Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 18942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

10. Tur'da Kiev'i ele geçiremek kötü değil.  ;)
Bu resim diğer oynadığım pbem oyundan 16. turdan.   Kiev'in etrafını sarıp(sadece batı yönündeki 2-3 hex'ten) 3-4 tur devamlı yüklendim en son Kiev düştü ama çok kayıp verdim. En iyi taktik Doğudaki Dnepropetrovsk şehrinin kuzey yönünden ilerleyip Dinyeper nehriyle uğraşmadan nehir kenarındaki sovyet birliklerini çember almak. fakat bu oyunda  random weather seçeneği etkin. Çamur hızı düşürüyor.

(tıklayınca büyür)

Ayrıca yapay zekaya karşı oynadığımda Riga en geç 2. tur düşüyordu. Fakat oynadığım rakip nehirlerin kenarına öyle bir savunma yaptı ki 4 tur geçit vermedi.
Oyun kış kuralları gereği kedi fare oyununa dönüyor. Kaçabildiğin kadar kaç eğer savunma hattına güvenmiyorsan. Birde bu oyunda anladığım savunma hattının mümkün olduğunca çizgi halinde arkadan reserv birlikleriyle destekleyip kurmak lazım. Yoksa hikayesini yazdığım oyundaki gibi düşmanın korkunç çemberleri bekliyor.  8|

İlerki yıllarda Sovyet savaş düzenin merak ediyorsan oyunda bulunan 1943 ve 1944 senaryolarını aç ve sovyetleri seç. Tank ve inf corps'taki ekipmanları say. :-)

Bu arada oyunundan resim gönderebilirsen iyi olur. Genel durumu merak ettim.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2013, 21:21:23 Gönderen: Baris »

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.