Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HPS/JTS/Slitherine/G-S) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 43608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

.... Panzer Campaigns - Western Front WDS makyajını bekliyorum.

Wargamedesignstudio güncel bilgiler vermiş. France'40 için ekibe iki katılan olmuş. Godot bekler gibi bekliyorum.  :)

Ama hala Ageod'un yeni oyunu hakkında bilgi yok.

http://www.wargamedesignstudio.com/2018/07/21/wargame-design-studio-2018-half-yearly-report-part-two/

Çevrimdışı Lancier

Evet Barış, ben de G-S yi bekliyorum. Yıl sonu çıkacak dediler, bakalım... Histwar JMM de çalışmaya devam ediyor. 2019 da belki bi oyun verebilir bize. ;>

Ageod forum da bi duyuru gördüm:

Alıntı yapılan: Tamas
AGEOD have been working on a new game using a new engine
http://www.ageod-forum.com/viewtopic.php?f=46&t=52804#p400350
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2018, 14:46:57 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Evet Archon engine adıyla forumda yeni beta bölümü oluşturulmuş. Geçenlerde başvurdum, bakalım.. Pocus savaş oyunundan ziyade PON gibi'development' oyunu olacak demişti. Ekonomi, diplomasi ağırlıklı sanırım.

JTS The Seven Years War oyununu çıkarmış. ROP'dan sonra bir de taktiksel alanda Friedrich'in savaşlarını yaşamak güzel olabilir. Ama JTS Musket&Pike serisi bildiğimiz JTS Napoleonic oyunlardan farklı zannedersem.

Histwar'da gelişme bende okumadım.

Çevrimdışı kerem1249

@Baris ve @Lancier , iki AGEOD sever kısa bir aradan sonra yeniden oyun muhabbetlerine devam ediyor :) Mütevazı ve eski donanımlı bilgisayarımda çalışabilecek AGEOD türü oyun öneriniz varsa açığım üstatlar.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Lancier

Kerem sağolasın ama Barış bu oyunların üstadı, ben sadece kulübün (TWC) kurucusuyum/yöneticisiyim ve hala oyunları öğreniyorum...Benim bilgisayar da çok iyi değil; PoN,TEAW ve WoN çok zorluyor ama diğer oyunlar oynanabilir gibi. Yine de Barış bi fikrini söylesin tabii.

JTS nin oyunun gördüm aslında biraz da iki arada bi derede kaldım ama şimdi ona para harcamak istemedim. Malum 40$!? :D Bi de G-S yi şimdiden aldım onun için yavaş gitmem lazım. Bi ara mutlaka alacağım ama o kesin...

Ah bu iyi haber değil. PoN tarzını (ekonomi-gelişim) çok beğenmedim doğrusu. Diplomasi tamam, yani WoN u yeni engine de yapsalar harika olurdu, yazık. Ama yine de Ageod, yani çıkınca alacağım kesin  tbrk*

Alıntı
Pocus savaş oyunundan ziyade PON gibi'development' oyunu olacak demişti. Ekonomi, diplomasi ağırlıklı sanırım.

Alıntı
Pocus:
For our first game (with the new engine) it can't be too confidential. On the other hand, we don't want to overreach and do something involving things like strategic bombing 

There won't be more games with the previous engine, unless people who already did some 'Third Party' games like Leibstandarte (Miguel) or Altaris (Ben) want to make more.

Answering here as this thread is more focused on gameplay: yes, the next game/engine is still simultaneous turn based. This is still AGEOD, you know
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 13:06:19 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Evet Hakan PhilThib ayrılmasından sonra mutlak AGEOD devam edecektir fakat zamanında hem kendisi hem de Andatiep(RuS oyun tasarımcısı) bana T.C Kurtuluş Savaşını tasarlayacaklarını söylemişti. Hatta bir çok yazışmalarımız olmuştu. Şimdilik görünen rafa kalktı. Yeni ekip daha bir Grand Strategic oyun peşindeler.. Yapılsaydı çok güzel olabilirdi.

Bu arada Gary Grigsby War in The East'e başvurdum. Kulüpten oynayan olursa bana yönelt.  :)

Çevrimdışı Lancier

Görünüşe bakılırsa Field of Glory: Empires ı duyurdular.
İstenirse FOG II de kullanılabilecekmiş tactical için. Fena fikir değil bu fakat 5-6 kişilik PBeM için çalışmaz herhalde.

Bakalım, sonunda 5-6 kişilik bir PBeM oyunumuz olur umarım WON dan sonra... ^^
http://www.ageod.com/products/789/details/Field.of.Glory.Empires

Gary Grigsby’s War in the West ve East herhalde zorlu oyunlar. Olursa söylerim tabii Barış.
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2018, 18:54:23 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Alpha test aşamasında oynanabilen medeniyetler 6'dan fazla. Bu yüzden sanırım çok oyunculu multi bir oyun oldukça mümkün. Tahminim artık Pbem olarak değil Slitherine server üzerinden multiplayer kurulacak. AGEod'un kendi yeni muharebe motoru  yeterli  kayıp, frontage ve liderlik sağlasa da  isteyen kendi save dosyasını Field of Glory üzerinden  taktiksel olarak daha detaylı  manuel de oynayabilir. Bu daha çok solo oyuna uygun olabilir.

