Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HPS/JTS/Slitherine/G-S) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 34165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Çok güzel bir zafer olmuş. Oyunun dönüm noktalarından biri oldu. Rusya'da 3 tane ağır top gözüküyor. Bu oyunda ağır top var mıydı?

Siege artillery birim modelinin aynısı fakat sadece yürüyüş hızı ve atış mesafesi daha düşük. Farklı nato sembolü kullanmışlar.
2-3 açık alanda muharebeden sonra kart kullandım, gemilerin yardımıyla 2. seviye breach oldu. İkmalı azalmıştı sanırım. Fırsatı kaçırmadan hemen kaleye assault yaptım.

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar oyunda bahar geldi. Tam savaşın kızıştığı andayız. Rusya da galibiyet aldı önü açıldı. Tam bu zevkli anlarda oyuna ara vermek güzel olmayacak ancak hafta sonu yine il dışına çıkıyorum. Cuma, cumartesi, pazar oyuna katılamayacağım.

Çevrimdışı Annibal

Prusya'yı bitirmişsiniz tebrikler.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Tebrikler ...
Herhalde oradan çok sıkıştırdınız Fransa tarafından çıkış arıyor ? bastırdıkça bastırıyor arkadaş.   :popcorn:

(Olsun Abdullah ufak bi ara kötü olmaz, pbem oyunlarının güzelliği bence bu)

« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2017, 16:31:44 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder
The Wargaming Club / Battle on!..
https://thewargamingclub.com/

Çevrimdışı Baris

Tahminim amacı hücum değil sadece tehdit etmek ve oyalamak. Ama hiç Fransız süvarisi göremiyorum.  nrm* Bölge etrafı hep Prusya MC gösteriyor.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Doğru Barış gönderiyorum hemen.

Bu arada Dusseldorf ta:

TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Sanırım yanlış tahmin yürütmüşüm.  :)

Rakip tüm Ageod pbem oyunlarında olması gereken inisiyatif alma avantajını kullanıyor olabilir. Çünkü genelde önde savunma yapmak ve hamleleri rakipten beklemek yerine rakibin hamlelere cevap vermesine yönelik bir oyun sunmak da iyi bir strateji. Bundan yola çıkarak Kolberg'e yürüyüşümde Friedrich'in tüm ordusunu görebilirim. Ayrıca Polonya'dan ne kadar ikmal ulaştığı da soru işareti. Rakip bunu kendi lehine kullanmak isteyecektir.

Çevrimdışı Annibal

Bu adam Friedrich'i pek kullanmıyor herhalde.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

Ben pek göremedim açıkçası farklı cephede olabilir.

Bu arada oyuna devam ediyor muyuz arkadaşlar?

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Zannedersem Abdullah yeni geldi, başlarız artık ... eh kolay gelsin herkese tekrar.  tbrk*
TWC Co-founder

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Prusya ya email attım. Daha oynamadı sırasını galiba.  :popcorn:
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Şimdiye kadar 4 kişilik oyunda tur bazında iyi ilerledik ama sanırım ben tur bazlı oyunlarda 1 vs 1 rakipleri daha çok tercih ederim.  :smash:

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Aslında dediğin doğru Barış, koordinasyon açısından 1vs1 ler ideal ... Histwar 1vs1 PBEM ler oynuyorum Fransız BC klandan arkadaşlarla şu anda, gerçekten çok seri. Klüpteki NCP ve ECW oyunlar da iyiydi. 7 kişilik WON oyunlar genelde insanın kanını kurutuyor  ;) Ama yine de 3 kişilik oyunları (AJE,RUS,EAW) denemek istiyorum. Onlar da seri olabilir yerine göre.  tbrk*

Şimdiye kadar 4 kişilik oyunda tur bazında iyi ilerledik ama sanırım ben tur bazlı oyunlarda 1 vs 1 rakipleri daha çok tercih ederim.  :smash:
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

EAW, RuS gibi oyunları 1 vs 1 denemiştim ama çok karışıyor. Bir evvelki turdaki ekonomi veyahut conscript havuzu akılda kalmıyor. Tur planlaması sağlıklı olmuyor bana göre. Evet 3 kişilik oyun daha sağlıklı ve yeteri hızda oynanabilir.

Bu arada Hakan Gary Grigsby War in the East'i yıllar sonra tekrar pbem denemek istiyorum. Son 2 oyunda daha 1941'de yenilgi almıştım. Bu tür 'monster games' oyunlarında rakibe saygı gereği belli bir tecrübe düzeyinde olmak gerekiyor, kendimden şüpheliyim.  :juggle:

Kulüpte oynayan varsa iletişime geçelim.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2017, 01:31:11 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Gary Grigsby’s War in the East bende yok ama belki klüpte taverna forumuna (http://www.thewargamingclub.com/twc-tavern-f39.html) konup kimde var kimde yok bir görülebilir? Gerçi klüp tam bir ageod grup oldu  :) ama belki bu matrix oyun olabilir birilerinde. Bu arada, slack te rakip bulmada çok etkili. Openings and new games odası kullanılabilir.

