Gönderen Konu: To End All Wars (1. Dünya Savaşı)  (Okunma sayısı 13356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

Ynt: AGEOD 'To End All Wars' (1. Dünya Savaşı)
« : 02 Temmuz 2014, 16:38:33 »
Lemelem yeni işin hayırlı olsun. Benim de listemde sırasıyla aynı oyunlar var. Şu an çıkacak olan RUS GOLD'un geliştirici ekibinde olduğum için o oyununda en az ACW2 kadar belki daha detaylı olabileceğini söyleyebilirim. Başlıca ikmalin oldukça düşük seviyelerde olacağı (Beyazlar için yabancı yardımların değerinin artacağı) ve stratejik büyük şehirler dışında kırsalı ele geçirmenin ikmal&gıda konusunda kritik olacağı, merminin sadece belli bir şehirlerde üretileceği, elit askerleri bulundurmanın Beyaz komutanlar açısından risk taşıyacağı (kendi askerleri tarafından vurulma olasılığı) ve oyun dengesinin&üretimin daha gerçekçi olacağını söyleyebilirim. Bu iç savaş Amerikan iç savaşına göre daha asimetrik savaş unsurları bulundurduğu için ve ayrıca diplomasi de gerektirdiği için stratejik bazı artı tarafları da var. Tahminen Ekim devrimi dolayısı ile dağıtımcı ekimde çıkarabilir ve fiyatı daha az bilinen bir dönem olduğu için ACW2'ye göre daha düşük olabilir fakat emin değilim. Kitap ve kaynak olarak yüksek düzeyde bilgi olduğu için ACW2'de yapımcılar yararlanmıştır ve o oyununda çok iyi olduğunu tahmin ediyorum.

Tabi benim de asıl beklediğim bu oyun. 25 Ağustos gibi çıkacağı belirtilmiş. Forumlarından takip edebildiğim kadarıyla oynanabilen taraflar 3 adet. Batı İtilaf (Fransa, İngiltere) Doğu İtilaf (Rusya, Sırbistan) ve İttifak devletleri (Almanya, Avusturya-Macaristan ve Osmanlı İmp.) Bunun dışında Balkan diplomasisi ve İtalya'nın taraf seçmesi gibi detaylar var. Fakat en önemlisi Doğu ve Batı İtilaf ülkelerine göre bile değişen hendek kurma seviyeleri, askeri disiplin değerleri ve ağır topçuların askerlere göre ayrı bir mühimmat kullanması. Merakla bekliyorum bu oyunu, grafikler çok estetik olmuş.

İndirim olursa bu 3 oyunda ve AJE hakkında haber veririm fakat genelde aralık ayı ortalarında indirim yapıyor dağıtımcı olan Matrix.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 16:45:24 Gönderen: Baris »

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.