Gönderen Konu: España: 1936  (Okunma sayısı 3502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

España: 1936
« : 26 Eylül 2013, 12:17:28 »


Alıntı
In España 1936 you will experience the famous battles of Jarama, Guadalajara and Ebro, command the International Brigades or the Army of Africa. Can you conquer Madrid and force the Republic to surrender or will you lead the Anarchist forces of Durruti to victory?

 The game covers a period rarely seen in computer games and has rich historical detail and historical accuracy. It is the first computer strategy game covering the entire Spanish Civil War. You will face the real dilemmas and challenges of the Republicans or Nationalists during the war. Not only must you recruit and train troops, maneuver them and engage the enemy, but you must also manage your nation’s limited resources.

 Using the powerful AGE engine, España: 1936 covers the complete Spanish Civil War from 1936-1939. The game features more than 200 regions, complete with cities, roads, weapons factories, weather types, factions and subfactions of the time of the war. The game includes a grand campaign plus the Fall of the North, a host of historical leaders, units and events. España: 1936 is a must-have for any grand strategy fan.

 Scenarios: 3 tutorials, 1 Fall of the North scenario and a Grand Campaign featuring the whole war.
 Detailed game model includes features such as Weather, Attrition, Supply and Fog of War
 Command System based on Revolution Under Sieges system which allows the historical representation of Spanish Civil War army command.
 Quick and simple system of Construction of Units, allowing players to choose and purchase their forces.
 Regional Decisions which allow special case events to be accurately represented in the game such as partisans attacks, which used wisely can change the flow of a campaign.
 Diversified set of historical events which capture the flavor of the period and add great re-playability.
 Interwar period warfare: special combat rules adapted specifically to the period.
 Game map showing the Spanish mainland and neighboring lands, with over 300 different regions and seas, a lot of room for maneuver.
 Over 200 historical leaders with specific pictures. 90 historical units including the Legion, Anarchists, Regulares, Militias and more.http://www.ageod-forum.com/showthread.php?32101-Espa%F1a-1936-a-beta-AAR
 

Çevrimdışı lemelem

  • Konsolos
  • *
  • İleti: 967
Ynt: España: 1936
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2013, 12:22:05 »
Ageod'un baya bir İspanyol takipçisi var galiba. Demek ki bizim Türk arkadaşlarda böyle oyunları takip etse bir Kurtuluş Savaşı oyunu çıkartabiliriz. Ne süper olur  :D
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2013, 12:39:56 »
Evet baya İspanyol,Fransız takipçisi var. Oyunu yaratanda İspanyol. Önce modlayarak sonra sora sora yapımcıya oyunu oluşturdu. Bizde nerde bu oyunlara ilgi. :D
Keşke ilgi olsada bizde bir Kurtuluş savaşı oyunu görsek.
 

Çevrimdışı Miltiades

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2013, 13:23:00 »
Güzel görünüyor ayrı bir oyun sanırsam amacı ne konusu ?
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2013, 13:36:30 »
Evet ayrı bir oyun. 'Revolution Under Siege' adlı oyunun haritasından oluşturuldu başta fakat sonradan kendi başına oyun oldu.
Konusu İspanyol iç savaşı cumhuriyetçi ve milliyetçiler arasında geçen. Seçilebilen iki taraf var.
 

Çevrimdışı unonimus

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2013, 13:55:18 »
Evet baya İspanyol,Fransız takipçisi var. Oyunu yaratanda İspanyol. Önce modlayarak sonra sora sora yapımcıya oyunu oluşturdu. Bizde nerde bu oyunlara ilgi. :D
Keşke ilgi olsada bizde bir Kurtuluş savaşı oyunu görsek.

Hocam bizde Kurtuluş Savaşı oyunu yapacağız deseler insanların yarısı FPS bekleyecek ;D . Oda arkadaşlarıma sorayım mesela "Kurtuluş Savaşı'nın oyunu çıkacak." diye, ikisi de "Kurtuluş Savaşı'nda bir asker olduğumuz ve Yunan askerlerinin 'milyonlarcasını' ( :P ) öldürdüğümüz bir oyun" sanacaktır %90 ihtimalle. Ki "Boğaz Harbi" o yüzden yapılıyordu; ama fizik motoru bayağı bayağı hatalıydı filan ;D . Sanırım sonradan 1. Dünya Savaşı ile ilgili neden FPS çıkmadığını anlayıp vazgeçtiler eheh ;D . Yanımdaki arkadaş bana "Retro oyuncu" diyordu, Soldat ve WitE oynadığım için ;D . Kendisi sanki değil, WoW oynuyor :P . Victoria 2 oynuyorum, "Bir kazanamadın gitti." diyor ahahahahahah ;D ;D ;D . TOP LEL diyorum kendisine buradan :P . WitE'ye de "Eski oyun" dediği için de kendisini tebrik ediyorum, "Wargame"lerin eskiyen oyunlar olmadığını anlamadığı için de kendisini tebrik ediyorum, "quek" oynamadığı için de kendisini tebrik ediyorum.

