Gönderen Konu: Görsel Sanatlar Üç Boyutlu Çalışmalar  (Okunma sayısı 4342 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertürkhan

• İmperium
  • *
  • Yesil
Ynt: Üç Boyutlu Çalışmalar
« Yanıtla #40 : 28 Kasım 2010, 12:13:24 »
Tamamaa yaptım teşekürler fakat, ben çatı yapmak istiyorum.
Dikdörtgen yap, ortadan çizgi çek ve çizgiyi yukarı kaldır Barış.  tbrk* O yukarı çekme şeyinin yanında ki ile.Adı taşı/kopyala. Çizginin üstüne gel onla ve yukarı kaldır.

Resim ister misin?
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 13:21:55 Gönderen: Ertürkhan »
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Ertürkhan

• İmperium
  • *
  • Yesil
« Yanıtla #41 : 28 Kasım 2010, 13:20:12 »
Sketchup ta bir şeyler çizdim ama 3DMax'ta render yapacağım?
Ben renderlemeyi tam yapamadım daha doğrusu bulaşmadım.Onun yerine boya kutusu il boya bence.

DKK'nın yeni gemisi :P

http://img708.imageshack.us/img708/2624/battleship2.jpg
 http://img813.imageshack.us/img813/9001/battleship3.jpg
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 13:21:02 Gönderen: Ertürkhan »

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Kül Tigin

• Kaptan
  • *
  • Pyrrhic Victory
« Yanıtla #42 : 28 Kasım 2010, 14:05:48 »
3Ds Max ile çok daha ayrıntılı ve güzel tasarımlar yapabilirisniz ama çok daha zor.

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #43 : 28 Kasım 2010, 16:49:12 »
Rome Reborn projesinden birkaç görüntü vermek istiyorum.

Daha fazlası: http://www.romereborn.virginia.edu/gallery-current.php

<a href="http://www.youtube.com/v/pHinQD3GAIo?fs=1&amp;amp;hl" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/pHinQD3GAIo?fs=1&amp;amp;hl</a>
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 16:58:41 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #44 : 28 Kasım 2010, 16:50:53 »
Ömer abi bir şey soracağım SketchUp'tan 3D Maxa nasıl gönderiyorsun? Render nasıl yapılıyor 3D Max'ta?

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #45 : 28 Kasım 2010, 16:53:08 »
Sketchup'ta (versiyon 7 ve öncesi) çizdiğin herhangi bir modeli sağ tıklayıp 3ds Max ile aç. Uygun bir açı verip render tuşuna bas. Sonra png olarak kaydet.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #46 : 28 Kasım 2010, 16:56:59 »
Çizdiğim evi kaydettim.(.skpolarak)Sonra sağ tıklayıp 3DS Max ile açtım, File Open Failed dedi.

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #47 : 28 Kasım 2010, 16:58:12 »
Sketchup 8 ve üzerini açamazsın.

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #48 : 28 Kasım 2010, 17:00:26 »
Bir de programı açınca şöyle bir hata verdi

SketchUp'ım Türkçe 6'ncı sürümdü.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 17:04:52 Gönderen: Barış »

Çevrimdışı Velandor

• Filozof
  • *
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #49 : 28 Kasım 2010, 17:01:01 »
Bunların hepsini kendileri 0'dan mı çiziyor sskn*
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 17:01:21 Gönderen: veLandor »
"Mat şaşırmamıştı. Büyük olasılıkla, Işık'ın ilk insanı yaptığı ve o insanın ilk kuralı belirlediği gün, bir başkası da o kuralı ihlal etmenin yolunu bulmuştu. Elayne gibi insanlar kendi işlerine gelen kurallar icat ediyordu. Mat gibi insanlar da, aptal kurallara uymamanın bir yolunu buluyordu."
Towers of Midnight, Wheel of Time 13

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #50 : 28 Kasım 2010, 18:41:58 »
Ömer abi senin SketchUp versiyon kaç ve Promu?

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #51 : 28 Kasım 2010, 18:43:32 »
Pro değil. 7 ve 8 versiyonları var.

