Gönderen Konu: Diplomasi  (Okunma sayısı 1878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koki

Ynt: Diplomasi
« Yanıtla #40 : 07 Haziran 2018, 17:00:51 »
Saldırmazlık paktı eğer bana karşı bir saldırı olursa elbette bozulur. Kaldı ki ben savaş açmıyorum. Donanmamız şimdilik sadece İrlanda kıyılarında demir atacak.

Amerikan Donanması'nın İrlanda kıyılarına gelmemesini temenni ediyorum. Savaş gemilerimiz İrlanda kıyılarını bombalayacaktır ve Amerikan askerlerinin kazara ölmesini istemeyiz. Ayrıca Saldırmazlık Paktı'nı görmemezlikten gelmeyin.
Bäume wachsen nicht in den Himmel

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #41 : 07 Haziran 2018, 17:15:44 »
Son kararım. Amerikan Donanması ve Ordusu İrlanda kıyılarında demir atacaktır! Donanmayı sadece ticari gemiler geçebilecektir. Amerikan Ordusu bu süreç içerisinde bir tek mermi veya füze atmayacaktır. Amerikan Donanmasına gelen herhangi bir saldırıda karşılığı misliyle verilecektir.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Çevrimiçi Furkan 65

« Yanıtla #42 : 07 Haziran 2018, 17:23:48 »
Tüm Devrimci Japonları saygı ile selamlıyorum. Doğru yoldasınız.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 07 Haziran 2018, 17:28:03 »
Japon Cumhuriyetinde devrim gerçekleşmiştir. Ülke tek bir birleşik sendika partisi tarafından yönetilmektedir. Ülkemizin yeni ismi Japon Sendikalist Halk Birliği olarak değişmiştir.

Japon Sendikalist Halk Birliği Sendika Başkanı Sakuragi Kakumei.

Çevrimdışı koki

« Yanıtla #44 : 07 Haziran 2018, 17:31:02 »
5 aydır yapılan görüşmelerimize cevap vermeyen ve bizi bu yola sokmaya mecbur eden DHD'yi kınıyor ve sarsılmaz Rus birliğini Yüzyıllar önceki gibi yeniden kanla birleştirmek üzere Novgogrod Cumhuriyetine savaş açtığımızı tüm Dünya'ya duyuruyorum.

Britanya Ulusal Birliği DHD'nin kriz yönetiminde sınıfta kaldığını görmüştür ve SSCB'nin savaş ilanını haklı görüyor. SSCB'yi savaş boyunca destekleyeceğiz.

-Britanya Ulusal Birliği Başbakanı Steven Thompson

Japon Cumhuriyetinde devrim gerçekleşmiştir. Ülke tek bir birleşik sendika partisi tarafından yönetilmektedir. Ülkemizin yeni ismi Japon Sendikalist Halk Birliği olarak değişmiştir.

Japon Sendikalist Halk Birliği Sendika Başkanı Sakuragi Kakumei.

Japon yoldaşlarımızı kutluyorum. Asya'da böyle bir Sosyalist kardeşe ihtiyacımız vardı. Umarız ki ABD gelişmelerin farkına varır ve uzlaşmacı bir tutum izler.

-Britanya Ulusal Birliği Başbakanı Steven Thompson

Çevrimdışı Bourreau

• Azab
  • *
  • Yeni Üyeniz...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 07 Haziran 2018, 17:45:28 »
Alman İmparatorluğu ile Yapılan Görüşme Sonucu;

-Alman imparatorluğundan 700.000 [%3] Faiz ile Borç alındı.

-Alman imparatorluğu,Avusturya-Macaristan İmparatorluğu Arasında 5 Turluğuna Saldırmazlık Paktı İmzalandı.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 18:07:06 Gönderen: Bourreau »

Çevrimiçi Furkan 65

« Yanıtla #46 : 07 Haziran 2018, 20:59:00 »
Moskova'da bulunan 30k Özel Kuvvetleri Japonya'ya gönderiyoruz.

