Gönderen Konu: Günlük CK2 Geliştirici Günlüğü #100 - Benimle Savaş  (Okunma sayısı 725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afrandez

CK2 Geliştirici Günlüğü #100 - Benimle Savaş
« : 16 Eylül 2018, 15:55:42 »
Merhabalar!

100. Geliştirici Günlüğü! Konuşacak bir çok eğlenceli şeyimiz var!

DÜELLOLAR

Daha önce de belirttiğimiz gibi, geliştirici süreci içinde, bazı sistemlerle beraber düello sistemi üzerine tekrar çalışmalar yaptık. İlk olarak Kişisel Saldırı Etkileri artık genellikle 1-100 arasında, traitler ve diğer değişkenler, sistem bakımına uyum sağlaması için tekrar düzenlenmiştir. Doğal olarak hasta veya yatalak olmak bu sayıyı sıfıra düşürebilir ve ciddi yaralanma geçirdiyseniz, yeni bir dövüşü kabul etmeden önce dinlenmeniz gerekiyor. Ayrıca dövüşteyken yaralanmaların dereceleri de var. Bu sebeple herzaman kolunuzu kaybetmeyeceksiniz. Bunun yerine, şişmiş bir ayak bileği ya da morarmış bir göz ile dövüşten uzaklaşabilirsiniz.

Umudumuz düello yaptığınız her karakterle bir anınız olmasıdır. Tabii ki, bir düello sonucu Kişisel Saldırı Etkeni ile belirlenir, fakat mevcut ruh haliniz gibi diğer faktörler, veyahut hedefiniz ile olan ilişkiniz değerlendirmenin ayrıca bir parçasıdır. Entrikadan zevk alanlar ayrıca sade teke tek dövüş karakterleri bulmayacaklar. Bununla birlikte, hedefin entrikasının derecesine bağlı olarak ya da sizden daha seçkin bir entrikacı tarafından bu tür saldırılarınızına karşı korunabileceğinin farkında olun.

Metine gelirsek, açıklamalara ek olarak dinamik olarak oluşturulan bir çok cümleyi ekledik. Bunların yanı sıra, savaştığınız araziyi vurgulamak ya da saldırdığınız düşmanın öldüğünden emin olmak için, silahınızın onun ismine bir gönderme yapabilir (ve yaptığınız doğru saldırı türünü kullanır. Örnek olarak küt bir silah düşmana genellikle "kesme/çizik" şeklinde hasar veremez.). Bu yeni ve fantastik düellolar oyuna eklenmeye başladığında, bu olayların savaşlarda da gerçeklemesini istediğimizi fark ettik. Sıradaki konumuz: Savaş Eventleri

