Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 19195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2012, 18:27:56 »
Ana hedef o zaten, askeri hiyerarşinin olduğu ve bu hiyerarşiyi insanların oluşturması yapay zekanın değil. Aklımda çok şey var da kafadaki yoğunluğu sadeleştirip yazamıyorum. :P

Gelişecek teknolojiye bel bağlayarak çok çok zor olsa da bazı şeylerden taviz verilerek (mesela tabur düzeyinde birçok taktiksel savaş yerine tugay veya tümen düzeyinde doğu cephesinin yönetilmesi gibi) yapılabilir. Adım adım düşünülürse ilk adım WITE'nin multiplay olması. (sonra wite gerçek zamanlı olacak şekilde vb.) Tabiki gerçekçi yaklaşınca biraz ütopik ama hayal işte. :)

Söylediğim gerçek zamanlı durdurmalı olmayan oyun single olsun bizim olsun, ona da razıyım. Abi bu arada WITE'ye başlıyorum, hayırlısı. Eğer testi geçer de oyunu çözersem önerdiğin oyunları da incelemeye başlayacağım.

Sevindim. :)
Oyunu tam tanıtamadım ama War in the East hem server hemde Pbem olarak oynanıyor. Bu oynadığım oyun server üzerinden. Ama işleyiş tamamen PBEM'deki gibi.
Multiplay oynanacak bir oyun değil çünkü oyunda sadece 2 taraf seçilebilir. ALmanya ve Sovyetler. Birde oyunda aşırı birlik olmadığı için bu ve tümen düzeyinde benzer 2. DS oyunları bu şekilde oynanıyor.

linkinini gönderdiğim Panzer Campaigns Moscow 42 oyununda ise multiplay oynamak mümkün sadece Almanya veyahut Sovyetler oynanabilir olmasına rağmen. Çünkü tabur ölçeğinde hiyerarşi var. sanırım toplam 6 oyuncu oynayabiliyor,her biri bir ordu grubunu yönetiyor. Devasa bi oyun.

Genel olarak forumlarda gözlemlediğim savaş oyununu tabur veyahut alay düzeyinde oynamaya alışmış taktiksel strateji seven oyuncu tümen düzeyinde oyunları sevmiyor ve biraz sandbox buluyor. Ama tabi iki sistemin artı ve eksileri var.Başlıcası harcanan zaman.  Fakat şundan emin ol detaya indikçe daha fazla detay peşinde koşacaksın. ;)
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2012, 18:28:53 Gönderen: Baris »

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.