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #47 : 07 Haziran 2018, 21:01:42 »
5 aydır yapılan görüşmelerimize cevap vermeyen ve bizi bu yola sokmaya mecbur eden DHD'yi kınıyor ve sarsılmaz Rus birliğini Yüzyıllar önceki gibi yeniden kanla birleştirmek üzere Novgogrod Cumhuriyetine savaş açtığımızı tüm Dünya'ya duyuruyorum.
Zirve bugün toplanmak için uygundur. Sizi barışa davet ediyorum!
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #48 : 07 Haziran 2018, 21:12:38 »

Sosyalist bir cumhuriyetin "sarsılmaz Rus birliği" gibi kelimeler kullanması şaşırtıcıdır. Daha kendi ideolojisini anlayamamış yöneticiler ile mevkidaş olmaktan utanıyorum. Kaldı ki bir millet iki farklı devlette yaşıyor diye o devletlerin diğerine karşı savaş ilan etme gibi bir hakkı yok. Hatırlatırım ki DHD üyesi değilsiniz. Bu DHD'yi size karşı koz olarak kullanacağım olarak anlaşılmasın. Tek başına Amerika Birleşik Devletleri'nin Silahlı Kuvvetleri bir okyanus ötesi harekata hazırdır!
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 21:14:20 Gönderen: Hynkel »

Çevrimiçi Furkan 65

« Yanıtla #49 : 07 Haziran 2018, 21:16:50 »
Zirve bugün toplanmak için uygundur. Sizi barışa davet ediyorum!
Kabul ediyoruz, ABD ile de bu konuları zirvede konuşabiliriz.

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #50 : 07 Haziran 2018, 21:34:39 »
Savaş açmak kolaymış benim neyim eksik.

Meksika Devleti'nin kendi halkına ettiği zulmü bir süredir esefle izliyoruz. Ama bu zulüm artık silinemeyecek izler bırakmaya başlamıştır. Meksika topraklarında ABD hükmü ile bütün Meksikalılar daha rahat bir nefes alacaktır. "Alfonso Torbacıya Gitsin" parolası ile başladığımız harekatın bütün askerlerimizin muzaffer olarak anavatana dönmesi ile sonuçlanmasını istiyorum. ABD resmi olarak Meksika'ya savaş ilan etmiştir.

Not: Meksika'nın yarısının bize verilmesi karşılığında barış yapabiliriz.

-ABD Başkanı
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 21:49:03 Gönderen: Hynkel »

Çevrimdışı Bourreau

• Azab
  • *
  • Yeni Üyeniz...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 07 Haziran 2018, 22:31:59 »
Amerikanın Kendi Kıtasındaki Yayılımcı Politikası Hükümetimizce Kınanmıştır.

Geçmişte Sözde demokrasi beşiği olduğu iddaa eden Amerika Zulüm Bahanesi ile Bir devletin hukuksal bütünlüğünü hiçe sayarak ilhak girişiminde Bulunması Kesinlikle Diğer dünya demokrasileri için onur kırıcı olması gerekirki söz konusu bölgede Milletlerin "hürriyet" düşüncesini hiçe sayarak ilhak girişiminde bulunması Sözümün doğruluğunu Kanıtlar niteliktedir.

Umarım amerika Kararlarını Yeniden gözden geçirir.

-Avusturya-Macaristan imparatoru Otto von Habsburg

RP Dışı=Yahu şöyle kınama mesajı hiç görmedim rp boyunca  nrm*

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #52 : 07 Haziran 2018, 22:43:32 »
Rp Dışı: Harbi güzel kınamışsın ha. Napıyım ben de bir ülkede zulüm olduğunu iddia etmek savaş açmak için yeterliymiş enayi miyim kullanıcam tabi :D

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #53 : 07 Haziran 2018, 22:51:08 »
Savaş açmak kolaymış benim neyim eksik.

Meksika Devleti'nin kendi halkına ettiği zulmü bir süredir esefle izliyoruz. Ama bu zulüm artık silinemeyecek izler bırakmaya başlamıştır. Meksika topraklarında ABD hükmü ile bütün Meksikalılar daha rahat bir nefes alacaktır. "Alfonso Torbacıya Gitsin" parolası ile başladığımız harekatın bütün askerlerimizin muzaffer olarak anavatana dönmesi ile sonuçlanmasını istiyorum. ABD resmi olarak Meksika'ya savaş ilan etmiştir.