SAVAŞ EVENTLERİ
Savaş halinde ateşlenen (on_combat_pulse) bütün orijinal vanilla eventleri değiştirildi. Birlikleri yönetmek eğlenceli ve çeşitli olmalı, her zaman cahil naipler iktidarda kontrolsüzce dururken 40 yıl boyunca güçsüz kalmanıza sebep olacak bir kafa darbesi ile bitmemeli. Bu eşitlik riskini kaldırdığımız anlamına gelmiyor, fakat bir büyük değişiklik savaş alanında sırasında eventleri nasıl ele alacağınıza yönelik seçimler yapabileceksiniz. İsterseniz belirli yaralanmayı kabul ederbilirsiniz, ama genelde cesurca hissediyorsanız düşman komutanına bir düello için hücum edebilirsiniz. Gelecek eventler de ne kadar asker ve malzeme olduğuna bağlı olarak çeşitli olacak. Düşmanların tümü sizi görünce en yakın ağaca tırmanmayacak ve eğer bir aracınız yoksa açgözlü düşmanın dikkatini dağıtıp onları atamazsınız. Ve sadece bir kedi sahibi kedi yavrularını heybelerinde saklanırken bulabilir.Bir vasal olarak genelde olduğu gibi savaş alanında çeşitli eventler ile uyarılacaksınız, artık karakterlerin sonları hakkında biraz daha bilgi edinecek olmanız dışında.YARALAR VE DÖVMELER
Bütün bu eventler birkaç yeni portre güncellemesiyle birlikte olacak.
Öncelikle, Yaralı özelliği ve ilgili görünüşler tamamen elden geçirildi: orijinal Yaralı özelliği artık üç dereceli sistemin ilk halkası. Ne zaman bir karakter bir düelloda veya savaşta yaralanırsa gizli bir yara değişkeni artacak, bu da bir noktadan sonra Yaralıdan sonra Korkunç Yaralı ve son olarak Dehşet Yaralı seviyelerine ulaşacak. Her bir özellik farklı avantajlar ve farklı görünüşler verir.
Ek olarak bir yarada portrede etkiyi görmek yerine üç portreden biri seçilecek, bu yaptığımız soncunda karakter ilk yarasını aldığında rastgele gizli bir özellik tarafından belirlenen on farklı yara çeşidinden birine bağlı olarak yaralanma sürecinde yol kat edecek. Her çeşit yara bir sonraki aşamaya geçerken kendi içinde evrimleşir, iki yaralı karakterin portrelerinde aynı görsel etkinin görünmesi olasılığı engellendiğinden emin olmak.Bu yeni sistemin yanında portreleri daha çeşitli ve dinamik yapmak adına küçük yaralanmalar için görsellerin de dahil olduğu birkaç yeni geçici (ve kalıcı) görsel etki eklendi. Sadece morarmış göz veya sarsıntı değil, aynı zamanda Tavşan Dudaklı (özellik) ve çiller (belirli kültür gruplarına açk olan gizli devralınabilir özellikten) eklendi.
Bazı karakterler yakın zamanda gerçekleşmiş düelloları veya savaş olaylarını işaret eden kan lekeleriyle de gelebilir.Son olarak bazı Savaşçı Birliklerinin ve dinlerin artık savaş boyalarına ve dövme etkilerine erişimi olacak. Bu ikisinin oynanış açısından arasındaki ana fark savaş boyası geçiciyken dövmelerin kalıcı olması. Farklı şekillerde ve farklı renklerde olsalar da genel olarak karakterin bağlı olduğu dine (veya Savaşçı Birliklerine) bağlılardır.Net olarak: eski eventlerin kaldırılmasıyla birlikte yeni savaş eventlerinin çoğu savaş alanı düelloları ile birlikte ücretsiz yamada olacak. Yeni Savaşçı Birliği topluluk tipine, ve dolayısıyla Kutsal Korku paketine bağlanan yeni şeylerden oluşan bir dizi var, fakat Kişisel Saldırı Etkeni dengelenmesi; her çeşit düelloyu kullanan eski eventlere yönelik güncellemeler ile birlikte DLC'ye dahil olmadan erişebilir olacak.
Sağ tıkla bir karaktere düello teklif etme kararı Hayatın Yolu DLC'sine bağlı olarak veya Kutsal Öfke ile bir Savaşçı Birliği üyesi olarak erişebilecek.

Sonuç olarak liderinizi daha sık savaşa yollayacağınızı ve düşmanlarınızla daha fazla unutulmaz karşılaşmalar yaşayacağınızı umuyoruz. İşte bizim bazı favorilerimiz:

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2018, 15:56:35 Gönderen: RoadWarriror »
Semper fidelis ad decretorium victoria
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249, 25itroy25, RoadWarriror, HazretiJoseph

Çevrimdışı 25itroy25

 • Çevirmen
 • Mülkiyetçi
 • *
 • İleti: 428
 • Beğenildi: 32 kere
 • Ne mümkün zulm ile bidad ile imha-i hürriyet.
Güzel çeviri eline sağlık
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.
 

Çevrimdışı RoadWarriror

Güzel çeviri ellerine sağlık. Yüce Erozbey seni kutsasın.
 

Çevrimdışı kerem1249

Çeviri çok iyiydi, teşekkürler. Biraz geç oldu ama olsun :)
 

Çevrimdışı Afrandez

Güzel çeviri eline sağlık
Güzel çeviri ellerine sağlık. Yüce Erozbey seni kutsasın.
Çeviri çok iyiydi, teşekkürler. Biraz geç oldu ama olsun :)
Teşekkür ederim. Çevirmek ciddi anlamda zorladı; gecikmesi bu sebepten. Neyse ki çevirileri bir araç olarak görüyorum.

Elimden geldiğince devam edeceğim.

Semper fidelis ad decretorium victoria
 

Çevrimdışı Liquido

Çeviri için teşekkürler.
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang
 

Çevrimdışı HazretiJoseph

 • Kendine Filozof
 • Misyoner
 • *
 • İleti: 22
 • Sorgulanmamış bir hayat, yaşanmaya değmez.
Bıraktığım yerden devam edip bitirmeyi başaran koca yürekli helal.
 

Çevrimdışı Furkan 65

"عمري ما دقت حنان في حياتي زى حنانك
ولا حبيت يا حبيبي حياتي الا عشانك"
***
"يا حبيبي لو راح عمري
انا... انا... انا مندمش"
 

Çevrimdışı Heinz Guderian

 • Achtung,Panzer! | CKII
 • Moderatör
 • İmperium
 • *
 • İleti: 2174
 • Beğenildi: 30 kere
 • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
Ellerine sağlık.
 

Çevrimdışı lordhan37

 • Amiral
 • *
 • İleti: 98
 • İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın.
DLC nin çıkış tarihi 13 Kasım olarak açıklanmış ve ön siparişe açılmış, ön sipariş fiyatı ise 32 TL
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.