Umarım antik dönemden başlayan bu yeni oyun motoru yeni senaryo tasarımcılarıyla beraber klişe 1. ve 2. DS oyunlarına dönüşmez. İyi bir potensiyel görüyorum.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 01:46:01 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Lancier

Doğru dedin Barış...

Bu arada JTS EastPrussia14 ve France14 oynuyormuydun hala bilemedim, rakip arayan vardı bir süre önce...
Xromov: https://thewargamingclub.com/hps-jts-openings-in-ongoing-and-new-games-t268-s10.html#p2720
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Ageod forumdaki Archron motoru üzerinden bulunduğum Alpha test şimdi Slitherine forum üzerinden beta testine taşınmış. Devam etme konusunda kararsız kaldım nitekim yeni üzerinde durdukları taktiksel yapı eski lojistik üzerine tarihi operasyonel detayı veremez bence, daha bir generic yapıda. Umarım eski grognard kitleyi çekerler. Başarılar dileyelim.  ;)

FR'14 bu yaz 1-2 senaryoyu pbem oynadım Hakan. Şimdilik 1 aydan fazla oynadığım Strategic Command Global Conflict pbem oldukça iddialı devam ediyor. Oynadığım senaryonun yenisi yeni oyun motorunda  6 aralıkta çıkacak.

http://www.matrixgames.com/products/product.asp?gid=777

Çevrimdışı Slenderman

Merhabalar. Kulübün web sitesini ve oynanan oyunları inceledim. Anladığım kadarıyla istenen herhangi bir koşul yok katılım için. Oyunların hemen hepsine sahibim, PBeM tecrübem de az çok var sayılır. Kaç aktif oyuncu var ve kaç Türkçe bilen var acaba?

Kuzeydoğu'nun soğuk kışı iyice bastırdıkça ister istemez eve tıkıldık, bu aralar orta soluklu bir Modern Campaigns oyunu oynayasım da var. Türkçe konuşan bir rakip bulabilirsem tadından yenmez oyun fark etmeksizin. Bununla beraber Close Combat serisinin herhangi bir oyunu da olabilir, ama kulübün alanına dahil değil galiba.
Gelenek ve gelecek ''Ne Yapmalı'cılar''ındır

Çevrimdışı Lancier

Haklısın galiba Barış, bu Fog:E a biraz mesafeli durmak lazım şimdilik. Hele bi şekillensin. Yine senden haber bekleriz herhalde...

Gerçekten de önerdiğin oyunlar çok iyi Barış. Sadece malum benim bu karabarut takıntım bazı oyunları almamı engelliyor. Hala aklımda ve listemde- Fr'14, Gary Grigsby’s War in the West & East, The Operational Art of War IV ve şimdi Strategic Command WWII: World At War...Daha zaman lazım çünkü hala elimde Ageod WoN lar ve  1 adet ROP var PBeM olarak. Bi de JTS Seven Years War u aldım. JTS den bi kaç pbem yapmayı düşünüyorum, Leipzig ve 7YW :fpalm: Şu sizin modern era dan oyun alacağım zaman tekrar bi danışacağım, The Operational Art of War IV steam e de gelmiş zannedersem.

Slenderman, kulübe giriş için bi şart yok. Devamlı pbem oynamak ta gerekmiyor, o konularda biraz geniş davranıyoruz. Sonuçta eğlence/hobi amaçlı bi olay ve gönül işi bu pbem ler ^^

Close Combat hiç oynamadım, dediğim gibi modern era ya biraz mesafeliyim, işimiz gücümüz barut biraz da  :ceasaryes: Türk olarak Barış var, bi ara Abdullah ta vardı sonra işleri çıktı. Aslında kulüpte Barış ile bi modern campaign oynasanız harika olur. Close Combat oyunlar arasında yok ama oynanan oyun olursa hemen dahil ediyoruz. Dediğim gibi bazı konularda genişiz ;> (şimdiye kadar savaş oyunu kulüplerinden ne çektiysem tam tersini yapmaya çalışıyorum ^^)

Belki bi ara üçümüz ageod ROP veya AJE oynarız. Tekliflere açığım her zaman, pbem olduktan sonra. Barış hızlı bi oyuncu, elimdeki yoğunluk bitsin (belki yeni yılda) daha fazla ayak uydurabilirim size zannedersem.

