Gönderen Konu: e-Sim | Browser Tabanlı Rol Yapma Oyunu  (Okunma sayısı 228 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
e-Sim | Browser Tabanlı Rol Yapma Oyunu
« : 18 Temmuz 2018, 13:31:28 »
e-Sim tarayıcı üzerinden oynanan bir oyun, hiçbir yükleme vs yapmanıza gerek yok. Tarayıcı üzerinden oynandığından sistem falan da istemiyor 256mb ramle bile oynayabilirsiniz.

Oyunda bir karakter yaratıp bu karakterin hayatını yaşıyorsunuz. İsterseniz gazeteci, asker, fabrikatör, milletvekili, bakan ve hatta başkan bile olabiliyorsunuz. Oyunun en güzel yanı bu konuda bir sınırlama yok, örnek vermek gerekirse hem gazeteci hem asker hem de bakan olabilirsiniz.

Oyunun ayrıca güzel bir ortamı var, Türkiye'nin daha da güzel bir ortamı vardı. Sonrasında hileci bir ekip ülkeyi ele geçirdi ve türkiye'nin eski tadı kalmadı. Bu yüzden biz de kırgızistan'a taşınıp orada bir Türk cumhuriyeti kurduk. Yeni ülkemize yeni oyuncular getirip yeni dostlar kurmak istediğimizden sizleri oyuna bekliyoruz. Bir irc(mibbit) kanalımız ve bir de whatsapp grubumuz var. Numaranızı yollarsanız whatsapp grubumuza ekleyebilirim. Kayıt olma ve mibbit linklerini ve oyun rehberlerini aşağıya birkaç resimle beraber bırakıyorum:

Kayıt Linki:
https://suna.e-sim.org/lan.273656/
NOT: KAYDOLURKEN ÜLKEYİ KIRGIZİSTAN OLARAK SEÇİN. Kayıt olduktan sonra da sağ üstte çıkan görevleri yapıp oyunu öğrenin ve xp kazanın.

Mibbit Linki:
http://chat.mibbit.com/?channel=%23poldi&server=irc.rizon.net
Kaydolur kaydolmaz buraya gelin, merak ettiklerinizi sorun, konuşalım.

Benim Profilim:

Ülke İstatistikleri:

Dünya Haritası:

yeni oyuncular için rehberler:
http://suna.e-sim.org/article.html?id=68395

Çevrimdışı vakanüvis

Ynt: e-Sim | Browser Tabanlı Rol Yapma Oyunu
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2018, 13:54:24 »
Zamaninda bu tarz oyunlari severdim, gelmeyi düsünüyorum ama türevlerine göre başka özellikleri yoksa kısa sürede sıkabilir

Bu konuda ne diyorsun blood eagle ?
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Blood Eagle

Çevrimdışı Bayoj

« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2018, 13:59:19 »
E-Sim de holding yönetmiş, sunada baya tecrübeli olarak oyunu tavsiye ederim. Topluca girilip şirket kurulursa hızlı kalkınılır.

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2018, 14:10:34 »
Zamaninda bu tarz oyunlari severdim, gelmeyi düsünüyorum ama türevlerine göre başka özellikleri yoksa kısa sürede sıkabilir

Bu konuda ne diyorsun blood eagle ?

hocam çok fazla özelliği var efsane bir oyun dersem yalan söylemiş olurum ama nasıl desem oyunun inanılmaz bir aurası var. Yani dışarıdan bakıldığı zaman çok basit bir oyun ama bir şekilde kendine çekiyor ve bırakmıyor. Çok fazla özelliği var desem yalan olur dedim ama hiç özelliği yok gibi algılama. Ekipmanlar var mesela 8 tür(kask, dürbün, kişisel zırh, pantolon, ayakkabı, silah eklentisi, harita, uğur) ekipman var ve her ekipmanın 6 farklı kalite seviyesi var.(q1'den q6'ya) Bunların fiyatları dinamik ve türden türe değişiyor mesela çokça bulunan kask ucuzken uğur nadir bulunduğundan çok daha pahalı oluyor. Fiyatlar ayrıca ekipmanların özelliklerine göre de değişiyor her ekipmanın 2 özelliği var(hasar arttırma, maksimum hasar arttırma, ıska şansı azaltma, hasardan korunma şansını arttırma vs.). Rehberleri okursan daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin çünkü burada anlatamayacağım kadar çok özellik var. Yani kısaca oyunun özellikleri çok fazla ama öğrendikten sonra sanki çok basitmiş gibi geliyor ben mutlaka kayıt olup dene derim. Kaydolursan her türlü yardımcı olurum zaten ekipman konusunda vs.

