Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 19356 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #40 : 05 Ocak 2013, 10:02:51 »
Zafer yakın mı Führerim?

Kestirmek zor ama 1941 yılı Almanya'nın savaş gücünün en yüksek olduğu yıl. Fakat  son turlarda bazı cephelerde en fazla 2 hex=32 Km yol katedilebildi. 1941'deki her başarısız saldırı oyunu uzun dönemde kaybetmeye bir adım daha yaklaştırıyor. Genel olarak oyunun kazanma ve kaybetme kuralları biraz farklı. Bu konuda spoiler vermiyeyim.  ;)


Güzel bölüm olmuş. Yalnız Çernigov'daki değerli panzer tümenlerinin paket olması kötü olmuş, imha olmasalar bile onları kurtarmak için zaman harcamak gerekecek.

1941 yılı doktrin ve oyun kuralları gereği risk alması gereken taraf Almanya. Panzerler düşmanın bana uyguladığı "zone of control" mekaniğini delebildikleri için her fırsatta öne atılmaları gerekiyor çünkü düz piyadeler düşmanın arkasına sızamıyor; hareket puanları yeterli gelmiyor.
 Burdaki çembere alma güçlü değil kolay üstesinden gelinebilir fakat dediğin gibi oldukça vakit kaybettiriyor. Şu an genel olarak Sovyetlerin birlikleri güçlü değil ama  eğer 1942 'de Stalingrad'a yaklaşabilirsem Sovyetlerin artan sayıdaki tank tümenlerini ve genişleyen cepheye dikkat etmem gerekebilir yoksa tüm Güney Ordu Grubu çembere alınabilir.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.