Edit: Hadi bir resim koyalım :P :

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 14:00:29 Gönderen: unonimus »
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2013, 14:18:08 »
WiTE forumunda komik bir 'hile yapıyorsun yapmıyorsun' tartışması vardı. En son anlaştılar neden hile yapalım ki RPG oyunlarındaki gibi kararter mi satıyoruz binlerce dolara. Level mı atlıyoruz.  ;D
HPS'nin Panzer Campaigns' serisinin bir demosu ücretsiz olarak Android telefonlara uygun hale getirilmişti. Bu telefonda oyun oynamak bakalım bu tür savaş oyunlarını canlandıracakmı. Ama telefon monitörü ile oynarken cephelere kuş bakışı bakmak işkence olabilir.  :D
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.johntillersoftware.pzc&hl=fr
 

Çevrimdışı unonimus

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2013, 14:30:44 »
Aslında bu oyunlar şu Gaben'in Steambox isimli aletine çıksa veya SteamOS ile kullanılabilse satışlarda patlama yaşarlar ama AGEOD'un PoN'ının bir DLC'sini saymazsak Steam'de Wargame yok sanırım. HPS/John Tiller/Matrix üçlüsündeki oyunların bu platforma gelmesi de pek olası değil, Valve bu oyunlara ayda bir indirim yapmaya zorlayacağı için ;D . Burada bunun dışında tek çekincem full HD veya 2K/4K çözünürlükte yazıların 5 metre uzaktan nasıl okunacağı. Paradox'un oyunlarında yakın zamana kadarki arayüzün çözünürlüğü artırdıkça küçülmesi gibi bir şey olacaksa televizyonda Moscow '42 oynanmaz ;D .

Bu arada bir not, SteamOS yerel olarak CK2 ve EU4 destekliyor, tek sorun kaldı, o da gamepad ile nasıl EU4 oynanacağı ;D . Sırf Paradox'un oyunları için gamepad projem vardı ama çizmeye başlayamadım bile ;D .
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 14:31:13 Gönderen: unonimus »
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2013, 14:56:09 »
Steam'in stratejide çıkabildiği en üst nokta Paradox oyunları ve Total war serisi. :) Ben Rise of Prussia'yı olodukça başarılı bir oyun bulurum fakat PON katlayarak fazla satmış. Yani burda hem tur bazlı oyunların şansı yok hemde operasyonel strateji yerine global strateji oyunlarının sevildiğini gösteriyor. Misal bu açıdan HOI doğuştan şanslı WıtE'e göre. Fakat daha iyi bir oyun mu o tartışılır.
 

Çevrimdışı unonimus

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2013, 15:03:18 »
Johan AGEOD forumlarında demişti sanırım, Victoria 2'yi alanların %40'ı 100 saatten fazla oynamış, PoN için bu %1'in altındaymış diye ;D . Sanırım fazla satmışlar ama oynayan olmamış eheh :) .

Edit: Bu aralar Paticik'te fazla takıldığımdan sanırım, Paticik'tekiler gibi konuşmaya başladım :P .
 

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2013, 17:59:38 »
Patiler sadece cümlenin sonunda ve aşırı derecede nadiren smiley kullanıyorlar.AAR bekliyoruz :disappointed:
 

Çevrimdışı unonimus

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2013, 18:42:24 »
Patiler sadece cümlenin sonunda ve aşırı derecede nadiren smiley kullanıyorlar.

Sonuna "Tabi henüz onlar gibi olamadım." eklemeyi unutmuşum sdf.
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: España: 1936
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2015, 18:36:20 »
YZ ile şimdilik Hem milliyetçi hem de cumhuriyetçi tarafının oynandığı oyundan bir kaç resim.

Kısaca oyundan bahsetmek gerekirse milliyetçi kanadın Bandera lejyonu, düzenli askeri taburları (regulares), Tercio, Falanj, Mussolini'nin gönüllü (oyunda gönülsüz) C.T.V birimleri ve Franco'nun seçkin Afrika kökenli lejyonlarına karşı göreceli cumhuriyetçiler tarafında olan Buenaventura Durruti'nin milisleri ve Sovyet yardımlarıyla T-26 tanklarının oluşturduğu bir oyun. AGEOD'un Amerikan iç savalında yaptığı gibi ordu hiyerarşilerini düzenlemek ve tugay yapısına geçmek bir hayli zaman alıyor. Bir çok opsiyon olan oyunda hem liderlik hem de askeri kalite açısından milliyetçilerin büyük üstünlüğü olması nedeniyle sadece tecrübeli bir oyuncu cumhuriyetçileri oynamalı.
 
 

 

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.