Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 18842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2012, 16:10:31 »
Sana rütbe ve birlik veriyorlar. Mesela ben Fransız ordusunda bir alayı kontrol ediyordum. Benim üzerimde corps,division komutanları vardı. Save dosyamı gönderirken ve  aylık aktivite raporu verirken atıyorum;
General Gudarian, 5. Süvari alayından Barış olarak hitaba başlayıp mail gönderiyordum.
Eğer iyi muharebe çıkarırsan bir süre sonra oylama ile rütbe atlıyorsun. Baya bir roleplay havası veriyor. ;)

Ama realtime olarak bence bu oyunlar oynanamaz. Çok zor olur.

Bahsettiğim oyun aynı bunun gibi, ancak kayıt dosyası göndermeli değil. Çok zor olsa da gerçek zamanlı olabilir. Zaten bütün amaç gerçekçilik ve ciddiyeti mümkün olan en yüksek düzeye çıkarmak. Askeri hiyerarşisi ciddi, gerçekçiliği üst düzey ve en önemlisi oyunu oynayacak toplulukdaki herkese hitap edebilecek bir oyun olacak. Ama çekiciliği de sıkıntıları doğuruyor. Bir kere çok uzun olacak oyun, sonuçta oynayanlar da insan. :) Aynı şekilde herkesin bir araya toplanması sorunu var, bunun için de lobi sistemi sphle* gibi bir durum gerekli ki o zaman da dünya genelinde oynayacak oyuncu sayısının çok olması lazım. Gerçek zamanlı olması gerçekten çok zor ama bana en çekici gelen yanı bu.

Bir mezun olayım da. :P Şakası bir yana imkanım olsa peşinden koşacağım bu proje bu olurdu. Tabi piyasayı bilmeden konuşuyorum, gerekli araştırmalar yapılmalı.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.