TWC de bi Türk daha görmek iyi olur cidden. Hele üçümüz oyun oynarsak daha da iyi olur. Kolay gelsin herkese...
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Strategic Command serisi de gayet rahat karabarut gibi düşünülebilir bence Hakan. Buradaki topçu dizilimi ve  tank ağırlığı rahatlıkla hücum süvarisi gibi değerlendirilebilir. Esasında S. Command oyunlarının Amerikan İç Savaşına uygun birim modelleri de vardı. Fakat diyelim ki medium&strategic bomber ların K. Afrikada konuşlanması ve deniz ikmali yeteri kadar gerçekçi değildi. Bana göre modern zamanların esas konusu lojistik ve neticesinde yakıt. Modern zamana en uygun oyunlar başta GG War in the West ve sonrasında Operational Art of War gelir diye düşünüyorum. Çünkü bu iki oyunun -başta GG War in The West olmak üzere- ekipman data olanağı da ayrıca çok detaylı.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 02:02:49 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Baris

Avalon Digital imzalı Carrier Battles 4 PC Wargame oldukça sık posta kutuma düşmeye başladı. Bunu klasik Victory games üzerinden okudum Matrix forum üzerinden Hakan. Kulüpte konuşan var mı. Boardgame üzerinden PC oyunları üzerine bilgisi olan varsa yorumları nedir?

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2018, 00:52:26 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Lancier

TWC de bikaç kişinin Strategic Command WWII: World At War aldığını duydum. Ageod dışında da ilginin olması iyi.

Carrier Battles 4 Desktop Kickstarter üzerinde €21,300 yapmış. Vay, gerçekten çok bekleyeni var gibi: https://www.kickstarter.com/projects/787937257/carrier-battles-4-desktop Ben ilk defa duydum Barış.

Kaliteli Boardgame olup PC ye açılan başka oyun var mı ben de merak ettim. Pbem olanağı varsa kulüp için değerlendirilebilir...
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2018, 10:43:54 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Lancier

Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Kulüpte GG War in the West veyahut East uzun campaign olursa katılırım Hakan. Şu an FR'14 senaryoları ilgimi çekmiyor maalesef çok kez pbem oynadım.  ^-^

Strategic Command WW2: World at War oldukça başarılı ve popüler gibi Matrix forumda.  Ageod'un klasiği Civil War gibi görüyorum. Oynanışı oldukça iyi, bir kaç yama görsün onu düşünebilirim ve belki kulüpte ilgi olur.

JTS The Seven Years War nasıl? Keşke beraber oynasaydık, ama fiyat çok fazla.

Çevrimdışı Slenderman

World at War zevkli ve bol eventli bir oyun olmuş. Japonya ile oynamak Almanya'dan daha zevkli diyebilirim. Sovyet AI bir iki patch istiyor şu an için.

Bu arada klübe katıldım, ileriki günlerde oynamak dileğiyle.
Gelenek ve gelecek ''Ne Yapmalı'cılar''ındır

Çevrimdışı Lancier

Evet Barış, zannedersem Gary Grigsby’s War in the West rakibi arayan var(GreenHoward): https://thewargamingclub.com/gary-grigsby-s-war-in-the-west-east-openings-in-on-t348.html#p2837

Strategic Command WW2: World at War u seven de var, uzak duran da kulüpte anlaşılan. Malum ben şimdilik biraz mesafeliyim, bu era da belki kalabalık oyuncu kitlesi için (>2) bi pbem olursa düşünebilirim... Sen ileride kulüpte oynarsan güzel olur. Matrix/Slitherine çoğu zaman Ageod un gerisinde kalıyor.  &) ;)

JTS The Seven Years War gerçekten oyun tarzı itibarıyla çok değişik gibi. Daha ilk pbem im. Koordinasyon kolay değil ve tabii Napolyon döneminden gerçekten farklı. Uyum sağlaması zaman alacak gibi. Evet çok pahalı haklısın. Ben dayanamadım aldım çünkü JTS pek indirim yapmıyor özellikle böyle yeni oyunlarda.

Slenderman, evet gördüm seni TWC de, hoşgeldin. Yeni yılda bence bu fırsatı kaçırmayalım. Bu kadar Türk ün kulüpte pbem için bi araya gelmesi çok sık olan bi durum değil. Bilmiyorum ne oynayabiliriz, yine AJE belki emin değilim. Teklifiniz olursa konuşalım. 3 kişi ROPg oluyor mu?
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2018, 13:17:28 Gönderen: Lancier »
Vive L'Empereur!

Çevrimdışı Baris

Bakarım Hakan.

Strategic Command WW2: World at War bir evvelki versiyonunu aylardır pbem oynuyorum. 4. GC oyun oldu. Sanırım 2000'li yıllardan bu yana aynı senaryo ve oyun motoru üzerine eklemeler olmuştur. Yeni oyun daha da sağlam ve dengeli olmalı.

Slenderman'ın dediği gibi Avrupa kısmı Fransa'nın teslim olmasından sonra kapanıyor. Japonya ve Pasifik savaşları zevkli.
Şu anki Pbem'de (Mart 1943) ABD olarak Fransa'ya çıkarma bölgelerini planlıyorum. Sovyet Leningrad ve Moskova'yı savunuyor fakat ne kadar dayanır. ???

Ageod'un yeni Roma dönemi oyunu ile çoklu multi oyuna adım atıldı.  Ama ne kadar RuS ve RoP kadar değerli olur zaman gösterecek.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2018, 01:37:43 Gönderen: Baris »

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.