Max tan ses seda yok. Ne oldu acaba, email da attım ama. Belki tatildedir, bekleyelim bakalım. Slack ten de bir mesaj atayım. :popcorn:
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2017, 10:08:46 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Matrix foruma bakayım o zaman gerçi çoğu kurt oyuncu. :lost: Noob pbem oyun bulabilirim belki.

Max'ı AGeod forumlarından hiç tanımıyorum. Haber bekleyelim.:ears: 

Çevrimdışı Baris

Yeni turu gönderdim. Max'ın turu geldi. Genel olarak bu tür uzun soluklu pbem oyunlarda güvenilir rakip önemli oluyor. 4 ayda biten ama çok daha büyük askeri&harita ölçeğinde oynadığım oyunlar oldu. Bu açıdan Prusya oyuncusunun tur sürelerini beğenmediğimi belirteyim. Habersiz ara vermek olmamalı.

Blitz wargaming club'da forum profili içinde haftada kaç tur oynadığına dair ufak bir soru vardı. Belki kulübe de adapte edilebilir.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış, Max konusunda haklısın, aslında iyi bir arkadaş diğer oyunlardan da gördüğüm kadarıyla fakat bazen insanlar pek ciddiye almıyorlar bu sanal dünyayı, karşısındakinin aslında gerçek olduğunu unutuyor. Umarım tekrar habersiz uzaklaşmaz, gerçi özür diledi.  tbrk*

Blitz teki olayı biliyorum, ben de kayıt olmuştum fakat şimdi TWC de 94 üye var, geriye dönük bunu işletmek çok zor. Şimdiye kadar farklı klüp yönetiminde ve turnuvalar düzenlemesinde bulundum (ntw3 ağırlıklı) insanlar -ne yazık ki- detaylarla uğraşmayı hiç sevmiyor, bazen insanlara kendi oyununun sonucunu bile foruma koyduramayabiliyorsun  ;D senelerdir ben alıştım, eğer klüp veya turnuva benzeri şeylerin yönetiminde olacaksan herşeyi yapmayı göze alacaksın, ben bunu öğrendim. :ceasaryes: Dediğim gibi oraya 2 günde bir turn yaparım yazsalar bile uygulayacaklarını zannetmiyorum. Ama teoride güzel fikir onu da kabul etmek lazım.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2017, 15:28:34 Gönderen: Lancier »
TWC Co-founder

Çevrimdışı Baris

Hakan evet forum ve kulüplere konan rütbe vs.. gibi şeyler çoğunlukla motivasyon amaçlı oluyor. Napoleonic Wargame Club'daki üstlerden aylık yoklama zamanında çok orijinal ve hoş gelmişti.

Aynen katılıyorum organizasyon işlerinde bulunmak ve özellikle internet ortamında olması oldukça zorlayıcı. Bir avantajı belki JTS, MAtrix ve Ageod oyunları olsun pbem oynayan kitlenin gerçekten ilgi duyduğu tarihi dönemler olduğunda konsantrasyonu yüksek oluyor. Bir oyuna başlayayım sonra bakarım diye oyuna başlamıyor. Dönemin detaylarını merak ediyor ve ekstra bilgi toplamaya çalışıyor. Sonucunda keyif alıyor. Max'ında şimdiden ROP'a ilgi duyması güzel bir şey.

'wargaming' kitlesi çoğu internet ortamında görülmeyecek kadar kaliteli ve küçük bir kitle bence.

Mesela JTS France'14 deki 1. Marne muharebesi gibi detaylı ölçekte pbem oynadığım bir oyuncunun Ageod oyunlarında beta ekibinde olması güzel bir sürpriz olmuştu.

Kulüp bu arada iyi bir üye sayısına ulaşmış.  :smash:

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Friedrich berserk moduna aldığı (gözlerinden ateşler saçan) askerleri ile beraber :

Prag'ı kaybettik. Dresden, Leipzig, Brandenburg ise benim elime geçti. Sonraki  tur Berlin'i kuşatıyorum.
İkinci ve üçüncü mağlubiyette, sonradan Prag'ı savunmak için yetişmeye çalışan ordularımın cohesyonları düşüktü. Tek turda 24NM kaybettik.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2017, 14:53:30 Gönderen: lemelem »