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #52 : 28 Kasım 2010, 18:45:18 »
Hangisini 3DS Max programına gönderiyorsun? Ben şimdi SketchUpPro 7 indirdim.

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #53 : 28 Kasım 2010, 18:48:14 »
7 ve öncesi versiyonlar.

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #54 : 28 Kasım 2010, 18:55:46 »
Son soru :D. 3DS Max'ının versiyonu kaç?

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #55 : 28 Kasım 2010, 19:23:38 »
Sağol hallettim.

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #56 : 28 Kasım 2010, 20:16:23 »
Cami yapacağım ama kubbe yapmayı becermedim bir türlü, yardım eder misiniz bir?

Çevrimdışı Ertürkhan

• İmperium
  • *
  • Yesil
« Yanıtla #57 : 28 Kasım 2010, 21:17:12 »
Rome Reborn projesinden birkaç görüntü vermek istiyorum.

<a href="http://www.youtube.com/v/pHinQD3GAIo?fs=1&amp;amp;hl" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/pHinQD3GAIo?fs=1&amp;amp;hl</a>

Bunu yapabilmek, hazırlayabilmek sağlam bilgisayarın ötesini ister. Onur abimin (arkadaşımın abisi) 12 gb ram ,4 gb ekran kartı, 4 (yada 8 ama hatırladığım kadarı ile 4) özelliklerin de bilgisayarı var ve 2010 parçaları. Temiz bilgisayar. Sebebi oda grafik tasarımcısı. Onun bilgisayarını ele geçirebilirsek arkadaş ile mutlaka bunu indirip inceleyeceğiz. Bu süper birşey ya, söz ile anlatmak zor. Tek tek hepsi ile uğraşmak yürek ister. En önemlisi zaman. Ama adamın mesleği çizim ise o zaman yerinde bir iş çıkarmış , gidip de bir dokturun yapacağı yada bir öğrencinin yapacağı ile bir tutulamaz.(zaman açısından. Bir dikdörtgen bile adam akıllı çizmek 10 saniye var gel bundan 1.000.000 ev ve değişik şekil üret. )

Yazar yorumu;
 10.000 ev varsa (10.000 kat olarak) en fazla 1.000 çeşidi farklıdır bence. Yaptığı evi şehrin 4 bir yanına 10-15 tane koyar, farklı bir ev yapar daha uzun daha ince, vesaire böylece o muazzam şehir dolar. Yoksa hepsinin farklı olması zor zaten.

Bunun dümdüz versiyonunu görmüştüm. Halbuki şehir dümdüz değil sokaklar (hele tam göbekten uzak yerler) mutlaka dağınık yerleşim olmalı. Adam buna dikkat çekercesine dağınık yerleştirmiş binaları.

Bide, biraz asker koyabilirdi, hiç olamdı urban barrack'ın önüne 2-3 kıta lejyon.  :P Süperliğe süperlik katar.
 Yazar yorumu bitti.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 21:52:04 Gönderen: Ertürkhan »

Çevrimdışı Ertürkhan

• İmperium
  • *
  • Yesil
« Yanıtla #58 : 28 Kasım 2010, 21:31:01 »

Benden bir soru;

Kubbe için değişik bir yol buldum. Dikdörtgen çizdim. Köşe ve orta noktalardan yay çektim ve belirli bir mesafede yükselttim. Bu noktada o çizgilerin arasını nasıl dolduracağım? Yani nasıl dikdörtgenin yanları düz ise bende o şekilde doldurmak istiyorum. Ömer abi? Yada bilen bir arkadaş? İki çizgi arasını doldurma?

« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 21:52:00 Gönderen: Ertürkhan »

Çevrimdışı Barış

• Kral
  • *
« Yanıtla #59 : 28 Kasım 2010, 22:06:33 »
Renderin farkını görmek istiyenlere.

Not: Arabayı ben yapmadım, textureleride ben eklemedim ( araba jantı, plaka) resimde notu yazmamın sebebi: Render yaptıktan sonra plaka ve jantın otomatik olarak  eklenmediği söylemek.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.