Not: Meksika'nın yarısının bize verilmesi karşılığında barış yapabiliriz.

-ABD Başkanı
Milli Hırslar sistemi ile bunu yapabilirsin. Bunu şimdi yapman oynayışı mahveder bu yüzden geçersiz sayıyorum.

1881~

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #54 : 07 Haziran 2018, 22:59:28 »
Emsal olaylar var neden benimki geçersiz?

Çevrimdışı koki

« Yanıtla #55 : 07 Haziran 2018, 23:01:49 »
Amerika Birleşik Devletleri DHD'den bir toplantı istemeden , hiç bir uyarıda bulunmadan savaş ilanı tamamen yayılmacı bir politikayla hareket ettiğinin göstergesidir. BUB-İrlanda Cumhuriyeti Krizi ve SSCB-Novgorod Cumhuriyeti Krizleri masada çözülmek üzereyken böyle aniden gelişen bir savaş ilanı ABD'nin Dünya barışını nasılda açıkça tehdit ettiğinin ispatıdır.

İrlanda sorununda ise kuzey İrlanda yüzyıllarca Britanya'nın kontrolünde olmuş bir bölgedir. Hatta İrlanda'nın tamamı bile yıllarca Britanya birliği ile var olmuştur. İrlanda halkı İngilizce konuşan bir topluluktur. Ve bunların sonucunda İrlanda BUB ve İngiliz İmp. arasında kağıt üstünde paylaşılmış ve kararname sunulmuştur.

SSCB ise savaş sonucu gücünün kırılması için kağıt üstünde ilan edilen Novgorod Cumhuriyeti ile tekrar birleşmek istemektedir.Üstelik Novgorod Cumhuriyetinde başlayan Komünist isyanlar "Kuzey-Doğu Novgorod bağımsızlığını Semi Şefliği adıyla ilan etti ve Komünist bir politika izleyeceğini duyurdu." Novgorod Cumhuriyetinin SSCB'ye katılmak istediğinin göstergesidir.

Bütün bu anlattıklarımdan sonra ABD'nin Meksika'da ne işi var ? Üstelik Teksas eyaletini daha 1 yüzyıl önce savaşla ,zorla ,kanla meksikalılardan söküp almışken daha fazlasını ne hakla istemektedir ? meksikalıların ABD ile ortak bir yönü yokken dil ortaklığı bile yokken ABD'nin komik iddialarla gelmesi siyasi olarak bir kara mizahtan ibarettir.

Bütün bunların ışığında ABD'nin bu agresif tutumundan vazgeçmesi gerekmektedir.Meksika'da hiç bir hak iddiasında bulunamazsınız.Aksine Teksas eyaletini oranın gerçek sahibi olan Meksikalılara geri vermelisiniz.Teksas eylaetinde plebist yapılmalıdır.

Şayet bütün bu bahsettiklerimden sonra hala daha savaşacağınızı söylüyorsanız. Tüm DHD üyelerini ve Alman İmparatoru Nikephoros III.Botanitesin Betlevn ( @RoadWarriror ) ile Kral VIII. Edward'ı ( @kerem1249 ) DHD'yi ABD'ye karşı tavır almak ve/veya cezalandırmak üzere acilen toplaması için çağırıyorum.

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #56 : 07 Haziran 2018, 23:03:52 »
ABD'nin sağduyusuna inanıyorum.

1881~

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #57 : 07 Haziran 2018, 23:04:30 »
Bekleyin uzun bir yazı yazıcam daha inandırıcı olsun diye.

