Gönderen Konu: Wars of Napoleon  (Okunma sayısı 5674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Re-Doom

 • Kont
 • *
 • İleti: 851
 • GeneralTzschück
Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #20 : 08 Aralık 2015, 21:41:40 »
Oyunun çıkış fiyatı uygunmuş ama TL'ye çevirince durum biraz değişiyor.  :no:
wow, such protest, much democracy, very ban, wow.
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #21 : 09 Aralık 2015, 15:37:22 »
Evet kurlardaki farklılık dışında operasyonel tanımlı bir strateji oyunu için Matrix Games üzerinden kıyaslamalarla fiyatı çok iyi. Hatta daha düşük ölçek haritada tasarlanan ve sadece 2 kişi oynanabilen AGEOD’un Espana 1936 ile benzer fiyatta satışa sunulmuştu.  Buradaki harita ve detay tasarım maliyeti tabi ki çok daha yüksek. Fakat iki oyunda oldukça kaliteli.

Steam platformundan da ayrıca Mayıs ayında yayınlacak sanırım. Daha düşük bir fiyatla satışa sunulacaktır. Fakat oynadığım versiyon oldukça stabil ve en önemlisi oyundaki temel tasarım unsurları başından çok doğru düşünüldü. Bunlardan bir kaçı: 1 haftalık tur sistemi, yolların öneminin artması, harita ölçeği ve ülkelere özgün özellikler. Tasarım notları başlığı altında daha çok ekleme yapılabilir ilgi olduğu taktirde.

İleriye yönelik dengelenmesi gerekenler ise daha çok PBEM oyuna yönelik olmalı. Örnek olarak Fransa’nın ordusunun diğer ülkelerle kıyaslandığında gücü gereği Napolyon’un ele geçirdiği yerlere ilaveten Rusya seferine çıkmaması durumunda yeterli sayıda başarım puanı (VP) ve prestij oluşturmamalı gibi..
 

Çevrimdışı lemelem

 • Kont
 • *
 • İleti: 967
Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #22 : 09 Aralık 2015, 19:34:18 »
Evet oyun gerçekte Ageod oyunları arasında sağlam bir yer alacak gibi. İlk çıkış versiyonunun gözlemlediğim bir çok eksiği var. Eğer almayan arkadaşlar varsa ve de oyunu almak istiyorlarsa bence steam çıkışını beklesinler. Hem fiyat iner hem de oyun oturmuş olur.
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #23 : 25 Aralık 2015, 21:55:51 »
Ocak ayında başlayacak 7 kişilik PBEM oyunda oyun pratiği üzerinden denge daha iyi saptanacaktır. Fakat belitmek gerekir, ki lider portre resimleri&özellikleri ve birim savaş kapasitesi tarihi oyunlarda uzun süren değerlendirmeler sonucu oluşturalacak veriler. 2. DS gibi daha çok bilinen konu dalı üzerinden maliyetli Gary Grigsby oyunlarında bile bunlar yapımcı dışında gönüllü oyuncu ekip tarafından pratik oyun tecrübesi üzerinden yazılımın test edilmesi ve tarih nezdinde kabul görmesi yıllar boyunca çalışmayı gerektirdi. İlave komutan resimlerinin zamanla veritabanına girmesi de örnek verilebilir.

Şu an için oynayacağım Osmanlı veritabanında eksiklikler mevcut. Oyunculuğun bu anlamda gelişmesi için ve bu tür sitelerin belli bir amacı dönük olması açısından yukarıda bahsettiğim noktaların altını çiziyorum.  :)
 

Çevrimdışı Re-Doom

 • Kont
 • *
 • İleti: 851
 • GeneralTzschück
Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #24 : 25 Aralık 2015, 22:14:07 »
 Dışarıda oyunun Ageod'un hayran kitlesi (aslında hayran kitlesi yerine "Oyuncuları" desek daha doğru olurdu.) ne durumda ? Az, bunun aksine kemikleşmiş bir kitle gibi görünüyor. En azından tahminlerim ve bazı gözlemlerim bu yönde.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 22:16:02 Gönderen: Re-Doom »
wow, such protest, much democracy, very ban, wow.
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2015, 23:08:35 »
Kanımca dış pazardan çok iç pazar problemi mevcut. Dış pazardaki yazışmaları özellikle İngilizce üzerinden kısmi takip edenlerin savaş oyunlarını yüzeysel değerlendirmesi eksik bilgi edinmelerine yol açabilir. Yabancı yorumlamaların bir kısmı kişisel problem ile ilişkili olabilir.

Pratiğe dayalı şöyle örnek veririm: 18 ve 19 yy. üzerinden en iyi muharebe motorunu AGEOD sunar.

Bizzat tecrübe edilip fikir paylaşlılır ise daha verimli olur kanımca.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 23:20:16 Gönderen: Baris »
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #26 : 25 Aralık 2015, 23:48:23 »
Bir ekleme daha yapayım. Buradaki kıstas oyunun kaç sattığı üzerinden değil fakat Napolyon dönemini yansıtması açısından PBEM oyunda kişilerin yönettiği ülkeler üzerinden hem harp hem de opsiyon çeşitliliği açısından memnun kalınması üzerine bir kalitenin oluşturulması üzerine idi. Bildiğim kadarıyla Napolyon savaşları üzerinden bu tür bir ölçekte oyun çok az veyahut ileriye dönük gelişmeye açık değil. İlk sorun çok yerinde idi ve ilgin için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 23:49:33 Gönderen: Baris »
 

Çevrimdışı Lancier

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #27 : 29 Kasım 2016, 12:40:12 »
Oyunu 1-2 hafta önce aldım, herzaman herkesin beklediği Napolyon Era için harika bir oyun. Fakar Ageod ve Matrix forumları üzerinde 1.03 yamanın ne zaman geleceğine dair tartışmalar gördüm, kimisi oyunun patch ile düzelemeyeceğini de söylüyor http://www.ageod-forum.com/viewtopic.php?f=368&t=50777 . Umarım yakın zamanda official yama yayınlarlar çünkü bu era için böylesi güzel bir oyun görmedim.

