Gönderen Konu: Günlük CK2 - Geliştirici Günlüğü 83: Tanrı'nın İstediği  (Okunma sayısı 584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

Selamlar!

PDXCON çok yakında gerçekleşecek ve sizleri orada görmekten mutluluk duyacağız. PDXCON sona erdiğinde yeni geliştirici günlüklerinde Genişlemenin ayrıntılarına bol bol değineceğiz ve adını açıklayacağız. Şimdilik, yalnızca genişlemeye eşlik edecek olan ücretsiz yamanın ana özelliğini açıklıyor olacağız.

Gün, zırhını kuşanıp atını eyerlemenin günüdür. Mesih'in aşkına Kutsal Topraklardan kafirleri kovmak için akına katılanların günahları bağışlanacaktır!

Haçlılar oyunun fazlasıyla simgesi durumunda, buna rağmen onlar için oyunun çıkmış olduğu 6 seneden bu yana kayda değer hiçbir değişiklik yapılmadı. Yıllar boyunca oyuna çok sayıda fantastik ve ilginç sistem eklenmiştir ve en kalbî özelliği istediğimiz kadar derin ve ilginç hissedemedik. Katolik inancı artık eski Büyük Kutsal Savaş sistemini kullanmayacaktır - bunun yerine, özellikle hem tutulmayı arttırmaya hem de haçlı seferlerini kapsayan oyunların geliştirilmesine yönelik yeni ve geliştirilmiş bir sistem kullanacaktır. Bu sistem muazzamdır ve tüm bilgileri bu tek GG'ye sığdırmak zor olabilir, ama biz en iyi atışımızı yapacağız!

Özellikle, haçlı seferi kazanma niyetinde olmadığınız sürece, 'Haçlı' özelliğinin dışında, katılacak bir oyuncu olarak sizin için gerçek bir neden bulunmadığı sorununu düzeltmeyi amaçladık. Bunu başarmak için Katolik haçlı seferlerini iki aşamada çalışmak üzere ayarladık; İlk önce bir hazırlık evresi, ardından gerçek savaş var. Bunu doğru bir şekilde iletmek için yeni bir arayüze ihtiyacımız vardı. Haçlı Seferine Katıl: Papa yeni bir Haçlı Seferi vakti geldiğinde, destek için Katolik dünyasına bir çağrı gönderecek. Yaptığı zaman, Haçlı Seferi'ne, resminizin altındaki Haçlı Afiş'i tıklayarak ulaşabilirsiniz.

*1

Haçlı Seferi'nde çok sayıda yararlı bilgiye erişebileceksiniz ve haçlı seferine yardım etmek veya rotasını değiştirmek için harekete geçebileceksiniz. Papa'nın önerdiği alıcıyı (eğer varsa) sol üst köşede ve sağ üst köşedeki hedef karakteri ve başlığı görebileceksiniz. Savaşın başlayacağı tarihe kadar gerisayım için bir zamanlayıcı olacak. Bu süre zarfında aşağıdakiler yapılabilir:
Katolik hükümdarlar askeri tebaalarını haçlı seferi için rehin alabilirler. Yaptıkları zaman Rehinli Katılımcılar listesinde görünürler. Taahhüt eden her haç için, Savaş Sandığına prestij, dindarlık ve eserler eklenir. Haçlı seferi tarafından hedef alınan din “karşı koyan” olabilir ve bu iki tarafın portrelerinin altında 'Toplam Güç' olarak gösterilen göreceli gücüdür. Vaat edilen yöneticiler, başladığında otomatik olarak savaşa çağrılacaklar.
Tüm Katolik yöneticiler, Papa'yla din ve fikir karşılığında Savaş Sandığına para bağışlama seçeneği alırlar. Daha sonra bu para Savaş Sandığına eklenir.
Askeri destek sözü veren Haçlılar, haçlı seferine bir yararlanıcı ekleyebilir. Bu karakter bir hanedan üyesi olmalı ve haçlı seferine katılmanıza bağlı olarak, Haçlı Seferi'nde haçlı seferinin başarılı olması için bir unvan verilebilir.
Oyuncular hedef karakteri ve / veya başlığı değiştirmek için dindarlık ödeyebilirler. Bu maliyet oldukça düşük bir seviyede başlar, ancak mükerrer kullanımı önlemek için her defasında iki katına çıkar. Bu demektir ki, bir haçlı seferinde, sınırın üzerinde korkunç bir kafir alemi hedeflemeyi tercih ederseniz, yeterince dindarsanız bunu yapabilirsiniz!
Oyuncular en katılımlı haçlı olmaları için ne istediklerini 'Duruş' sergileyerek seçebilirler.

Bir Katolik hükümdarı, haçlı seferine hiçbir vaatte bulunmazsa, savaş sandığına para da bağışlamazsa, Papa ona karşı derin hayalkırıklığı yaşar. Cetveller katmanına ve nüfuzuna bağlı olarak, bu basit bir iman eksilmesinden tam bir aforozluğa kadar değişebilir. Yükümlülüğünüzü iptal etmek de benzer bir ceza taşır.

