Gönderen Konu: Günlük CK2 Geliştirici Günlüğü #101 - Azizler ve Atalar  (Okunma sayısı 361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partiya Lenin


Merhaba! Başka bir hafta, başka bir geliştirici günlüğü!


Bu hafta azizlere, onların potansiyel Pagan karşılıklarına ve Kutsal Öfke'de nasıl çalışacaklarına göz atacağız.

Dindar bir Hristiyan karakterin ölümünden sonra Papa'nın/Patrik'in/Piskopos'un onu aziz ilan etme şansı vardır. İşte şimdi nasıl dindar bir Hristiyan olacağını göstereceğim. Ölen kişinin hanedanının yanı sıra diyarına da bir duyuru yapılır. Aziz bir karakter özel bir özellik ve ileride kutsanma şansına sahip olur.
Eğer bu kişinin aziz oluşu kabul edilirse, bu kişinin hanedanının yanı sıra aynı mezhebe sahip tüm Hristiyanlara da duyuru yapılır. Bu kişiye özel bir takma ad verilir, ona bir mucize bağdaştırılır (bu daha çok oyuna bir tat katması için var) ve ona özel bir nesil verilir. Not, yalnızca Katolikler değil, mezhebi farketmeksizin tüm Hristiyanlar kutsanabilir.

Azizlerin kabirleri topluma açık olarak başkentlerine veya vilayet değişkenine bağlı olarak yakın bir eyalete yapılır. Oyuna tat verecek olayların yanı sıra bu eyaleti elinde tutan kişiye kalıcı bir avantaj verir. Bu vilayetteki herhangi bir kilise, o şehirdeki aziz için küçük bir türbe yaptırabilir. Ancak eğer bir yağmacı bu vilayete gelirse, azizin kabrini para ve prestij için yağmalayabilir.
Hristiyanlar için kendi mezheplerine sahip azizleri görebilecekleri bir ikon ve menü ekledik. Bunun her şeyin kaydını tutmak için kullanışlı bir yol olduğunu düşündük.


Haccetmeyi ve gezmeyi sevenler için azizlerin kabirlerini gezmenizi sağlayan yeni bir olay zinciri ekledik. Oyun boyunca 4 adet uygun kabir oluşturulacaktır. Eğer şu ana kadar 4 tane oluşmamışsa, 3 taneye kadar yer tutucu bu noktaları dolduracaktır. Umarız ki bu klasik kabir gidişatını değiştiren ilginç bir düzenleme olacaktır.
Eğer Katolikler berbat bir Papa tarafından yönetiliyorlarsa, bizim "Dinsiz Azizler" olarak adlandırdığımız olaylarla karşılaşabilirsiniz. En kötü durumlarda ise Vatikan için yapılan ve Katolikliğin bozulmasına bile neden olabilecek bir savaş yaşanabilir.
Dinsiz azizler de özel bir nesil alırlar ancak bu normal azizlerin özel nesli kadar avantajlı olmaz.
Katolikler ya da Hristiyanlarla ilgilenmeyenler için ise onların Pagan mezheplerine de bir reform doktrini ekledik. Bu doktrin sayesinde bu mezheplerde de bir kişi aziz olabiliyor. Saygıdeğer birisi olmak için "Dindarlık", "Alçakgönüllülük" gibi aptalca şeyler yerine dininizin önem verdiği şeyleri yapmanız gerekiyor. Yani dininizi reform yolu ile savaşçı bir yapıya sokarsanız, saygıdeğer bir kişi olmak için savaşçı bir kişiliğinizin olması gerekiyor.

Dinini kendisi yönetmek isteyenlere ise bazen o dine sahip insanları azizleştirme şansı verilecek. Doğal olarak aziz olan kişinin hanedanı minnettar olacaktır.

Bu onura sahip olan kişiler için bir yığın özel nesil ve takma ad eklendi.


Umarım CK2'ye gelecek güncellemenin bu bölümünü beğenmişsinizdir. Düşüncelerinizi duymak için heyecanlıyız. Hoşçakalın!
Hiç kimse zerre kadar umrumda değil
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı RoadWarriror

Ellerine sağlık.
 

Çevrimdışı Liquido

Çeviri için teşekkürler.
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang
 

Çevrimdışı kerem1249

Güzel çeviri, teşekkürler.
 

Çevrimdışı Hiro Nakamura

 • Misyoner
 • *
 • İleti: 12
 • Ynei bir üyiyem.
Diğerleri gibi google çeviriden kopyala yapıştır yapmadığın için teşekkürler.

 

Çevrimdışı Heinz Guderian

 • Achtung,Panzer! | CKII
 • Moderatör
 • İmperium
 • *
 • İleti: 2175
 • Beğenildi: 30 kere
 • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
Ellerine sağlık, aklıma bizim için de ''Veli'' ünvanı geldi.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.