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #58 : 07 Haziran 2018, 23:07:27 »
Bekleyin uzun bir yazı yazıcam daha inandırıcı olsun diye.
DHD her ne gerekçe olursa olsun izin vermemek üzere oybirliği ile kanunname yayınlayabilecektir. Kendinizi yormayın değerli Başkan.
Rp Dışı: Milli Hırslar ile Meksika'yı alabilme şansın olacak zaten, boşuna bizi yorma bence :)

1881~

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #59 : 07 Haziran 2018, 23:24:24 »
Amerika Birleşik Devletleri 1776'da kurulmuş demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Tarihi boyunca daima demokrasiden yana olmuş, kendi içindeki ayrılıkçı,emperyalist ve ırkçı güçlü bir kesimi elimine etmek için bir iç savaşa girmiştir. Amerika Birleşik Devletleri bir federatif devlettir. Her eyaletin kendi yasaları, polis gücü ve meclisi vardır. ABD Ordusu ve Federal Hükumet bu eyaletlerin korunması ve refahı için varlığını sürdürür. Bizim yayılmacı olduğumuzu iddia edenler Alaska konusundaki tutumumuzu bilmezler tabi ki. Birkaç yıl önce ABD'ye ait olan Alaska toprakları için savaşmak yerine Kanada'ya bir teklif sunduk ve teklifimiz kabul görmedi. Biz de diğer ülkelerin toprak bütünlüğüne saygılı olduğumuz için üstelemedik. Çünkü o topraklarda yaşayan insanların mutluluğundan şüphemiz yoktu. Kaldı ki o topraklar 1.DS'na katılmayan dolayısıyla yenilmeyen Amerika'dan alınıp 1. Dünya Savaşında savaşıp kaybeden bir ülkeye verilmişti. Ama Meksika'da durum başka Meksika halkı Amerikan askerlerinin kendilerine özgürlük getirmesi için yalvarıyor. Biz de bu yolda kendi askerlerimizi feda etmek pahasına oraya özgürlük getirmeye çalışıyoruz.

Gelelim size..
Senelerce İngiltere boyunduruğu altında yaşamış olması İngiltere'yi İrlanda üzerinde hak sahibi yapamaz. Osmanlı 600 sene boyunca hükmetti balkanlara. O halde fikrinizde samimiyseniz Osmanlı'nın Balkan toprakları için yapacağı bir harekatı da desteklersiniz ha? Novgorod için bir kağıt parçası ile kaybettik diyorsunuz. O kağıt parçası kaybettiğiniz bir savaşın BELGESİDİR. Ve siz bu size göre kağıt parçasını tanımayarak hukuksuz bir iş yapıyorsunuz.

Meksikalılarla ortak bir yanımız olmadığını söylemeniz de gülünçtür. Bizim bir tek ortak noktamız vardır o da insan. İnsanların özgürlüğü için çabalar onun için ölürüz. Bu da bizi davamızda samimi yapar. Emin olun "Sarsılmaz Rus Birliği" diyen kendi ideolojisini anlamamış sosyalist bir hükumetten de. İmparatorluk vasfını kaybetmiş bir adaya hapsolmuş ama hala imparatorculuk oynayan bir hükumetten de laf dinleyecek konumda bir ülke değiliz.
Halbuki biz bir açık kapı da bıraktık. Meksikadaki insanların refahı için ülkenin bir kısmının ilhakı diğer kısmının ise himaye altına alınması gibi. Hiç inkar edemezsiniz bunu çünkü sizin izlediğiniz adımların hepsini ben de işledim. Hala benim kararlarımın hukuksuz olduğunu düşünüyorsanız kendi kararlarınızın da hukuksuz olduğunu kabul etmiş olacaksınız.

-ABD Başkanı V. Trumpzade

DHD her ne gerekçe olursa olsun izin vermemek üzere oybirliği ile kanunname yayınlayabilecektir. Kendinizi yormayın değerli Başkan.
Rp Dışı: Milli Hırslar ile Meksika'yı alabilme şansın olacak zaten, boşuna bizi yorma bence :)

RP Dışı: Ya yok Milli Hırs falan gerek yok. Benim Meksika'yı alıcam diye de bir takıntım yok zaten. Sadece arkadaşlar biraz sabırsız. Hemen dünyayı fethedelim olayına girdiler. Ben de baktım mümkün ben de fethedeyim dedim. :D
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 23:29:21 Gönderen: Hynkel »