Gönderen Konu: Oyunda Aşırı Para Üretimi Normal mi?  (Okunma sayısı 2547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Oyunda Aşırı Para Üretimi Normal mi?
« : 01 Şubat 2012, 12:02:09 »
Arkadaşlar nostalji olsn diye AOD oynuyorum.Eskiden Armageddon oynuyordum birde bunu deneyeyim buda aynıdır dedim.Fakat hangi ülkeyi seçsem aşırı bir para üretimi söz konusu.Hele almanyada 400 icye ulaştımmı harcayacak yer bulamıyorum.150000 dolar para oldu 1936dan 1939a kadar sizce bu normal mi?Diğer ülkelere baktımmı save dosyasında onlarda o kadar para yok.İcleri düşük gerçi politikadan kaynaklı. Sizce bu durum normalmi yoksa bende hatamı var?

Özel isimlerin ilk harfi ve kısaltmalar büyük harfle yazılır.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2012, 12:30:15 Gönderen: xharunx1 »
Aptallıktan başka günah yoktur.

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyunda Aşırı Para Üretimi Normal mi?
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2012, 12:03:15 »
Consumer goods a çok yüklenirsen çok paran olur...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Serhan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2012, 12:06:30 »
Sistem biraz değişik sanırım.Eskiden consumer goods zorunluydu.Şimdi baktığımda 0a getirsek dahi dissent artmıyor.Sanırım o aşağıdaki harcamada var.Yinede yavaş yavaş çözüyorum şu harcama sistemi nasıl hocam rehberde bulamadım sağ alttaki detaylı bölümü?

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2012, 12:27:02 »
Öncelikle yazım kurallarına dikkat et.Ve ConsumerGoods'a gerekmedikçe fazla yüklenme.Eğer bir ham madde üretimin düşüşteyse ticaret yaparak boşluğunu kapat.Her şey yerli yerindeyse paran düşmeyecek şekilde ayarla.Ve işine bak.Seninki de anormal değil.Paranın fazla olması kötü bir şey değil ki ama gerekmedikçe consumergoodsa abanma :D .Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2012, 12:28:17 Gönderen: xharunx1 »

Çevrimdışı Serhan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2012, 15:35:55 »
Öncelikle yazım kurallarına dikkat et.Ve ConsumerGoods'a gerekmedikçe fazla yüklenme.Eğer bir ham madde üretimin düşüşteyse ticaret yaparak boşluğunu kapat.Her şey yerli yerindeyse paran düşmeyecek şekilde ayarla.Ve işine bak.Seninki de anormal değil.Paranın fazla olması kötü bir şey değil ki ama gerekmedikçe consumergoodsa abanma :D .Kolay gelsin.

Eyvallah teşekkürler dikkat etmeye çalışırım.İlk oyunumda o kadar güzel bir proje sergileyemediğim için tekrar başlattım 1936 Almanyasıyla bakalım neler yapabileceğiz.Bende şuan 1.02 var sizce sürümü yükseltmelimiyim oyun daha gerçekçi oluyor mu?Birde oyun ayarlarının ikisinide normal yaptım iyimidir çok zor olup bıktırmasın çok basit olup sıktırmasın istiyorum.Sanırım AOD'de yapay zeka daha bir gelişmiş.Öyle mi?

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2012, 15:40:31 »
Evet yapay zeka iyi.1.07 kullanmanı öneririm.Multiplayer oyunlarında felan daha hızlı olduğunu söylüyorlar.Ben 1.07 kullanıyorum.Yeni başlayan biri olarak Normale normal oynaman iyi.Git gide artar bu seviye.

Çevrimdışı Serhan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2012, 15:45:19 »
Evet yapay zeka iyi.1.07 kullanmanı öneririm.Multiplayer oyunlarında felan daha hızlı olduğunu söylüyorlar.Ben 1.07 kullanıyorum.Yeni başlayan biri olarak Normale normal oynaman iyi.Git gide artar bu seviye.

Peki 1.02'nin üzerine direk 1.07'yi kurabilirmiyim yoksa tektek 1.03 1.04 1.05 felan kurmam gerekiyor mu?

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Sipahi
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2012, 16:22:57 »
Direk 1.07 kur.Ben öyle yaptım.

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2012, 16:27:16 »
Direk 1.07'yi kurabilirsin.Sorun olmaz.

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2012, 16:28:44 »
Sistem biraz değişik sanırım.Eskiden consumer goods zorunluydu.Şimdi baktığımda 0a getirsek dahi dissent artmıyor.Sanırım o aşağıdaki harcamada var.Yinede yavaş yavaş çözüyorum şu harcama sistemi nasıl hocam rehberde bulamadım sağ alttaki detaylı bölümü?
Aodda dissent duşurme olayı altta var ordaki sadece para için (Alt dediğim şu consumer çizgisi felan olun yerin altındaki çizgiler...)
oyunlarindunyasi.com