Savaş Sandığı ile ilgili olarak - hazırlık aşaması bittiğinde, Savaş Sandığı'ndaki paranın% 20'si, savaş halindeyken harç ve filolarını sağlamak için, sözde Haçlılar arasında bölünecektir. Geri kalanlar, Haçlı Seferi'nin sonuna kadar, katılımcıların ödülleri olarak kullanılır ve Haçlı Krallığı'nın kurulmasına kadar sürer. Haçlı Krallığı, savaş gemilerinin% 10'unu karşı tarafa karşı gelecek şekilde çarpışmak için alacak. Geri kalanlar (itibar, dindarlık ve eserler de dahil olmak üzere) haçlı seferine katılmış olan Haçlılara, kazanmayı beklemeseniz bile, olabildiğince çok oyuncu olarak sizi motive etmek için verilir. En çok katkıda bulunanların tüm Savaş Muharebe Ödüllerini almamasını sağlamak için, herhangi bir katılımcı en fazla %20'sini alabilir. Katolik dünyası, daha ziyade bağışları ile cömert davranmaya eğilimliyken, bu çoğu zaman bir çok servete dönüşüyor! Yine de, haçlı seferi feshedilirse, Savaş Sandığının içeriğinin çoğunluğu kaybolur ve Hristiyan Dünyası bu nedenle daha zayıf bir duruma düşer...

Hazırlık Aşaması bittiğinde, savaş başlar ve Haçlı Seferi arayüzü değişir:

*2
Sayıların hala Geliştirilme Aşamasında olduğunu unutmayın.

Geri sayım sayacı savaş puanı ile değiştirilir ve Haçlı Seferi adı güncellenir, aksi takdirde işlev aynı kalır (hedefin değiştirilebilmesi dışında, bu noktada bunun için çok geç).

Haçlı başarılı olursa, ne olacağı en üst düzeydeki katılımcının tutumuna bağlıdır. Üç tane var; 'Bencil', 'Çıkarcı' ve 'Papalık Taleplerine Sadık'. Yapay Zeka daima Papalık Taleplerine Sadık ile gitmeyi seçecektir.
*'Bencil' duruşu en çok katkıda bulunanların toprakları kendileri için almalarını sağlayacak. Bunu yapmak, onları Savaş Harcı ödeneğinden tamamen mahrum bırakıyor ve Papa tarafından da lakayt olarak görülüyor.
'Çıkarcı' tavrı, faydalanıcınızın toprakların Kralı / Kraliçesi olmasını sağlayacaktır. Yine de Papa tarafından onaylanmamakla birlikte, o kadar da esprili görünmüyor ve hala Savaş Sandığı(parçaları) için hak kazanıyorsunuz. Papa, başlık için alıcı seçmemişse, bu varsayılan davranıştır ve hiçbir ceza almaz.
'Papalık Taleplerine Uygun' duruşu, Papa'nın toprakları idare etmek istediği kişiyi Kral ya da Kraliçe haline getirdiğini desteklemek anlamına gelir. Fikrinin olmaması durumunda, en çok katkıda bulunanların yararlanıcısına gider.

Sıklıkla Fransa'yı ya da KRİ'yi, örneğin tüm dürüstlükte çok sıkıcı ve daha sık olarak bir miras karmaşasıyla sonuçlanmayan Kudüs'ü gördünüz. Bir oyuncu 'Bencil' tutumunu seçerek eski sistemi kullanmayı tercih ederken, yeni varsayılan davranış tamamen farklıdır. Papa, varolan bir Kralı ya da Davacı'yı (normal, eski, davranışın kullanılacağı) eski haline getirmeyi istemediği sürece, bir Haçlı Krallığı kurulacaktır:

*3


Bir Haçlı Krallığı, tüm katılımcıların faydalanıcılarından oluşan çok kültürlü bir krallıktır. En çok katkıda bulunan katılımcılar, yararlanıcılarının hedef krallıkta daha yüksek unvanlara sahip olmasını sağlayacaktır. Oyuncunun miras kullanarak oyun oynamasını önlemek için, Krallık her zaman dışsal mirasa izin vermeyecek şekilde kurulur - ve AI, miras alan veya biriyle miras kalan birine evlenmemek için dayanmayan lehtarları seçer.

Yararlanıcınız bir Haçlı Krallığında toprak alırsa, tüm Hanedanlığınız ölümüne kadar dindarlık için aylık bir nimet alacak. Gelecek bir Dev Günlüğünde, Katolik alandaki Piety'nin önemi ile ilgili daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak daha önce hiç olmadığı kadar dindar olarak görülmesinin daha önemli olacağından emin olabilirsiniz. .

Haçlı Devleti'nin yeni hükümdarı, böylesi zorlu bir alanı doğru bir şekilde idare edebilmek için, başka bir güzelliğin yanı sıra, aynı din fikrini büyük ölçüde kabul eden 'Haçlı Kral / Kraliçe' olarak adlandırılan bir özelliğe sahip olur.

Ve final için, faydalanıcınız Krallığı veya Kraliçesi seçildiğinde - yeni kurulan Haçlı Krallığı'nın kontrolünü ele geçirerek eski karakterinizi geride bırakır (elektör olarak yalnızca kendi hanedanınızdan birini getirebilirsiniz). Bunun gibi bir şey yapmanın, hem asil kaçakları idare edip, hem de intikamcı düşman düşmanlara karşı savunduğunuz en iyi CK2 deneyimini sağlayacağına inanıyoruz!

Haçlı seferinde ayrıntılara girebileceğimiz gelecekteki geliştirici günlükleri için bizi takip etmeye devam edin.

*1


*2


*3
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2018, 18:09:28 Gönderen: kerem1249 »
Everything is will be very beautiful
 

Çevrimdışı Heinz Guderian

  • Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • Cumhuriyet Generali
  • *
  • İleti: 2172
  • Beğenildi: 29 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
Ellerine sağlık.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.