Gönderen Konu: Günlük CK II Geliştirici Günlüğü #92 - Büyüklük Emirleri  (Okunma sayısı 515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KoKi

Merhabalar

Temmuz ayının yarısını geçtik ve halihazırda elimizdeki beş günlüğün üçüncüsündeyiz. Bu haftanın geliştirici günlüğünde Kustal Tarikatlar konusunda konuşacağız ve bunlar üzerinde bazı ufak değişiklikler yapılacak

Öncelikle Kutsal Tarikatların oynanabilir olmayacağını belirtmekle başlıyorum. Bu değişikliklerin yapılması ile onlarla yeni yöntemlerle etkileşim kurabilirsiniz, fakat onlarla oynayamazsınız. Oyun halen hanedanlar üzerine kurulu, bu durum Kutsal Öfke ile değişmedi. Değineceğim bir başka nokta ise Kutsal Tarikatlar ile alakalı bu değişikliklerin yama ile Kutsal Öfke'ye ekleneceği; yani bunların genişleme paketine eklenmeyeceği. Bir başka deyişle bunun için ödemek zorunda kalmayacaksınız.
Ve her zamanki gibi belirli şeyler Kutsal Öfke'nin çıkışından önce değiştirilebilir.

Feodalite dışında sahip oldukları özel yönetim biçimleri onlara karşı kendi başına bir yapı olarak hareket etmeye zorluyor ve oyuncunun gariplikleri ve özel hedefleriyle birlikte öylece ilhak etmesini zorlaştırıyor/olanaksızlaştırıyor. Bu sayede normal Feodal karakterlerden ayırt edilmelerini kolaylaştırmış olmalı, artık bu karakterlerin Feodal mavi çerçevesi yerine kendi özel çerçeveleri var.
Bazı Hristiyan Kutsal Tarikatlar, Tapınak ve Hospitalier şövalyelerinin sahip oldukları kararlara ek olarak kurma ve vasallaştırmaya yönelik kararlara sahip oldular. Örnek olarak Calatrava Şövalyeleri'ni vasallaştırma kararı görebilirsiniz. Ayrıca Santiago Şövalyeleri, Töton Tarikatı ve Kustal Mezar Kardeşliği için benzer kararlar görebilirsiniz.
Yeni bir kısıtlama ekledik,sadece bir tarikatı vasallaştırabilirsiniz. Bunun sebebi oyuncuların din değiştirerek bütün tarikatları vasallaştırmalarını engellemek. Sonuçta bu Crusader Kings 2, Pokemon değil.

Eğer bir tarikat vasallaştırdıysanız ve sizi onları yönetmeye uygun bulmazlarsa sizden ayrılabilirler. Ellerindeki yasal sahibi olduğunuz toprakları size geri vereceklerdir, yani sizden ayrıldıktan sonra kontrol ettikleri geniş yerleri kaybetmemelisiniz. Bu sebeple onlarla dostça hareket etmenizi öneririm.

Hospitalier Şövalyeleri artık yöneticilerden Akdeniz'de bir ada fethetmesini ve onlara vermesini talep edebilir. Kuzeydeki Tötonlar için de bezner bir olay(=event) ekledik ve tek bir ülke olmalarına yönelik eventi kaldırdık.

Sonuç olarak hepsi bu kadar.
Umarız kutsal tarikatlar bu değişikliklerden sonra biraz daha ilgi çekici hale gelmiştir. Gelecek hafta bakacağımız şey... Bir notlarıma bakayım; "çobanlar, dindar çocuklar ve Venedikliler Bizans'ı yakıyor"? Kesin bu güzel bir haberdir.

Çevirmen: @Afrandez
Ufak bir gözden geçirme yapıldı; 16.9.2018
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2018, 10:38:31 Gönderen: Afrandez »
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Rapper

Çevrimdışı NNA3

Ynt: CK II Geliştirici Günlüğü #92
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2018, 17:06:15 »Ama ben pokemon gibi onları kölem yapmak istiyordum :'(                                                       

A new limitation we have added, is that you can only vassalize 1 Holy Order at a time with these decisions. This was to make sure we didn’t have one player changing religions and trying to capture all of them. This is Crusader Kings 2, after all, not Pokémon.

« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2018, 17:07:54 Gönderen: NNA3 »
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)
 

Çevrimdışı Rapper

 • Redwood Original         Men of Mayhem
 • Onursal Üye
 • Filozof
 • *
 • İleti: 1541
 • Beğenildi: 19 kere
 • Redwood Original
Ynt: CK II Geliştirici Günlüğü #92
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2018, 17:09:54 »
Bilgilendirme için teşekkürler koki.
 
 

Çevrimdışı Heinz Guderian

 • Achtung,Panzer! | CKII
 • Moderatör
 • İmperium
 • *
 • İleti: 2175
 • Beğenildi: 30 kere
 • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
Ynt: CK II Geliştirici Günlüğü #92
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2018, 16:09:33 »
Konu için teşekkürler.
 

Çevrimdışı KoKi

Tam çeviri geldi.  tbrk*
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.