Gönderen Konu: War In The East (Almanya PBEM HİKAYESİ)  (Okunma sayısı 19198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Ynt: WAR IN THE EAST(PBEM HİKAYESİ)
« Yanıtla #20 : 28 Aralık 2012, 04:23:45 »
Evet HOI'dan farklı. Sınırlar, antlaşmalar, vs gibi şeyler yok oyunda. Oyun savaş oyunu olduğu için ve sadece doğu cephesinde geçtiğinden Berlin düşdü mü düşmedi mi o önemli. Sovyetler için belli bir kural yok. Moskova ve Leningrad düşsede oyun devam ediyor. Fakat eğer Almanlar fazla sayıda bölge ele geçirirse "Victory point"  durumuna göre "kesin zafer" kazanabilir. Bu mantıklı  çünkü Moslova ve Leningrad kaybedilse Sovyetler savaştan çekilirmiydi bilmiyoruz yaşanmadığı için.
 Oyunda Romanya gibi ülkeler taraf değiştirebiliyor eğer Bükreş düşerse. Ben şu an aynı anda 2 oyuncuyla farklı oyunlar oynuyorum. O oyunda da 8. turdayım fakat daha 1941'de Romanya savaştan çekilmek üzere . Diğer oynadığım rakip tam dişli çıktı.  ;)

Sınırlar demişken oyunda "Military control" mantığı çok önemli. Mesela bir Panzer tümeni hem fazla hareket puanına sahip hemde etrafındaki 3-4 hex'i ele geçirebiliyor bölgeye girmese bile.  Fakat bir Romen piyade tümeni bazen düşman olmayan bölgeye bile giremiyor. Tümendeki asker ve ekipman eksiği ve önemlisi mobil birlik olup olmamasına bağlı.

Aslında Fraps ile çeksen senin açından daha yararlı olur bu kadar uğraşmazsın hem mik varsa konuşur anlatırsın oyunu  :P

Bu adam Fraps ile çekmiş mesela.

http://www.youtube.com/watch?v=eX8dehsYRGk

Mitra'yı biliyorum. İtalyan. İngilizcesi az olduğu için sessiz video yapmış. ;) Ama çok sağlam oyuncudur. Ageod'un Wars in America oyununu Pbem oynamıştım onla. Baya zevkliydi. Piyasadaki tüm strateji oyunlarını bilir ve didik didik ederek oynar.

Ama kamerayla oyunu anlatmak iyi bir fikir olabilir. Resim çek yazı yaz, hem uğraştırabiliyor hemde tam detaylı anlatmak zor oluyor.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.