklersen mutlu olurum
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

« Yanıtla #9 : 03 Mart 2012, 15:21:42 »
Başarılar.  crwn*

Yer varsa benide ekler misin ?  :smoking:
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Umut

• (AlbertDS)
  • Kaptan
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2012, 15:25:15 »
Takipçinim başarılar.
Assassinlerinden biri olmak isterim :p

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • İmparator
  • *
  • Go ask Alice.
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2012, 15:56:02 »
Teşekkürler.

Çevrimdışı Şah Yasin

• Diplomat
  • *
  • ŞAHLARIN ŞAHI
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2012, 17:27:07 »

Başarılar,merakla bekliyorum.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2012, 18:25:21 Gönderen: Şah Yasin »

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Kaptan
  • *
« Yanıtla #13 : 03 Mart 2012, 17:56:44 »
Bence hiçkimseyi ekleme. Gerçekçi olsun. Takipteyim...
İşte bu yüzden TTNet seçmeyin
http://www.speedtest.net/result/3071704013.png

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • İmparator
  • *
  • Go ask Alice.
Giriş Bölümü
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2012, 18:13:16 »
Giriş Bölümü

"Namaz vakti!" diye bağırdı hocalardan biri.

Fedailer ve öğrenciler binanın damına çıkmışlardı. Dai Ebu Soraka onları bekliyordu. Herkesin orada olduğundan ve seccadelerini doğru yere serdiklerinden emin olduktan sonra doğuya, kutsal yerlere doğru dönerek namaz kılmaya başladı. Önce gelenekler uyarınca yüksek sesle dua etti, sonra secdeye vardı ve tekrar doğruldu. Ayağa kalkarak ellerini gökyüzüne doğru kaldırdı ve tekrar diz çökerek secdeye vardı. Sonra şu duayı okumaya başladı:

"Ey Mehdi! Bizi kurtarmayı vaat ettin. Seni bekliorız! Tahtı gasp edenlerden ve zındıklardan kurtar bizi! Şehit Ali! Şehit İsmail! Şahidimiz olun! Cennetin anahtarlarını elinde tutan Seyduna(Hasan Sabbah) ve fedailere zafer bahşedin!"

Fedailer ve öğrencilerde hocaları gibi namaz kılıyor ve dediklerini tekrar ediyorlardı. Yeni fedailer ve öğrenciler şaşkındı. Her şey onlara bir rüya gibi geliyordu. Ali ile İsmail'e açık yakarmalar... Alamut dışındaki müminler bunu yapmaya ancak sıkı sıkı kapalı kapılar ardında cesaret edebilirlerdi! Nasıl davranmaları gerektiğini bilmiyorlardı, şaşkınlardı. Namaz bittikten sonra seccadelerini toplayarak odalarına çekildiler.

Odalarına çekilen fedailer ve öğrenciler akşam yemeğine geniş salona inmişler ve Dai Ebu Soraka'nın konuşmasını dinlemeye koyulmuşlardı:

"Peygamberin, biricik kızı Fatma'yı Ali ile evlendirmiş olması, onun Ali'y, kendisine halife olarak seçtiğini kanıtlar bize. Ama peygamberin ölümünde sonra, meşru varisi olan Ali, düzenbaz üvey babası Ebu Bekir tarafından kandırılmıştır. Ali'nin hakkı olan taht, Ebu Bekir tarafından gasp edilmiştir. O günden bu yana peygamberin şahane binası iki kanada ayrılmıştır: sol tarafta hain Ebu Bekir'i meşru halife kabul edenler bulunmaktadır. Bayraklarının rengi karadır ve sünnetleri ise peygamberin davranışları üzerine yapılan yalancı şahitliklerden ve utanmazca yalanlardan oluşan laf kalabalığından başka bir şey değildir. Başkentleri olan Bağdat'ta şu anda Abbasi soyundan gelen düzmece halife hüküm sürmektedir.

Peygamberin amcası Abbas ise sonu gelmez dalkavukluklar ve iğrenç iftilar sayesinde, kimsenin gerçek inancın zaferinden şüphe duymadığı bir anda, kendisini mümin olarak kabul ettirebilmeyi bilmiştir. Abbas'ın sülalesi bugün Yecüc ve Mecüc ülkesinden gelerek İran'a hakim olan göçebe Selçuklu köpeklerinin hükümdarı Melikşah'ın koruması altındadır!

Bizler yani Ali'yi peygamber tarafından belirlenmiş ilk ve meşru imam olarak kabul edenler ise sağ tarafta bulunmaktayız. Bayrağımızın rengi beyaz; başkentimiz ise Kahire'dir. Çünkü orada hüküm süren halife, Ali'nin ve peygamberin kızı Fatma'nın sülalesinden gelmektedir. Bilmelisiniz ki hilafet makamını gasp eden Ebu Bekir'i iki düzmece imam daha izlemiştir: Ömer ve Osman. Sonuncusunun ölümünden sonra ise halk Ali'nin imamlık makamına getirilmesini talep etmiştir. Her ne kadar Ali imamlık makamına geldiyse de, kısa süre sonra kiralık bir katil tarafından öldürülmüştür. Oğlu Hasan onun takipçisi oldu ama bir süre sonra yerini Muaviye'ye terketmek zorunda kaldı. Halk ise Ali'nin öbür oğlu Hüseyin'in imam olmasını istiyordu. Ama bir süre sonra Hüseyin Kerbela'da tüm yakınları ile birlikte katletildi. O zamandan beri peygamberin gerçek takipçileri dağlarda ve çöllerde yaşamak zorunda kaldılar ve sahte imamların adamları tarafından her tarafta takip edilerek, kıyımlara uğratıldılar. Şüphesiz ki Allah'tan başka hiç kimse insanların kaderlerini bilemez ama şehitler için yas tutmak kutsal bir görevdir.

Dnleyin: Ali'nin ve Fatma'nın soyundan gelen meşru halifenin Kahire'de hüküm sürdüğünü söylemiştik. Şüphesiz onun imamlığını kabul ediyoruz; ama bazı haklarımızı mahfuz tutarak. Mahfuz tuttuğumuz bu haklar zaman zaman ifşa edeceğimiz sırlarımızdır. El Mehdi İsmail'in soyundan gelecektir, biz buna inanıyoruz! Alamut kalesi çok büyük sırlar barındırmaktadır."

Alamut romanından alıntılanmıştır.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2012, 18:53:51 Gönderen: Türkan »

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #15 : 03 Mart 2012, 18:15:12 »
Başarılar,merakla bekliyorum.

Amacın ne bütün bölümü alıntılayarak ?

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Filozof
  • *
  • Yoldaş Yasin
« Yanıtla #16 : 03 Mart 2012, 18:19:59 »
Güzel bir giriş yapmışsın,Türkan.

Çevrimdışı no_afk

• Kaptan
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
« Yanıtla #17 : 03 Mart 2012, 18:41:48 »
güzel bir başlangıç oldu devamını merakla bekliyoruz tbrk*
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • İmparator
  • *
  • Go ask Alice.
« Yanıtla #18 : 03 Mart 2012, 18:54:47 »
Teşekkürler. Böyle yer yer Alamut romanından alıntılar paylaşacağım.

Çevrimdışı Ramses

• Misyoner
  • *
  • Işığın Oğlu
« Yanıtla #19 : 03 Mart 2012, 19:06:45 »
Yeni oyunu henüz denemedim. Umarım güzel şeyler çıkarırsın. Takipte olacağım.  Başarılar.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.