Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HPS/JTS/Slitherine/G-S) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 33941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Peki Hakan, bu oyuna bir şekilde devam edip sonunu getirelim. Umarım başka rakip eksilmez.  &)
O yüzden hep bildiğim rakiplerle oynarım. Bu oyun biraz macera oldu.  :popcorn:

AAR tarzı şeyler bence yazıştığımız yerel siteleri zenginleştirir. Bilmiyorum son RuS AAR ye bakan oldu mu. ^-^

Hafta sonu tatilinden döner dönmez Eddie Avusturya ord yi yollayacakmış, slack ten söyledi.  :yes: tbrk*
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2017, 21:46:21 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

Twc'de RuS bölümüne baktım ancak AAR vs. göremedim. Üye olmamız mı gerekiyor ?

Çevrimdışı Baris

TWC'de AAR yok, olsa iyi olabilirdi. Ageod resmi sitesi dışında rakip bulmak için çok faydalı bir kulüp.  Mesela şu an RuS oynadığım rakiplerden biriyle kulüp sayesinde tanıştım. Diğer rakip ise Ageod sitesinden uzun yıllardır tanıdığım bir oyuncu.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Avusturya turu geldi, Eddie dahil oldu. ;)
Evet, umarım daha fazla uzun soluklu kesinti olmaz.
Bu sitedeki Barış ın RUS AAR ne güzel, TWC da yabancılar forumu pek kullanmayı sevmiyorlar, belki #slack olduğu için, daha rahat geliyor onlara, bi de yaz tabii herkeste bir rehavet var. :popcorn:

Peki Hakan, bu oyuna bir şekilde devam edip sonunu getirelim. Umarım başka rakip eksilmez.  &)
O yüzden hep bildiğim rakiplerle oynarım. Bu oyun biraz macera oldu.  :popcorn:

AAR tarzı şeyler bence yazıştığımız yerel siteleri zenginleştirir. Bilmiyorum son RuS AAR ye bakan oldu mu. ^-^
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2017, 08:07:58 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder
The Wargaming Club / Battle on!..
https://thewargamingclub.com/

Çevrimdışı Baris

Esasında loki100 ve Narwhal nickli oyuncular geçmişte Ageod oyun dinamiklerini açıklamak için çok AAR yayınladılar. Bir kaç oyuncu daha sayılabilir. Hatta Loki100 WiTW ve WiTE üzerinden de yardımcı olur. Bu tür oyuncular yeni oyuncuyu çekmekte oldukça faydalı. Bunların sayısı az ama değerli oyuncular.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2017, 23:33:12 Gönderen: Baris »

Paradoxplaza ve Ageod forumlarına biraz göz attım. Maalesef çoğu AAR'daki fotoğraflar photobucket veya PP yüzünden kaybolmuş.

Loki ve sağlam kalan 1-2 aardan anladığım kadarıyla RoP'da Prusya kırık bir durumda. Avusturya/Fransa ile %20-30 sayısal üstünlükle 1:1.2-1.5 kayıp vermek normal sayılıyor :P Freddy ve Keith ortalıkta Jaws gibi dolaşıyor, nereden çıkacakları belli değil ve çıktıkları zaman terör estiriyorlar.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
loki100 ün Ageod ile ilgili bi kaç post unu matrix forumda takip etmiştim, adam gerçekten detaylara hakim. :ceasaryes:

Paradox Interactive Türkiye yeni forum design üstünde çalışıyo galiba, hayırlısı, güzel bişi çıkacak eminim. Gerçi eski hali de çok güzeldi. tbrk*

Eddie, Abdullah gelene kadar ROP4 ü oynarım dedi.
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Evet Hakan, Eddie 3 gün evvel turunu yollamıştı. Eğer istersen tecrübe amaçlı Avusturya'yı sen devral.  :)

Paradoxplaza ve Ageod forumlarına biraz göz attım. Maalesef çoğu AAR'daki fotoğraflar photobucket veya PP yüzünden kaybolmuş.

