Gönderen Konu: Kurallar  (Okunma sayısı 254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

Kurallar
« : 30 Mayıs 2018, 10:13:39 »
Oynayış
*Her tur Yöneticinin veya vekilinin ilan ettiği an başlar ve belirttikleri süre dolduğunda kendiliğinden sona erer.
*Herkes tüm hamlelerini tur kapanana kadar yapmak zorundadır. Hamleler kişinin ülke konusuna tur sayısı ibaresi eklenerek ileti olarak yazılmalıdır. Kişi ülkesini kendi güncellemelidir.
*Birim taşıma işlemi konunuza ileti atarak bildirmeniz gereken bir hadisedir. Birim taşımanın etkileri ise bir sonraki tur geçerli olur.
*Tur kapandığında, ara tura geçilir. Ara turda ülke güncellemeleri yöneticilerce denetlenir, savaş varsa gerçekleştirilir.
*Ara tur, yeni tur Yönetici tarafından ilan edildiğinde sona erer.

Diplomasi
*Herkes yalnızca kendi ideolojisindeki ülke ile aynı ittifakta bulunabilir.
*Oyuncu tarafından oynanan bir ülkeye 1940'tan önce DHD Kurultay'ının onayı olmadan savaş açılamaz, açıldığı taktirde Dünya Halkları Dairesi Başkanı vakit kaybetmeden askeri gücü bizzat komuta ederek saldırgan ülkeyi bozguna uğratmakla yükümlüdür.
*Size savaş ilan edilirse gelirinizin %12'si, siz savaş ilan ederseniz %20'si kalıcı olarak düşer. Her iki durumda net hazinenizin %7'si veya 200.000 altın (hangisi daha çoksa) anında silinir. Net hazinenizde olacak kesinti yalnızca bir oyuncu ile savaşa girerseniz yaşanır.
*Bir ülkeyle saldırmazlık, ittifak, üs veya himaye anlaşması yapabilirsiniz.
*Saldırmazlık Paktı en az 3, en fazla 9 tur için yapılır. Paktı bozmak size DHD tarafından yaptırım olarak döner.
*İttifak olunan ülkenin askerleri topraklarınıza girebilir, sizde o ülkeye girebilirsiniz. Bir savaş olursa ve ittifakınıza yardım etmezseniz DHD size yaptırımda bulunur.
*Himaye antlaşması, iki ülkenin karşılıklı onayı ve DHD'nin kabulüyle yapılır. Himaye altına alınan ülke, her ay hamisinin gelirinin en fazla %11'i ile sınırlı olacak şekilde bir miktar ödenek alır. Karşılığında ise hamisi dışında bir devletle diplomatik ilişki kuramaz. Hamiliği üstlenen devlet, etkisindeki ülkeye verdiği ödeneğin dışındaki binalar ve askerler de satın alabilir. Bağlının hamisini terk etme isteğini yalnızca DHD veya Hamisi onaylayabilir. Hamiye karşı isyan edilirse, DHD müdahale edebilir. Himaye altına girmeden önce iki kez düşünün!
*Üs antlaşması, iki ülke arasında olur. Bir ülke, diğer ülkeden tek bir vilayeti askeri üs kurma maksatıyla satın almak veya kiralamak istediğini belirtir. Antlaşma onaylanırsa diğer ülke kiralama veya satınalma ücretini öder ve toprağı denetimine alır. Üs vilayetlerde "Üs" binası kurulmazsa en fazla 50.000 asker, havacı veya zırhlı konuşlanabilir.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 19:39:48 Gönderen: kerem1249 »
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
 

Çevrimiçi kerem1249

Ynt: Kurallar
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2018, 19:39:15 »
Kurallar son kez güncellendi. Kesinlikle bir savaş açtığınızda gelirinizin %20'si yok olacaktır.
Hazinenizde olacak kesinti ise sadece bir oyuncuyla savaşa tutuşursanız olacak.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~