Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 19217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2012, 17:18:53 »
Eğer oyun konusu 2. Dünya savaşı üzerine olacaksa; ki muhtemelen dünyada en popüler zaman dilimi,  Ben bu zamana kadar  alay düzeninde oynanan single player 2. DS savaş oyunu bile görmedim ki multiplay nasıl olur.  Konuştuğumuz biraz ütopik ama sana tamamen katılıyorum. Böyle bir oyun yapılıp oynanabilecek düzeyde olursa oyun piyasasında devrim olur. Ama  çok uzak ihtimal. Nedeni ise:

Moscow 42. Bende bir kaç oyunları var oldukça gerçekçi askeri simulasyon yapıyorlar. Hatta ABD ordusuyla anlaşmaları bile var.
http://www.johntillersoftware.com/PanzerCampaigns/Moscow42.html

Ama uyarmam lazım ki tamamen ya uzaylıların yada askerlerin oynadığı taktik strateji. Veyahut daha evvel bahsettiğim özel oyuncu kitlesinin ;). Çünkü harita enlemesine ve boylamasına 244,620 hex'ten oluşuyor. 1 hex 1 km ölçeğinde ve bir tur 2 saat zaman ölçeğine göre. Kuzey Ordu Grubu'nun dahil olmadığı oyunda 7700 ve 9000 arası Merkez ve Güney Ordu Grubunun değişen yaz ve kış savaş düzeni tabur ölçeğinde  !!  Ki bütün doğu cephesini kapsamıyor ve campaign'ler en fazla 15 günü kapsıyor.
Bu oyun ile hikayesini yazdığım oyun karşılaştırıldığında, War in the East sandbox oyun gibi duruyor.  :)

Haliyle bu oyunlar gerçek zamanlı ve çok iyi grafikli yapılmıyor fakat ben sırf tarihi harita,savaş düzeni için her şeyden ödün veririm. Maksat oyunun o zamanki şartları iyi yansıtması.

« Son Düzenleme: 29 Aralık 2012, 17:23:30 Gönderen: Baris »

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.