Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 18836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2012, 13:00:37 »
En güçlü olduğun zaman koca bir panzer tümeni kaybının acısını buradan hissettim. :)

Oyunun tur sistemiyle oynandığı aklımdan çıkmış, o zaman yz-insan fark etmez herhalde.

Oyun çok pahalı geldi bana, dijital versiyonu 95 lira! Herhalde kendine has oyuncu kitlesi olan bir oyun.

Evet bu oyun pahalı. Arada indirimler oluyor ama dağıtımcısı "Matrix games" genelde pek indirim yapmıyor. Bu ve "Command Ops Battle from Bulge "özel kitlesi olan oyunlar değil aslında ki fiyatı da bir oyunu özel yapmaz. Bu oyuınlar genel strateji dalının oyunları, Çünkü bu oyunların hiç biri taktiksel strateji değil. Sadece HOI'nın az biraz daha komplike olanı. Çünkü birim hiyerarşisi tümen seviyesinde. Yani bir birim bir birime saldırdığı zaman top ve piyadeyi ayrı kontrol etmiyorsun. Hepsi bir birimin  içinde kendi saldırıyor.

Benim farklı ve detaylı diye nitelendirdiğim oyunlar alay ve tabur  hiyerarşisinde oynanan oyunlar . Yani top ve piyadeyi ayrı yönetiyorsun.
Mesela şu firma taktiksel strateji  oyunlarında uzman. Bir campaign var ki turu tamamlamak minimum 4 saat alıyor. ;)
http://www.hpssims.com/pages/products/ww1/FRANCE14/FRANCE14.html

Daha eski bir oyun motoru var ama muharebeden tut savaş düzenine kadar çok gerçekçi hemde fiyatı bu oyun kadar şişirilmiş değil.

Düzenleme: "Abi strateji demişsin ama bu klasik stratejiden çok taktik yönü ağırlıklı, operatif düzeyde bir oyun"

Evet operasyonel strateji duğru bir tanım.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2012, 13:04:00 Gönderen: Baris »

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.