Loki ve sağlam kalan 1-2 aardan anladığım kadarıyla RoP'da Prusya kırık bir durumda. Avusturya/Fransa ile %20-30 sayısal üstünlükle 1:1.2-1.5 kayıp vermek normal sayılıyor :P Freddy ve Keith ortalıkta Jaws gibi dolaşıyor, nereden çıkacakları belli değil ve çıktıkları zaman terör estiriyorlar.

Kaybolmuş olabilir.  :-\ Loki'nin Narwhal ile oynadığı oyunda galiba Rus Cossacks oyunun dengesini değiştirebiliyor. O yüzden ana kuvvetin önünde en fazla 3 bölge ötede atlıların olması iyi bir house rule olabilir. Fazlaca 'deep raiding' oluyordu.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Ben Avusturya yı yapacağım demişti Eddie, ayıp olmasın adama Barış.  :yes:
TWC Co-founder

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış, 31 Ağustos-3 Eylül arası 4 gün tatildeyim, bu günlerde ROP Game#4 Fransa turn ü beklerseniz ya oynayıver ya da save edip ilerleyiver bir zahmet, teşekkürler. :popcorn:
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Hakan ayıp olmaz ama 4 gündür Eddie turu görmedim. ^-^
Bu oyuna başlarken aramızda oynarız diye başladık. Aramızda oynamasak bile ben genelde rakiplerimi seçerken günlük 1 tur mecburiyeti getirim. Mesela RUS günde 1 tur zaman zaman 2 tur üzerinden oynanıyor. Tatilde olduğun zaman tabiki bekleriz. Haber verdiğin için teşekkürler.

Çevrimdışı Baris

Ufak bir ekleme 1759 tarihi oldukça kritik. WON gibi herhangi bir oyuncuya devredilemez!  :ceasaryes:

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış, TWC #slack teki postunu gördüm, oyundan çıkman zaten moderatör olduğun için oyunun sonlanması demek. 53/162 tur oynadık zannedersem, 4 kişiye birden katılımcı puanı yazdım ve kulüp tablolarını güncelledim: http://www.thewargamingclub.net
Aslında güzel oyun oluyordu, keşke Abdullah ın çok işi çıkmasaydı. Neyse moderatörlüğün için çok sağol Barış, Abdullah sen de katıldığın için sağol.
Dediğim gibi Eylül 10 dan sonra 3-4 kişilik bir pbem e adam lazım olursa haber verin. Biliyorsunuz Ageod larda çok tecrübeli değilim ama aklınızda olsun. TWC de yeni oyunlarda görüşmek üzere arkadaşlar :cool4:.
TWC Co-founder

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış merhaba, Max ten mesaj aldım. Kulüp kural gereği moderatör karar vermesi lazım, ben herkese katılımcı puanı vermiştim ama Max başka türlü düşünüyor. Senin kararına göre puanlamayı değiştireceğim veya olduğu gibi bırakacağım.

Alıntı yapılan: Max
But I was winning...
I'm ok with 2 points but shouldn't the leading side get 4 points?
I think it was pretty clear that I was going to win eventually, but it would probably have taken another 20 turns 
So I'm fine with the 2 points, just if you all agree that Prussia would have won eventually it would be nice with 4 points

Alıntı
:::ACHIEVING CLUB HALL OF FAME POINTS:::

* For Club games, Each Game Moderator tells the winner/s - leading player/s (members of the winning coalition) at the end of the games,

:And points for games as follows:

>>> 2 player games:
%50 and above turns complete: Victory/Leading: 2 points / Lose(Participate): 1 point
below %50 turns complete: no points

>>> 3 player games:
%50 and above turns complete: Victory/Leading: 4 points / Lose(Participate): 2 point
below %50 turns complete: Leading player 2 points / Lose(Participate): 1 point

>>> More than 3 players games:
%50 and above turns complete: Victory/Leading: 6 points / Lose(Participate): 3 points
below %50 turns complete: Victory/Leading: player 4 points / Lose(Participate): 2 points
below %25 turns complete:Victory/Leading: player 2 points / Lose(Participate): 1 point
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2017, 19:12:25 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Teşekkürler arkadaşlar. İyi bir oyun oldu. Yeni bir oyun bazen iyidir daha motive oluruz. Tecrübe hiç önemli değil maksat sadece istek& öğrenme arzusu ve yeterli sıklıkta tur süreleri. AJE'nin 3 kişilik senaryolarından birini veyahut TEAW deneyebiliriz.