Eğer birebir, yani Napoleon's Campaigns deki gibi 1 vs 1 imkanı olsa oyun daha da eğlenceli olabilir.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2016, 12:42:18 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #28 : 29 Kasım 2016, 22:35:20 »
Merhaba Lancier,

Napoleon's Campaign ilk çıktığında alaylardaki asker sayısı ve alt-unsur bölükler ülkelere özel tasarlanmıştı fakat savaş motorunda sorunlar yaratıyordu. Bir diğer husus ortak manpower ve gelir  sonucu ülkelerin tarihde yaşadıkları sıkıntılar tam olarak işlenememişti. Örnek: İngiltere'nin yüksek geliri fakat düşük askeri havuzu ortak müttefik Rusya havuzundan karşılanıyordu. Ülkelerin ayrı ayrı yönetilmesi iyi bir özellik fakat diplomasi biraz ucu açık oldu yeni oyunda.

 

Çevrimdışı Lancier

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #29 : 30 Kasım 2016, 07:44:18 »
Barış, neden 1.03 yamasını unofficial (public beta yaması?) bir şekilde yayınladılar ve hala official değil herhangi bir bilgin var mı ? Yoksa AGEod WoN için artık fazla yapacak bişi yok yeni oyunlara mı bakalım diyor ?
Vive L'Empereur!
 

Çevrimdışı Lancier

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #30 : 04 Temmuz 2017, 16:36:29 »
Arkadaşlar, yeni bir WON PBEM başlıyor TWC klüpte. İlgilenenler olursa 2 koltuk boş.
Oyun TWC DROPBOX ta oynanacak, forumda oyun burada: http://www.thewargamingclub.com/viewtopic.php?f=6&t=172
Vive L'Empereur!
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #31 : 04 Temmuz 2017, 22:42:47 »
Hakan kulüpteki pbem oyunlarda genelde Avusturya Fransa'ya karşı nasıl bir tavır takınıyor? Savaşa giriyor mu. Fransa Pressburg barışını zorluyor mu yoksa işgale devam mı ediyor eğer savaşırlarsa. Avusturya eğer Fransa ile müttefik olursa çok güçlü olurlar. Çünkü en son 65 tur kadar oynadığım; (bu oyuna zaman zaman ara verip tekrar devam ediyoruz) benim İngiltere, Rus, Avus, Prusya tarafını oynadığım oyunda Napolyon orduları beni oldukça silkelemişti. En son Sir John Moore ile Amsterdam'a çıkarma yapmıştım fakat 2 kolordu gönderince geri çekildim. Ayrıca Napolyon Brest Litovsk'a yürüyüşe geçmişti. Kutuzov da şehirde savunma hattı oluşturmuştu.
 

Çevrimdışı Lancier

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #32 : 05 Temmuz 2017, 18:09:35 »
Şimdiye kadar gördüğüm genelde Avusturya hep İngilitere ve Rusya ile oldu. Fakat bir oyunda Fransa ile beraber hareket etti ve bütün koalisyonu darmadağın ettiler. Zaten yakın arkadaşlardı.
Avusturya nın Koalisyonla olduğu oyunda Fransa işgale devam etti ve Avusturya çöktü diyebilirim.
Aslında evet diğer bütün ülkeler birleşince Fransa ya karşı birşeyler yapabiliyorlar ( Bir oyunda diğer 6 ülke Napolyon a karşıydı ve Fransa yenildi ... İleri kuvvette Prusyaydı :>)
Yoksa İspanya ve bir de çekimser veya Napolyon ile birlikte bir Prusya ya karşı koalisyonun işi zor. Ama gerçekten de Avusturya belirleyici faktör. Fransa ya karşı ezilmektense, onunla brlikte oyunu kazanabilliyor iyi bir diplomasiyle. Eh Napolyon un insafına kalmış tabii :>>
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2017, 18:13:10 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #33 : 05 Temmuz 2017, 22:29:01 »
İspanya, Fransa ve Osmanlı ittifakı da çok güçlü oluyor. Esasında Avusturya'nın tüm kuvvetlerini kaybetmeden Pressburg barışını trigger eden olasılık hesabını koda eklemek gerek. Böylece Avusturya oyuncusu açısından ordusunun tamamen ortadan kaldırılması sorunu ortadan kalkar. Bonapart Fransa'sı bana göre zaten tek başına Avusturya, Prusya ve Rusya'yı saf dışı edebilecek güce sahip. Birleşik Krallığı sadece donanma her daim koruyor.
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Wars of Napoleon
« Yanıtla #34 : 07 Temmuz 2017, 23:24:01 »
Avusturya:Balkanlar:İngiltere:İspanya:Genel durum:Total War tarzı bir oyun denemiştik. Herkes savaşta.  :army:

Rakip İspanya, Fransa ve Osmanlı'yı kontrol ediyordu. Ben de diğer 4 ülkeyi.
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.