Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 18826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2012, 17:54:34 »
Bahsettiğin gerçek zamanlı olayı 1 kişinin kaldırabileceği bir şey değil öyle bir cepheyi kontrol etmek için en az 10 vs 10 veya 15 vs 15 yapılması gerekiyor bunlardan 5'i hava gücü , erzak vb şeyler ile kalanlar ordu ile ilgilenirse olur.

Ana hedef o zaten, askeri hiyerarşinin olduğu ve bu hiyerarşiyi insanların oluşturması yapay zekanın değil. Aklımda çok şey var da kafadaki yoğunluğu sadeleştirip yazamıyorum. :P

Eğer oyun konusu 2. Dünya savaşı üzerine olacaksa; ki muhtemelen dünyada en popüler zaman dilimi,  Ben bu zamana kadar  alay düzeninde oynanan single player 2. DS savaş oyunu bile görmedim ki multiplay nasıl olur.  Konuştuğumuz biraz ütopik ama sana tamamen katılıyorum. Böyle bir oyun yapılıp oynanabilecek düzeyde olursa oyun piyasasında devrim olur. Ama  çok uzak ihtimal.

Gelişecek teknolojiye bel bağlayarak çok çok zor olsa da bazı şeylerden taviz verilerek (mesela tabur düzeyinde birçok taktiksel savaş yerine tugay veya tümen düzeyinde doğu cephesinin yönetilmesi gibi) yapılabilir. Adım adım düşünülürse ilk adım WITE'nin multiplay olması. (sonra wite gerçek zamanlı olacak şekilde vb.) Tabiki gerçekçi yaklaşınca biraz ütopik ama hayal işte. :)

Söylediğim gerçek zamanlı durdurmalı olmayan oyun single olsun bizim olsun, ona da razıyım. Abi bu arada WITE'ye başlıyorum, hayırlısı. Eğer testi geçer de oyunu çözersem önerdiğin oyunları da incelemeye başlayacağım.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.