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2018, 14:22:37 »
Arkadaşlar oyuna kaydolunca gelişmek çok uzun sürer diye hiçbir çekinceniz olmasın ben ve arkadaşlarım size her türlü yardımcı olacağız oyunu öğrenme ve gelişme konusunda.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2018, 16:26:05 »
Ben PC düzelir düzelmez gireceğim, telden rahat olmuyor
-Cicero

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2018, 16:37:40 »
Arkadaşlar lütfen üye olurken ülke olarak KIRGIZİSTAN'I seçin orada toplanıyoruz

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2018, 11:52:19 »
Arkadaşlar lütfen üye olurken ülke olarak KIRGIZİSTAN'I seçin orada toplanıyoruz
Bu siralar üyeliği düşünüyorum ondan sormam lazim hangi serverdesiniz siz ?
-Cicero

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2018, 14:29:23 »
Bu siralar üyeliği düşünüyorum ondan sormam lazim hangi serverdesiniz siz ?

suna'dayız hocam https://suna.e-sim.org/lan.273656/ bu linkten sunaya gidip ülkeyi kırgızistan seçip kayıt ol. Bu benim ref linkim 7 level olduğunda sana fazladan 2 gold gelecek.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2018, 15:13:45 »

Söyle bir problem yasıyorum, googeplaydan suna mobile indircem sanırım çözer mi emin değilim

Edit: çözdüm ama başka bir sorun çıktı  "image" gözükmüyor ?
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2018, 15:17:27 Gönderen: vakanüvis »
-Cicero

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2018, 15:21:13 »

Söyle bir problem yasıyorum, googeplaydan suna mobile indircem sanırım çözer mi emin değilim

Edit: çözdüm ama başka bir sorun çıktı  "image" gözükmüyor ?

Sorunun sebebi şu nicknamein Türkçe karakterler içeremez. imageden kastın nedir anlamadım. Eğer resimler gözükmüyorsa sorun tarayıcındadır, başka bir tarayıcı deneyebilirsin ama sorunu çözer mi bilmiyorum. Bilgisayardan oynaman daha iyi olur mobile pek uygun bir oyun değil maalesef

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2018, 15:23:09 »
Bilgisayardan oynayamaz.  :)
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2018, 15:26:35 »
PC nin ana kartı yandı uzun süre tamirimümkün değil

Mobil zorunlu. Imageden kastım oyun diyor ki resimdeki karakterleri girmedin ama ben resim görmuyorum ?

Edir2: becerdim sanirım ülkeyi doğru sectim mi emin değilim
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2018, 16:15:58 Gönderen: vakanüvis »
-Cicero

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2018, 16:32:08 »
PC nin ana kartı yandı uzun süre tamirimümkün değil

Mobil zorunlu. Imageden kastım oyun diyor ki resimdeki karakterleri girmedin ama ben resim görmuyorum ?

Edir2: becerdim sanirım ülkeyi doğru sectim mi emin değilim
ülkeyi yanlış seçmişsin canın sağolsun :) görevleri yapabilirsen yapmaya çalış yapamazsan uğraşmaz zor olabilir mobilden. Sana attığım parayla http://suna.e-sim.org/productMarket.html?resource=TICKET&countryId=22&quality=5 bu linkteki en ucuzdan 1 tane bilet alıp Hindistan'a uç ve ertesi gün mevcut işinden çıkıp Hindistan'daki en çok maaş veren işyerine girip çalışmaya başla en iyi parayı onlar veriyorlar. Ayrıca bana özelden numaranı at whatsapp grubumuza ekleyeyim.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2018, 16:42:51 »
ülkeyi yanlış seçmişsin canın sağolsun :) görevleri yapabilirsen yapmaya çalış yapamazsan uğraşmaz zor olabilir mobilden. Sana attığım parayla http://suna.e-sim.org/productMarket.html?resource=TICKET&countryId=22&quality=5 bu linkteki en ucuzdan 1 tane bilet alıp Hindistan'a uç ve ertesi gün mevcut işinden çıkıp Hindistan'daki en çok maaş veren işyerine girip çalışmaya başla en iyi parayı onlar veriyorlar. Ayrıca bana özelden numaranı at whatsapp grubumuza ekleyeyim.
Eyvallah dostum, hafif para birikince hindistana uçar daha çok para bırıktıririm, sonra da kırgizistan vatandasliğı

Sizin şu yeni türk cumhuriyeti plani ne ? Direk kırgızistandan mı söz ediyorsun yoksa o bölgede yeni devlet mi kuracaksınınız ?

Whatsup grubuna girmek istediğimden emin değilim yine de düşüneceğim
-Cicero