Hakan Prusya'nın kazanabileceğinden pek emin değilim ama isteği gereği ve kulüp oyunlarına motivasyon amaçlı Prusya'ya galibiyet verilebilir. 4 puan uygun gibi.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Oldu Barış, Max ın TWC puanını değiştirdim.

Hakan Prusya'nın kazanabileceğinden pek emin değilim ama isteği gereği ve kulüp oyunlarına motivasyon amaçlı Prusya'ya galibiyet verilebilir. 4 puan uygun gibi.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 11:05:01 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
TEAW ı oynamak ve öğrenmek istiyorum gerçekten ama çok detaylı ve çok unit var sahada kontrol edilmesi gereken? Bir de benim bilg bu oyunu kaldırmayabilir, WON haritasında da zorlanıyor özellikle pan olayında. AJE olur, RUS ta olur. 10 Eylül den sonra istediğiniz zaman başlayabilirim. 3. oyuncumuz var mı PBEM için ? TWC de oynarsak tercihim olur arkadaşlar, kulüp aktivitesi bakımından.  tbrk*

Teşekkürler arkadaşlar. İyi bir oyun oldu. Yeni bir oyun bazen iyidir daha motive oluruz. Tecrübe hiç önemli değil maksat sadece istek& öğrenme arzusu ve yeterli sıklıkta tur süreleri. AJE'nin 3 kişilik senaryolarından birini veyahut TEAW deneyebiliriz.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 11:10:32 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Ageod sitesinden Highlandcharge dün bana ÖM atmıştı yeni bir RuS oyun için, reddetmiştim. Şu an zaten halihazırda Rus oyunu oynamasaydım onu oynayabilirdik. Hakan evet TEAW'de baya birim var, üretim ve planlama gerekiyor. O yüzden ileride oynarsak fazla oyuna katılma çünkü çok vakit alıyor.

İsterseniz ya bu siteden veyahut kulüpten oyuncu bulup 3 kişilik AJE oynarız. Hem daha hızlı oynanıyor. III. Mithridates savaşı dışında 3 kişilik senaryoları ne solo ne de pbem oynadım. Enteresan oyun olabilir.   :ceasaryes:

Ageod ve RuS'a yeni biri olarak sizce Kızıllar mı yoksa Beyazlar mı daha iyi bir seçim olur ?

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış istersen önce bu forumda bizim kulübe katılıp AJE PBEM isteyen Türk arkadaş var mı diye bi bakalım, ilgilenen olmazsa ntw3 den tanıdığım Amerikalı bi arkadaşım var, TWC ye de üye, Goldy- ona sorarız? O da olmazsa TWC de ve ageod forumlarda duyuru yaparız.  ;)

3 kişi için AJE de 4 senaryo var di mi ?

Ageod sitesinden Highlandcharge dün bana ÖM atmıştı yeni bir RuS oyun için, reddetmiştim. Şu an zaten halihazırda Rus oyunu oynamasaydım onu oynayabilirdik. Hakan evet TEAW'de baya birim var, üretim ve planlama gerekiyor. O yüzden ileride oynarsak fazla oyuna katılma çünkü çok vakit alıyor.

İsterseniz ya bu siteden veyahut kulüpten oyuncu bulup 3 kişilik AJE oynarız. Hem daha hızlı oynanıyor. III. Mithridates savaşı dışında 3 kişilik senaryoları ne solo ne de pbem oynadım. Enteresan oyun olabilir.   :ceasaryes:
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 11:52:51 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder